Kişisel gelişiminize katkı olacak 5 öneri

22 Kasım 2021

Kendinize meydan okuyun

Kendinizin en iyi versiyonu ile tanışmak için kendi pozitif sınırlarınızı hissedin ve daha iyisi için kendinize meydan okuyun. Örneğin; bir günde maksimum 100 sayfa kitap okuyabiliyorsanız, şimdi 100 sayfadan fazlasını okumaya niyet edin ve bunu yapın. Kendinizi pozitif anlamda aşabilmek size yapabilecekleriniz için güç verecektir.

Mevcut durum ile hedeflerinizi analiz edin

İçinde bulunduğunuz durumu tam olarak gözlemleyin. İçsel kaynaklarınız neler? Hedefe giden yolda içsel motivasyonunuz, yetenekleriniz, yapabilecekleriniz neler? Bunların dışında dışsal kaynaklarınız neler? Kim ya da kimler size katkı olabilir? Dışarıdan hangi faydaları sağlayabilirsiniz? Bu ve benzeri sorular sorarak mevcut durumunuz hakkında daha fazla bilgi edinin. Şimdi hedeflerinizi gözlemleyin. Hedeflerinizin neresindesiniz? Ulaşmak için nelere ihtiyacınız var? Hedefinize ilerlerken ilk hangi adımı atmalısınız? gibi sorular sorarak hedef ile mevcut durumunuz arasındaki uzaklık ya da yakınlığı gözlemleyebilirsiniz.

Daha çok dinleyin, öğrenin, harekete geçin

Sadece cevap verebilmek için dinlemeyin. Karşı tarafı anlayabilmek yargılamadan ona alan açmak için dinleyin ve kendinizi geliştirmek için öğrenmeye açık olun. Günlük temponuzu ya da zamansızlığınızı öne sürmeden önce kendinize öğrenmek için günlük 30 dakika ayırın. Kendinizi geliştirmek için istediğiniz konuyu seçerek onu günlük rutin haline getirin. Bunun için bir kursa yazılabilirsiniz. Sporu hayatınıza dahil edin. Bedeniniz hareket ettikçe enerjiniz de yükselecektir.

Konfor alanınızdan çıkın

Sürekli yaptığınız şeyleri yapmak, aynı rutinde kalmak size güvenli ve kolay geliyor olabilir. Yalnız kendi gelişiminiz için konfor alanınızın dışına çıkmak, yeni yerler görmek, yeni hobiler edinmek, yeni kitaplar okumak, yeni tecrübeler edinmek size gelişiminizde katkı olacaktır.

Yazının devamı...

Hayatınıza mucizeleri çekmek

28 Ekim 2021

-Düşük frekans kendisi gibi düşük şeyleri hayatınıza çeker. Para, aşk, neşe, ihtişam gibi konular ise yüksek frekanslıdır. Frekansınızın yüksek olması önemlidir. Kendinizi daha neşeli, enerji dolu hissetmek frekansınızı yükseltecektir. Kişisel bakımınıza özen göstermeniz, kendinizi ne kadar sevdiğinizi kendinize söylemek, neşeli müzikler dinlemek, çiçeklerden ve hoş kokulardan katkı almak frekansınızı yükseltecektir.

-Hangi alanda mucize gerçekleşmesini diliyorsanız o alandaki tüm negatif enerjileri iptal edin. Örneğin; şartları güzel bir işe başlamamın önündeki tüm negatifleri iptal ediyorum gibi.

-Sanki mucizeniz gerçekleşmiş gibi şükredin. Minnet duyun. Evrensel enerji çalışarak sizin bu teşekkürünüzü karşılıksız bırakmayacaktır.

-Her gün en az 10 dakika mucizenizi olmuş gibi imgeleyin. İmgelerken iyice detaylandırın. Yeri, zamanı, rengi, adeti gibi.

-Mucizeniz gerçekleşene kadar kimseye söylemeyin. Henüz olma aşamasında olan bir şeyi konuşmak enerjiyi dağıtır ve karşı tarafın negatifini çekmeye sebep olabilir. Karşınızdakinin yüksek, pozitif enerjisine güveniyorsanız o zaman paylaşın. Eğer konu hakkında konuşmanız gerekirse olabildiğince olumlu konuşmak sizi daha korunaklı alanda tutacaktır.

