John Wick’in muhteşem dönüşü

Keanu Reeves’i başrolünde izlediğimiz John Wick’in üçüncü macerasında kahramanımız başına konan 14 milyon dolar para ödülüne karşı hayatta kalmaya çalışıyor.

Dublörlük çıkışlı yönetmen Chad Stahelski ve oyuncu Keanu Reeves’in iş birliği 2014 yılında son yılların en heyecan verici aksiyon filmlerinden birini yarattı: “John Wick”. Köpeğinin intikamını almak için dönen bu kiralık katil, nefes kesen kavga koreografileriyle izleyiciyi etkiledi ve 2017 yılında devam filmi kaçınılmaz oldu. Çoğu başarılı ilk filmi takip etmenin talihsizliğini yaşamayan ve ilki kadar beğenilen ikinci filmi şimdi John Wick’in üçüncü macerası “John Wick 3: Parabellum / John Wick: Chapter 3 - Parabellum”, takip ediyor.

Yönetmen Chad Stahelski, ikinci filmde olduğu gibi üçüncü filmde de yönetmen koltuğunda. Reeves, bir kez daha John Wick olarak dönüyor. Filmin çekildiği mekanlarsa New York City, Montreal ve Fas olarak sıralanıyor.

Hikayede John Wick, bu kez peşindeki işinin ustası çok sayıda suikastçıyla uğraşıyor. Suikastçılar derneğinin bir üyesini ikinci filmde izinsiz öldürmüş olması, John Wick’i öldürmek için 14 milyon dolar para ödülü konmasına sebebiyet veriyor. Wick bu kez canını kurtarmaya gayret ediyor.

Seri, belki de ilk ekibin değişmemiş olmasından dolayı yoluna hız kesmeden devam ediyor gibi gözüküyor. Aldığı olumlu eleştirileri gişe başarısı da takip ederse John Wick’in kalıcı olacağını söylemek mümkün.

John Wick’in muhteşem dönüşü

Haftanın diğerleri

“Son of Saul”la çok ödül alan ve beğenilen bir filme imza atan yönetmen László Nemes’in ikinci filmi “Sunset”, geçen yıl Venedik Film Festivali’nde yarıştı. Film, 1. Dünya Savaşı öncesi Budapeşte’deki karışıklıkta genç bir kadını takip ediyor. Nemes, “Son of Saul”dakine benzer bir sinema dilini takip etse de filmin aynı bütünlük ve başarıda olduğunu iddia etmek güç. Nemes, politik karmaşayı ve kaosu anlaşılır bir şekilde anlatamıyor.

Hüseyin Karabey’in yönettiği “İçerdekiler”, Melih Cevdet Anday uyarlaması bir film. İstanbul Film Festivali’nde yarışan film, darbe döneminde göz altına alınan ve aylarca sorgulanan bir öğretmene odaklanıyor. Filmin başrolünde Caner Cindoruk bulunuyor.

Hakan Haksun’un yönettiği “Kim Daha Mutlu?”, düğün etrafında dönen bir komedi. Yüksel Torun’un yönettiği “Ne Olur Gitme” bir kiralık katilin kendisini sorgulama sürecine odaklanan bir dram.

“Masumiyetin Dayanılmaz Çekiciliği / Blanche comme neige”, Anne Fontaine’in imzasını taşıyor ve masalları günümüze uyarlıyor.

ABD yapımı “Uglydolls” ve İspanya yapımı “Bikes / Bisikletler”, çocuklara hitap eden iki animasyon olarak sıralanıyor.

“Lanetli Kapı / Door in the Woods”, ormanda gizemli bir kapı keşfeden bir aile üzerinde yürüyen bir korku filmi.

John Wick’in muhteşem dönüşü