'Yeniden doğdum'

Sağlık açısından geçirdiği zor günlerin ardından Bodrum’da, eşi Pınar Özer’le işletmeciliğe başlayan Cem Özer; yeniden doğduğunu, mutluluk verici bir iş yaptığını belirtiyor, “Projelerim de sürecek” diyor.

Yeniden doğdum

O bizim bir tanemiz... Fikriyle zikri bir olan, sanattan yana, doğrudan yana, çizgisi net, ince esprileriyle, kabalığa kaçmayan dobralığıyla herkesin gönlünde yer eden bir isim Cem Özer. Biz kendisini ekranlardan ve filmlerden tanıyoruz, ama o aynı zamanda çok başarılı bir mekân işletmecisi. Çok sevdiği eşi Pınar Özer’le kolları sıvadılar ve Akyarlar’da Porto Bianco Plajı’nı, harika denizi, müziği ve yemekleriyle hizmete açtılar. Cem Özer, aylar önce geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bizleri korkutmuştu. Kendi anlatımıyla tüm dualarımızı duymuş ve onun gücüyle toparlanabilmiş. Dönüşü muhteşem oldu! Onunla, Sevinç Pastanesi Sohbetleri’nde bir araya geldik. Bu yazınız Porto Bianco’suz geçmesin!

- Sağlığınız çok şükür yerinde ama büyük bir tehlike atlattınız, hatta ölümden döndüğünüzü söyleyebiliriz... Çok geçmiş olsun, o zorlu günleri biraz anlatabilir misiniz?

Çok teşekkürler. Allah hiç kimseyi sağlından etmesin. Sağlık olmayınca hayat, her şey duruyor. Çoklu ayak kırılması ameliyatından sonra hava embolisi geçirdim. 6 gün uyutulma döneminin ardından toplam 45 gün hastanede kaldım. Sol tarafım tutmuyordu. Fizik tedaviden sonra tekrar geri kazandım. Eşimin, çocuklarımın, dostlarımın ve tabii ki hayranlarımın sevgisi ve duası, eski sağlığıma kavuşmama sebep oldu. Büyük bir savaştı benim için. Yeniden doğmak gibi...

- O süreçte tüm Türkiye, sevenleriniz dualarıyla hep yanınızdaydı; ama en başta güzel eşiniz Pınar Hanım, inancı ve sevgisiyle sizinleydi. Size sil baştan yaptıracak bir aşk olsa gerek Pınar Hanım’la yaşadığınız. İlişki ve evlilik konusunda eminim paylaşabileceğiniz, önemli birikimleriniz olmuştur. Okuyucularımıza biraz bu konuyla ilgili düşüncelerinizden bahsedebilir misiniz?

8,5 seneyi aştık Pınar’la. Zaman içinde ortak bir dilimiz oldu. Bu da tabii birbirimizin dilinden anladığımız için. İyi ve kötü günümde derler ya, her anımda yanımda. Ve ben de onun tabii. Çok seviyor ve çok seviliyorum.

Yeniden doğdum

‘Kalite olmadan asla’

- İşletmeci olarak nasıl bir tarzınız var?

Gittiğim yerde ne bulmak istiyorsam, misafirlerimize de onu sunuyorum. Kalite olmadan asla.

- Yapmayı planladığınız projeleriniz var mı?

Elbette var. Ama, adı üstünde proje. Zaten hayat bir proje değil mi? Kurduğunuz her hayal de bir projedir. Yönetmek ve oynamak istediğim filmler, oyunlar ve diziler var. Ama saymaya kalkarsak, başka soruya yer kalmaz.

‘Artılarım eksilerim var’

- Geldik, gördük, çok beğendik... Şimdi Bodrum Akyarlar’da işletmeciliğini üstlendiğiniz Porto Bianco adlı bir plajınız var. Huzurlu ve keyifli bir yer. Burada ne gibi hizmetler verilecek?

Bodrum’un en güzel denizine sahip bir yerde plaj işletmek gerçekten mutluluk verici. Porto Bianco plajımızda kaliteli hizmet vermek için 2-3 aya yakındır ekibimizle birlikte çok çalıştık. Dekorasyonumuzda doğallık ve yaşanmışlıktan oluşan, el yapımı mobilya ve aksesuarlar kullanıldı. Neredeyse şemsiye ve şezlonglar dışında seri üretim yok. Organik dekorasyon yani. Gündüz klasik plajımız, zengin bir snack menüsü, kafa şişirmeyen bir müzik, dımçıs dımçıs değil yani. Huzur var. Türkbükü’nde, Gümbet’te ve Yalıkavak’ta ne yoksa o var. Oralarda olanlar yok yani. Gece ise lezzetli, zengin bir et menüsüyle kendi tariflerim ve makarna çeşitlerinin de olduğu, çok bize has menü. Denizin üstünde yine canlı ve kaliteli müzik eşliğinde huzurlu bir akşam vaat ediyoruz. Her yerde bulacağınız kebap ve balık yok.

- Televizyon programlarınızla, sohbetlerinizle, filmlerinizle hep doğru işlere imza attınız ve lafınızı sakınmadan söylemenize rağmen sevilip sayıldınız. Cem Özer artılarıyla eksileriyle nasıl bir insan, nasıl bir sanatçı?

Artıları, eksileri olan bir insan ve bir sanatçı. Yani herkes gibiyim... Sıradan (ordinary), hatta fazla sıradan (extraordinary).

Yeniden doğdum