-Dilediğiniz mucizenin olması için beklenti enerjinizi kesmeniz gerekir. Çünkü beklenti adı üzerinde beklemek ile bütündür. Beklediğiniz her şey yavaş gerçekleşir. Bu sebeple tüm egzersizleri yapıp odağınızı değiştirmek mucizeniz için sürece katkı sağlar.

-Ne zaman gerçekleşecek diye panik olmayın, sizin en hazır olduğunuzda mucizeler kapınızı çalmaya başlayacak.

-Mucizeleri fark etmeyi seçin. Hayatın kendi içinde sürekli bir mucize akışında olduğunuzu biliyor musunuz? Eğer görmeyi seçerseniz bir tebessümde, bir dostlukta, yerdeki bir kuş tüyünde, ansızın gelen bir güzel telefonda, her şeyde bir mucize vardır. Dikkatinizin artması için güne meditasyon ile başlamak size katkı olacaktır.

Yazının devamı...

Kendini sev! Sen değişince, dünya dönüşür

25 Ağustos 2021

Kişi kendini sevmiyor, değerli, başarılı hissetmiyor ve kendine güvenemiyorsa dışarıdan aldığı güzel duygular bir süre sonra yerini sevgisiz, değersiz, yetersiz veya güvensiz hissetmeye bırakabilir. Çünkü her insan sevgiyi, güveni önce kendi içinde yakalamalıdır. Bu duygular kendi içinizde yerini bulamadıysa temel duyguları ve mutluluğu sürekli karşı tarafın size hissettirmesini bekleyebilir, hissettirmediği an ise negatif enerjiye düşebilirsiniz.  Kimse daima karşı tarafın duygularını tamamlamak için çabalayamaz. Karşı taraftan daimî suretle beklenen her duygu zaman içinde iki taraf için de yorucu olabilir. Halbuki evrensel yasalar gereği içeride hissedilen her neyse dışarı yansıyan da odur. İçinizdeki kendinize olan sevginiz, kendinize verdiğiniz değer ve kendinize olan güveniniz karşı taraftan da öte tüm evrene yayılır. Size geri dönüşü ise bir mucize olur. Siz kendinizi sevdikçe, kendiniz hakkında daha olumlu düşündükçe çevrenizden duyacaklarınız da ya da etrafınıza çekecekleriniz de dönüşecektir. Çünkü frekansınız yükselmiştir. Frekans yükselmesi için artık karşı tarafın size sizin istediğiniz gibi davranması ya da söylemde bulunması gerekmiyordur. Artık öz değerinizin farkındasınızdır. Kaynak siz olduğunuz için etrafınıza yayılan frekanslarınız yüksek şekilde yayılıyordur. Böylece siz, size daha çok döndükçe her şey olumlu anlamda dönüşür.

Şimdi kendinizi daha fazla sevip, olması gereken değer ve özgüveni ortaya çıkarabilmeniz için bazı minik öneriler…

-Güne ayna karşısında kendinizi sevdiğinizi söyleyerek başlayın. Ama inanmadan, sahte bir şekilde değil gerçekten sevdiğinizi söyleyerek.

-Kollarınızı ayna karşısında yukarı kadar kaldırıp 30 saniye kadar böyle kalıp, bu gününüzün sevgi ötesi geçmesine niyet edin. Bu esnada gözlerinizin içine bakmayı ihmal etmeyin.

-Sadece kendiniz için yemek ısmarlayın. Kendiniz için hazırlanın.

-Benim için önemli değil dediğiniz her ne varsa tek tek düşünün, belki de sizin için önemli olabilecek şeyler vardır. Herkese gösterdiğiniz öncelik ve değeri kendinize de verin.

-Kendinize karşı nazik olun. Her olup biten için sürekli kendinizi suçlamayın. Elinizden gelenin en iyisini yaptıktan sonra gerisini akışa bırakın.

-Yaşamınızın her gününün bir hediye olduğunu fark edin. Dışarıdan duymak istediğiniz tüm iltifatları kendinize edin.

Yazının devamı...