Astrolog Seçkin İlbuğa

Astrolog Seçkin İlbuğa

seckinilbuga@outlook.com.tr

Tüm Yazıları

Dolunaylar tamamlanma enerjisi taşır. Maddede ve manada  büyümeyi teşvik eder. Yay burcunda bir Dolunay ise bildiğinden fazlası olduğunu anlamanla alakalıdır. Bildiğini terk et, bildiğini ilerlet, bildiğini bilmeyene ikram et… 

En büyük arzun ne? Sağlıklı, başarılı, zengin, güzel, evli, mutlu, çocuklu olmak mı? Arzularına ulaşmanın çok kolay bir yolu olduğunu söylesem ne dersin? Hatta Dolunay, bu kolay yolu bulmana yardım edebilir. Bolluk Bereket arayışı olanlar, sezgisel yaratıcılığa odaklanırsa, zafere ulaşacaktır.    

Haberin Devamı

Bildiğini terk et, bildiğini ilerlet… 

Umudunu kestiğin ne varsa, şöyle bir hatırla. Ne yapsam olmadı, denemediğim bir yol kalmadı dediğin şeyleri gözden geçir. Bu isteklerin, özünle uyumlu olsaydı, gerçekleşirdi. İstediğin aşk, iş, okul, araba, yaşamak istediğin ev, şehir, eş, iş birliği yapmak istediğin insanlar, otaklık etmek istediğin kişiler özünle uyumlu mu? Mesela böcekten sinekten korkan, bahçe işlerini sevmeyen birisin ve bahçeli bir evde yaşamak istiyorsun. Tüm akrabaların, arkadaşların bahçeli evlerde yaşıyor sende heveslenmiş olabilirsin. Bu istek, özünden gelmiyor, sanki. Başka bir örnek yoğun iş temposunu kaldırabilen biri değilsin ama ülkenin en büyük (iş temposu yüksek) şirketlerinden birinde çalışma şansı yakaladın. İyi kazanıyorsun, herkes sana saygı duyuyor peki sen başarılı veya mutlu hissediyor musun? İstediğin için mi istemen gerektiğini düşündüğün için mi çabalıyorsun? Düşüncelerini elden geçirmeliyiz.   

Önce tutkuyla istediğini ara, bul. Tutkularına ulaşmanın bin bir çeşit ‘’mantıklı’’ yolu vardır.  Ben kendi bildiğim en iyi yolu seninle paylaşmak isterim.   

Geleceğini restore etmek için yaratıma geçmeli, doğru yaratımda bulunmak için ne düşüneceğini bilmelisin. Yani ne yapma bilincin düşüncenden beslenir. O nedenle düşüncenin gücü ilimde de bilimde de yücedir. O zaman düşüncelerini restore edeceğiz. Saçma sapan, kimseye yararı olmayan şeyler düşünmeni ve dürtüsel yaratıma geçmeni istemeyiz. Bu hızlı çağda sadece mantıklı, rasyonel ve geleneksel yaklaşımla yetinemeyiz. Sadece günlük isteklerine, kişisel hayallerine ulaşmana rehberlik etmek çabasında değilim. Bu dönemin temel ilkesi sezgisel yaratıcılık ve basit yaklaşımdır. En kapsamlı ve yoğun süreçlerin dahi bu ilkeler etrafında tasarlanması gerekiyor.  

Haberin Devamı

Yaratıcılığını güncel araçlara, günlük hayata entegre etmekte ustalaşmak için neler yapmalısın? Düşünce gücü ile alakalı sayısız okuma ve izleme yaptığına eminim. Bu denli değerli bir gücü yönlendirmek, yönetmek istemen çok normal. Sanırım farklı bir bakış açısının bu güce ulaşmanı kolaylaştırmasına itiraz etmeyeceksin.  

Ne yapma bilincine sahip olan kişi, anın en yüksek hayrının, gerekliliğinin hep farkındadır. Bir olay karşısında ne yapması gerektiğini içsel olarak bilir ve tereddütsüz yapar. Neye ihtiyacı olduğunu buna nasıl ulaşacağını sezgisel olarak bilir. Ancak en önemli nokta sezgilerinin, zihnin süzgecinden geçtiğidir. Yani sezgilerinin ham maddesi düşünce yapındır. Beş duyuyla algılanamayan gerçeklikleri bilme hali yaşayan kişi ‘’kendinden kendini keşfe’’ başlamıştır.  

