Astrolog Gülşah Şahin Çaylı açıkladı: 2022'de evlenecek burçlar...

17 Ocak 2022

1. 2022'inin en çok kazananı kim olacak? Haritada maddi kazanç göstergeleri nelerdir?

Gülşah Şahin Çaylı: Para , finans , yatırımlar konusunda 2022 yılının en şanslı burcu, yılın ilk 6 ayı kova burcu , son 6 ayı ise balık burcu ya da yükseleni bu burçlarda konumlanmış olanlar. Bununla birlikte natal haritanızda balık ve koç burcunda kazançlarla ilişkili 2. Ev yöneticisi varsa yine çok verimli bir yıl olacaktır. Eğer 8. Ev yöneticisi varsa bu burçlarda beklenmedik paralarında hanenize gelmesi söz konusu. Örneğin; miras, nafaka, burs gibi...

Maddi kazançlar söz konusu olduğunda 2. Evi inceleriz. Burada yerleşimlerin iyi olması ve daha çok benefik gezegenlerin olması gelirlerin rahat bir biçimde kişiye akması anlamına gelir. Diğer konu ise bu evin yöneticisinin güçlü olması ve toprak gibi verimli bir burç yönetiminde olmasıdır. Toprak burçları yönetiminde ki kazanç evi yatırım , birikim ya da değerlendirme adına en iyi yerleşim diyebiliriz az biraz cimrilik de gözlemlenebilir. Buna karşın ateş grubu bir burç eğer yönetiyorsa gelen para geldiği gibi gidecektir.

Söz konusu büyük paralar olduğunda ise 11. eve bakarız. Normal bir gelir değil de yüklü miktar kazanç ve zenginlik göstergesi olarak incelenen bir evdir.

2. 2022'de kimler için evlilik gözüküyor? Hangi durumlarda kişi için bir evlilik söz konusu olabilir?

Gülşah Şahin Çaylı: Evlilik etkisi ağırlıklı olarak kova , balık , akrep, başak burçları için 2022 yılında yoğun, ciddi ilişkilere başlamak ve bu alanda yol katetmek adına destekli bir yıl.

Satürn ya da Jüpiter’in transit halinde evlilik evi 7. Evden, yuva evi 4. evden Güneş’inizin üzerinden ya da yükselenden geçiyorsa bu bir evlilik göstergesidir. Kadersel düğümler de bu transitleri desteklemeli ve aksiyon evleri kabul edilen temel evlerde yerleşimde olmalıdır. Evlilik ev yöneticisi veya yükselen yöneticisi üzerinde, transitte olan gezegenlerde evlilik etkisi oluşturur.

Yazının devamı...

Doğru nefesin hayatımıza faydaları nelerdir?

21 Temmuz 2021

Nefes almak, sadece nefes alıp vermekten fazlasıdır. Nefes alırken önemli olan nefesinizin kalitesi, ciğerlerinize girip çıkmasına nasıl izin verdiğiniz, nefes alış ve nefes veriş eylemlerinizi nasıl gerçekleştirdiğiniz ile ilgilidir. Vücuttaki her sistemin temeli oksijene dayanır. Doğru nefes almak size yalnızca daha fazla zihinsel netlik kazandırmakla kalmaz; aynı zamanda daha iyi uyumanıza, daha verimli çalışan bir sindirim sistemine, stresin azalmasına ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur.

Kalbimizin atışı gibi, solunum sistemimiz de her saniye çalışmaktadır. Nefes aldığınızda diyaframımız kasılır, akciğerleri aşağı çeker, gerer ve genişletir. Nefes verdiğinizde kubbe pozisyonuna geri dönerek ciğerlerinizdeki hava miktarını azaltır. Nefes sırasında vücudumuzdan atılmadığı takdirde hayati fonksiyonlara zarar verebilen atık ürünlerin ve toksinlerin vücuttan atılmasını da sağlarız. Bu farkında olmadığımız muhteşem eylem nedeniyle solunum sistemimizi denetleme ya da izleme ihtiyacı duymayız. Bu da birçok insanı nefeslerini düşünmek zorunda olmadıklarına inandırır. Ancak bu yaklaşım, vücudumuzun nefesimizden tamamen yararlanamaması ve zarar görmesine sebep olmaktadır. Oysa bilinçli, dikkatli ve doğru bir şekilde nefes almak; duygu-düşünme-işleme şeklimizi, kaslarımızın çalışma şeklini, ne sıklıkla hastalandığımızı ve kronik hastalıklara yakalanma riskimize kadar birçok farklı açıdan vücudumuza etki eder. Hücrelerde ve dokularda artan oksijen, onları daha sağlıklı hale getirir. Daha sağlıklı ve düzgün işleyen organlar vücudun bağışıklık sistemini de geliştirir ve destekler.

Her gün derin ve doğru bir şekilde nefes almak için birkaç dakika ayırmak; stresi azaltmanıza ve daha fazla enerjiye sahip olmanıza yardımcı olur. Doğru nefes almak, sindirim sistemindeki oksijeni arttırır. Mide-bağırsak sorunları, kabızlık, hazımsızlık vb. rahatsızlıklardan kurtulmanızı sağlar. Nefes egzersizleri, kardiyovasküler kasları güçlendirmeye ve kan basıncını iyileştirmeye de yardımcı olacaktır.

Sağ elinizi göğsünüze, sol elinizi karnınıza koyun ve derin bir nefes alın. Bunu yaptığınızda, en çok hangi elin hareket ettiğini hissediyorsunuz? Sağ eliniz daha çok hareket ettiyse bu göğsünüzden nefes alıyorsunuz anlamına gelmektedir. Sol eliniz hareket ediyorsa karnınızdan nefes alıyorsunuz. İstenilen sol elinizin hareket etmesidir. Çünkü göğsünüzden nefes aldığınızda, nefesleriniz otomatik olarak daha kısa ve sığ olacaktır.