Haberin Devamı

Ruhsala, sır kapısı açıktır. Sır, insani bilinçlerin hazır olmadığı bilgi dağarcığıdır. Gün gelir ve sır bilimin oltasına takılır. Artık dünya insanı bu bilgiyi anlamaya hazırdır. Böyle günlerden geçiyoruz. Ruhsal plana dair bilgiler açılmadan, özümsenmeden Bilim ve Teknoloji gelişmez. İnsanlığın hazır olmadığı bilimsel çağ başlayamaz. Yapay zekadan, robotlardan bahsediyorsak varoluşu, yaratımı da konuşmak zorundayız. Ölüm ve ötesini kurcalayan Ruhsal, Dünya dışında yaşam aranmasına, ölüme çare bulunmasına ilham verendir.   

Sezgilerin ve aldığın ilhamlarla yolunu bulacaksın. Artık zaman dar, her şey hızla ilerliyor ve biz ilham gelmesini bekleyerek ömür tüketemeyiz. Sezgilerimizin güvenilirliğini sorgulamadan hayati kararlar almamızda sağlıklı değil. O halde güvenilir ve sistematik bir bilgi akışına ihtiyacımız var. Kendimizden kendimize bir akış.  

Saf düşüncenin ne yapmamız gerektiği konusunda verdiği ilham Tanrının sesini duymak, onun dileğine uymak gibidir. Bireysel doğum haritan bu akışı nasıl sağlayacağın hakkında fazlaca bilgi içerir. 

Sistematik olarak akan bilgiyi yaratıcı sezgiye dönüştürme konusunu ayrıca yazacağım. Ancak şimdi bilmen gereken yaratıcılığını ve sezgilerini besleyen kaynağın sana özel olduğudur. Zihnini temiz tut, karanlıktan sakın, aydınlığa giden yolu bulabilecek biri olduğun için bu zamanda ‘’şimdi’’ buradasın.  

Yine ve yeniden söylüyorum ‘’Yeni dünyanın yaratım stratejisi Ruhsallıktır’’. Ruhsallığın tanımını tekrar yapmalıyız. Ruhsal, subjektif bir iyimser değil, evrensel bir rasyoneldir.        

Özün sözün bir olmalı…  

“Özü sözü birlik” salt dürüstlük değildir. Bildiğini, söylediğini yaşama uygulamak gibidir. O halde bildiğinden, daha çok bilmekten sorumlusun. Milyar asırdır kendini arayan, kendini anlamaya çalışan insan bunun için uğraşır. Daha derin, nitelikli bir insani bilince ulaşan aydınlığa varandır. Aydınlık düşünceler aydınlık yarınlar yaratacağı için tüm kutsal metinler niyetlerimizden dahi sorumlu olduğumuzdan bahseder. Arınmana, günah çıkarmana, af şelalelerinde yıkanmana daima destek verir. Aydınlık ve hür zihinlerin yüksek akıl, yüce adalet, ileri vicdan anlayışının yaratacağı yarınlara muhtacız. Üstüne düşeni yap ve kendi kapının önünü süpürmekle başla. Ne yapma bilincine ulaşan kişi hem kendine hem insanlığa hizmettedir. Ne yapma bilincin akıl, mantık, vicdanla taçlanır.   

23 Mayıs 2024 Yay dolunayının bir diğer konusu planlamadır 

Her saniyenin hesabının tutulduğu, sıkıcı rutinlerden oluşan bir planlamadan bahsetmiyorum, elbette. Yaratıcılığına güvenip eyleme geçmen lazım diyorum. Yaratımın düşüncelerinden esinlendiğine göre ufkunu genişletmek zorundasın.  Ne yapma bilincine ulaşmanın ileri bir tekâmül düzeyi gerektirdiğini biliyorsun. İçinden geçilen zaman bu tekâmül düzeyine ulaşmışların yaşadığı zamandır. Sen sadece ezberini bozmaya çalış. Fikri sabitten kaçın. Gerisi kendiliğinden gelir.  