Doğru nefesin faydaları:

- Bağışıklığı geliştirir

- Kaygıyı azaltır

Yazının devamı...

Dr. Astrolog Şenay Devi'den 2021 önerileri

1 Ocak 2021

Zorlu ve sancılı geçen bir yılı geride bıraktık. 2020 hem bizden çok şey aldı hem de çok şey öğretti. Peki 2021'de bizleri neler bekliyor? Türkiye'nin ilk 'Doktor' ünvanlı astrologu Dr. Astrolog Şenay Devi, gökyüzünün 2021 hakkında söylediklerini paylaştı.

1) 2021 nasıl bir yıl olacak?

İnsanlık 2020'de büyük korkuları ile yüzleşti her birimiz acılardan payımıza düşeni aldık. 2021 ile eski alışkanlıklarımızı bırakacağımız öğretilmiş çaresizliklerden uyanışa geçeceğimiz evrensel bireysel olarak tamamen yenileneceğimiz enerjiler ile dolu bir yıl olacak. Tüm burçlar için genel olarak yüksek bir farkındalık kazanacak. Bu yıl pozitiflik, canlılık ve uyanış ateşinin hakim olduğu yeni bir çağın kapılarını aralıyoruz.

Yaz aylarında Oğlak burcuna geri dönmeden önce, 21 Mart ve 1 Temmuz arasında burçtan geçen Satürn'ün Kova burcundaki geçiş ile bu sürecin bir ön izlemesini yaptık. Bu dönem boyunca, George Floyd'un öldürülmesini izleyen hareket, insanların gözlerini kültürel konulara ayrımcılıklara bağnazlıklara uzlaşmaz eşitsizliklere karşı protestoları dünya çapında etkili kıldı. Pek çoğumuz elimizden geldiği kadarı ile ayrımcılığa karşı durmaya yardım edebilme sorumluluğunu hissedip uygulamamıza neden oldu. Bireysel olarak da toplumsal olarak da her birimizi bir travma geçmişinden kurtarmak için elimizden geleni yapmaya başladığımız bir döngüdeyiz.

2) 2021, bize 2020’yi aratacak mı? Nelere hazırlıklı olalım?

2021'de farklı zorluklar getirebilecek önemli gezegen konumları olacaktır. Etkiler ekonomik cephede, bireysel yaşamlarda, yaşamın diğer alanlarında ve doğal afetler biçiminde tezahür edecek gibi görünüyor. Covid-19 salgını 2021 yılının ortasına kadar etkisini sürdürmeye devam edecek. Tedavi yöntemleri veya aşının bulunması da zaman alabilir.

Yazının devamı...

Gençlik aşısı hakkında her şeyi Dr. Cem Hamidi'ye sordum!

5 Kasım 2020

Son günlerde adını çokça duyduğumuz gençlik aşısı uygulamasını Dr. Cem Hamidi'ye sordum. Demet Akalın'ın boynuna zarar verdiği söylenen bu işlemin detayları neler? Dr. Cem Hamidi bizim için cevapladı!

Hocam nedir bu gençlik aşısı?

Dr. Cem Hamidi: Aslına bakarsanız tamamen pazarlama ismi. Gençlik aşısı diye bir tıbbi tedavi yok. Her klinik mezoterapi uygulamasına kendince isim takmış. Bir klinik gençlik aşısı diyor başka klinik nem aşısı diyor. Benim kliniğimde bu uygulamanın adı paris ışıltısı. Mezolift duydum, vitamin uygulaması duydum. Örnekler çok yani...

Son günlerde olumsuz çok haber çıktı gençlik aşısı uygulamaları hakkında. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Dr. Cem Hamidi: Gençlik aşısı dediğimiz uygulama yukarıda da söylediğim gibi aslında mezoterapi. Yani yıllardır hasta tedavisinde güvenle kullanılan, dünyada milyonlarca hastaya uygulanmış bir yöntem. Tıbbi bir uygulamanın güvenli olarak yapılabilmesi için hastanın anamnez dediğimiz ön bilgisinin çok iyi alınması lazım. Örnek vermek gerekirse hasta kalbi için eğer yüksek doz kan sulandırıcı bir ilaç kullanıyorsa ve kan sulandırıcı kesilmeden bu uygulama yapılırsa kanın pıhtılaşması geç olacağı için işlemden sonra onlarca minik morluk olacaktır. Başka bir örnek verelim. Eğer hastanın lokal anesteziye karşı bir alerjisi var ise ve bu bilgi öncesinde hastaya sorulmazsa işlem öncesi sürülen krem hastaya dokunacaktır. Tabi gençlik aşısı içindeki maddeler de önemli. Hastaya mutlaka herhangi bir maddeye karşı alerjisi olup olmadığı sorulmalı. Eğer karışımın içinde bu maddelerden biri var ise farklı bir ilaç tercih tercih edilmeli.

Bu uygulamayı güvenle yaptırmak isteyenler neye dikkat etmeli?

Dr. Cem Hamidi: Açıkçası benim yukarıda yazdıklarımı genel tıp eğitimi almış her doktor bilir. Problem maalesef merdiven altı olarak tabir edilen, illegal yollar ile ilaca ulaşım sağlayan doktor barındırmayan yerler. Bu bazen bir kuaförün arka odası oluyor, bazen de bir otel odası. Genel tıp eğitimi almamış insanlar dezenfeksiyon konusunda bilgili olmadıkları için uygulama yaptıran kişiye kolayca enfeksiyon kaptırabilir. Daha pek çok risk var.

Bu riskleri biraz daha açar mısınız?

Yazının devamı...