Yaratımda bulunmak ileri tekâmül gerektirir derken ulaşılmaz bir ruhsal düzeyden bahsetmiyorum. İnsanlık o seviyeye geldiği için yaratıma geçildi. Yine de engellerle karşılaşabilirsin. Basit yöntemlerle bunları aşman mümkün. Geçmişe saplanıp kalmazsan, geleceğin değişken olabildiğini anlarsan, bu değişkenliğe yön verenin kendin olduğunu göreceksin. Geleceğin senin ellerinde olması büyük sorumluluktur. Bu sorumluluğa yakışır davranmak için (sana ve topluma hizmet eden bir yaratımda bulunmak için) kendini geliştir kâfi. Ne istediğini bil, bildiğini yarat, diyorum.   

Senden farklı düşünenlere kulak ver. Bilmediğin alanlarda kendini geliştir, hiç dinlemediğin müzikler dinle. Eğitimler al, seyahatlere katıl. Ne kadar çok okursan ne kadar çok bilirsen ne kadar çok gözlemlersen ne kadar çok deneyimlersen o kadar artarsın.  

İç sesini duyabileceğin zamanlar yarat  

Yaptığın, düşündüğün iyi veya kötü şeyleri yaz. Bu kendinle yüzleşmek için eşsiz bir yoldur. Yazdıklarını okuduğunda sana ait olmayan veya onaylamadığın düşünceleri hemen fark edeceksin. Bunların sana ait olmadığını fark etmen en büyük adımdır. Kendine söz geçiremediğin ne varsa kolayca ayıklarsın. Bundan sonra artık özünü duyman daha kolaydır. Senin düşüncelerin senin yaratımının yakıtı olmaya hazırdır. Artık iç sesin sana seni anlatır. Artık sezgilerinin güvenilirliği daha fazladır. 

Şimdi konuyu burçlar üzerinden bir yorumla daha anlaşılır hale getirebiliriz. 

Yükselen Koç 

Dolunay, seni macera ve keşiflere yöneltiyor. Dokuzuncu evindeki enerjiyi en iyi şekilde kullanarak, kim olduğunu ve potansiyelini sorguluyorsun. Bu Dolunay, kendine olan inancını ve kişisel hedeflerini yeniden değerlendirmen için bir fırsat. Hayatının her alanında liderlik yeteneklerini ve cesaretini ortaya koyman gerektiğini fark edebilirsin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu ise maddi kazançlar ve kaynaklarını yönetme konusunda yaratıcılığını artıracak. Finansal konularla ilgili sezgisel ve yenilikçi yaklaşımlar geliştirebilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu, iç dünyanı disipline etmen ve sezgilerini daha yapıcı şekilde kullanman gerektiğini hatırlatıyor. Kendi içsel yolculuğunda, ruhsal ve duygusal olarak kendini keşfetmek ve bu keşfi somut sonuçlara dönüştürmek için disiplinli olmalısın. 

Yükselen Boğa 

Dolunay, seni ortak kaynaklar ve finansal paylaşımlar konusunda farkındalık kazanmaya yöneltiyor. Sekizinci evindeki bu enerji, başkalarıyla maddi veya manevi olarak paylaştığın şeyleri gözden geçirmeni sağlıyor. Borçlar, yatırımlar veya miras gibi konular üzerinde derinlemesine düşünme zamanı. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, kişisel kimliğini ve fiziksel görünümünü yeniden tanımlama fırsatı sunuyor. Kendi değerini ve yeteneklerini fark ederek, bu alanlarda yaratıcı ve yenilikçi adımlar atabilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise sosyal çevreni ve arkadaşlık ilişkilerini daha disiplinli ve sezgisel bir yaklaşımla ele alman gerektiğini gösteriyor. Gerçek dostlarını ayırt etme ve sosyal bağlarını güçlendirme zamanı. 

Yükselen İkizler 

Dolunay, ilişkiler ve ortaklıklar konusunda önemli farkındalıklar getiriyor. Yedinci evindeki bu enerji, romantik veya iş ortaklıklarında dengeyi ve uyumu sağlama ihtiyacını ön plana çıkarıyor. Karşındaki kişiyle olan ilişkinde dürüstlük ve açıklıkla hareket etmelisin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, gizli yeteneklerini ve bilinçaltı dünyanı keşfetmene yardımcı olacak. Bu süreçte rüyalarına ve sezgilerine dikkat etmeli, içsel rehberliğini takip etmelisin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise kariyerinde ve toplum önündeki rolünde daha disiplinli ve sezgisel olmanı gerektiriyor. İş hayatında sorumluluklarını yerine getirirken, aynı zamanda yaratıcı ve ilham dolu projelere odaklanmalısın. 

Yükselen Yengeç 

Dolunay, günlük rutinlerin, sağlık ve hizmet alanlarında farkındalık kazandırıyor. Altıncı evindeki bu enerji, iş hayatında ve kişisel bakımında düzenlemeler yapmanı gerektiriyor. Sağlık konularında daha dikkatli olmalı ve rutinlerini gözden geçirmelisin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, sosyal çevren ve geleceğe dair umutların konusunda yaratıcılığını artırıyor. Arkadaş gruplarında ve topluluklarla olan ilişkilerinde yenilikçi fikirler ortaya koyabilir, grup çalışmalarında liderlik yapabilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise eğitim ve uzaklarla olan bağlantılarında daha disiplinli olman gerektiğini gösteriyor. Yüksek öğrenim veya yurt dışı ile ilgili konularda sezgisel ve planlı hareket etmelisin. 

Yükselen Aslan 

Dolunay, yaratıcı projelerin, aşk hayatın ve çocuklarla ilgili konularda farkındalık getiriyor. Beşinci evindeki bu enerji, kalbinin sesini dinlemen ve tutkularını takip etmen gerektiğini vurguluyor. Kendini ifade etme ve sanatsal yeteneklerini sergileme zamanı. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, kariyerinde ve toplumsal statünde büyük fırsatlar sunuyor. İş hayatında yenilikçi ve yaratıcı fikirlerinle dikkat çekebilir, liderlik becerilerini sergileyebilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise ortak finansal konular ve derin duygusal bağlar konusunda daha disiplinli olman gerektiğini hatırlatıyor. Bu süreçte, duygusal ve finansal güvenliğini sağlamak için stratejik ve sezgisel adımlar atmalısın. 

Yükselen Başak 

Dolunay, ev, aile ve içsel dünyanla ilgili konularda farkındalık getiriyor. Dördüncü evindeki bu enerji, köklerine ve geçmişine dönerek, duygusal güvenliğini sağlama ihtiyacını vurguluyor. Ev hayatında dengeyi ve huzuru bulmak için içsel bir yolculuğa çıkabilirsin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, seyahatler, eğitim ve kişisel gelişim konularında yaratıcılığını artırıyor. Yeni kültürler keşfetmek veya yüksek öğrenime yönelmek için ilham verici fırsatlar karşına çıkabilir. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise ilişkilerinde ve ortaklıklarında daha disiplinli olmanı gerektiriyor. Romantik ilişkilerde ve iş ortaklıklarında sorumluluklarını yerine getirirken, aynı zamanda sezgilerini dinlemelisin. 

Yükselen Terazi 

Dolunay, iletişim, yakın çevre ve öğrenme alanlarında farkındalık getiriyor. Üçüncü evindeki bu enerji, kardeşler, komşular ve yakın çevrenle olan ilişkilerini gözden geçirme fırsatı sunuyor. Yeni bilgiler öğrenmek ve düşüncelerini paylaşmak için ideal bir zaman. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, ortak finansal kaynaklar ve dönüşüm konularında yaratıcılığını artırıyor. Miras, borçlar veya yatırımlarla ilgili yenilikçi ve sezgisel yaklaşımlar geliştirebilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise iş hayatında ve günlük rutinlerinde daha disiplinli olmanı gerektiriyor. Sağlık ve iş düzenlemelerinde sezgilerini kullanarak, daha verimli ve dengeli bir yaşam kurabilirsin. 

Yükselen Akrep 

Dolunay, maddi değerler, kişisel kazançlar ve sahip oldukların konusunda farkındalık getiriyor. İkinci evindeki bu enerji, finansal güvenliğini sağlamak ve kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek için önemli. Maddi konularda daha bilinçli ve dikkatli olmalısın. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, ilişkiler ve ortaklıklar alanında büyük fırsatlar sunuyor. Romantik ilişkilerde ve iş ortaklıklarında yaratıcılığını ve yenilikçi fikirlerini kullanarak, uzun vadeli ve faydalı bağlar kurabilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise yaratıcı projeler ve çocuklarla ilgili konularda daha disiplinli olman gerektiğini gösteriyor. Sanatsal yeteneklerini geliştirmek ve çocuklarla ilgili sorumluluklarını yerine getirmek için planlı ve sezgisel hareket etmelisin. 

Yükselen Yay 

Dolunay, kimliğini, kişisel projelerini ve kendini ifade etme biçimini değiştirmeni sağlıyor. Birinci evindeki bu enerji, kim olduğunu ve ne istediğini derinlemesine sorgulama zamanı geldi, diyor. Kendi yolunu bulmak ve kişisel hedeflerine odaklanmak için içsel bir keşif yapabilirsin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, günlük rutinlerin, sağlık ve iş ortamında yaratıcılığını ve yenilikçi yaklaşımlarını ön plana çıkarıyor. İş hayatında ve günlük alışkanlıklarında yeni ve verimli yöntemler geliştirebilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise aile ve ev hayatında daha disiplinli ve sezgisel olmanı gerektiriyor. Aile içi sorumluluklarını yerine getirirken, duygusal dengeyi ve huzuru sağlamak için stratejik adımlar atmalısın. 

Yükselen Oğlak 

Dolunay, bilinçaltı, rüyalar ve gizli konularla ilgili farkındalık getiriyor. On ikinci evindeki bu enerji, içsel dünyana yönelerek, geçmişi ve bilinçaltındaki blokajları çözme zamanıdır, diyor.  Meditasyon ve ruhsal çalışmalarla içsel huzur bulabilirsin. Jüpiter ve Venüs’ün Boğa burcundaki kavuşumu, aşk hayatın, çocuklar ve yaratıcı projeler alanında büyük fırsatlar sunuyor. Sanatsal yeteneklerini sergilemek ve romantik ilişkilerde yenilikçi adımlar atmak için ilham verici bir dönem. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise iletişim, yakın çevre ve öğrenme alanlarında daha disiplinli olmanı gerektiriyor. Eğitim ve bilgi paylaşımı konusunda sezgisel ve planlı hareket ederek, çevrenle daha derin ve anlamlı bağlar kurabilirsin. 

Yükselen Kova 

Dolunay, sosyal çevren, arkadaşlıklar ve geleceğe yönelik umutların konusunda farkındalık getiriyor. On birinci evindeki bu enerji, topluluklarla olan ilişkilerini gözden geçirme ve sosyal projelere katılma zamanı geldi diyor. Arkadaş gruplarında liderlik yapabilir ve geleceğe dair hedeflerini belirleyebilirsin. Jüpiter ve Venüs'ün Boğa burcundaki kavuşumu, ev ve aile hayatına yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunuyor. Evde yapılan değişiklikler veya aile içindeki ilişkilerde yeni bir bakış açısı geliştirebilirsin. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise maddi kaynaklar ve kişisel kazançlar konusunda daha disiplinli olmanı gerektiriyor. Finansal güvenliğini sağlamak için planlı ve stratejik adımlar atmalısın.  

Yükselen Balık 

Yükselen Balık olarak, kariyerin, toplumsal statün ve dış dünyadaki rolün konusunda önemli farkındalıklar yaşayabilirsin. Onuncu evindeki bu enerji, iş hayatında ve sosyal statünde büyük bir dönüşüm yaşamana neden olabilir. Kariyer hedeflerini gözden geçirip, yeni stratejiler geliştirebilirsin. Jüpiter’in Venüs ile Boğa burcundaki kavuşumu, iletişim ve öğrenme alanında yaratıcılığını artırıyor. Yeni bilgiler öğrenmek, yazmak veya eğitim projelerinde yer almak için ilham verici bir dönem. Satürn'ün Balık burcundaki konumu ise kimliğin ve kişisel projelerin konusunda daha disiplinli olman gerektiğini gösteriyor. Kendi içsel yolculuğunda, sezgilerini kullanarak, daha planlı ve kararlı adımlar atmalısın.