Marvel’dan bir kez daha mizah

Süper kahramanların, şahsına münhasır espri anlayışıyla geniş bir hayran kitlesi edinen üyesi Deadpool, ikinci kez sevenleriyle buluşuyor

2016 yılında Ryan Reynolds’ın suretinde izleyicilerle tanışan Marvel karakteri Deadpool, seyircisinin nezdinde kendisine özgü mizah anlayışıyla süper kahramanların diğerlerinden ayrı bir yer edindi. Filmin gösterdiği gişe başarısı devamının gelmesini kaçınılmaz kıldı ve şimdi “Deadpool 2” izleyiciyle buluşuyor. “John Wick”le tanınan yönetmen David Leitch’e emanet edilen filmde, X-Men’in üyelerinden Deadpool, bir grup mutantla işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin nedeni ise doğa üstü güçlere sahip genç bir çocuğu zamanda yolculuk edebilen mutant Cable’a karşı korumak...

Marvel’dan bir kez daha mizah

Filmin aldığı ilk eleştiriler kahramanın takipçilerinin hayal kırıklığına uğramayacağına işaret ediyor. “Deadpool 2”nin öncülünden daha başarılı olup olmadığına dair bir görüş birliği bulunmasa da, ana akım eğlence peşindeki izleyicinin memnun olacağı fikri ağır basıyor. Marvel uyarlamaları evreninin bu özel üyesi, mizahını sevenleri bir kez daha salonlara bekliyor.

Marvel’dan bir kez daha mizah

“Deadpool 2”

Yön.: David Leitch

Oyn.: Josh Brolin (Nathan Summers / Cable), Ryan Reynolds (Wade Wilson / Deadpool), Morena Baccarin (Vanessa), Zazie Beetz (Domino)

Sen.: Rhett Reese, Paul Wernick,

Ryan Reynolds

Gör.: Jonathan Sela

Müz.: Tyler Bates

Marvel’dan bir kez daha mizah

Bilim kurgu ve partiler

“HedwIg and the Angry Inch”le (2001) sinemada takip edilen yönetmenler arasında yerini alan, 2010 tarihli “Rabbit Hole”la ise daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşan John Cameron Mitchell’ın yeni filmi “Partilerde Kız Tavlama Sanatı / How to Talk to Girls at Parties”, bilim kurgu öğeleri içeren bir yapım. Neil Gaiman’ın aynı adlı hikayesinden uyarlanan filmin başrollerinde Elle Fanning, Alex Sharp ve Nicole Kidman bulunuyor. Film, dünyadan bir grup insanla zaman geçiren uzaylıları merkeze alıyor.

Haftanın diğerleri

- Ron Shelton’ın imzasını taşıyan ve başrollerinde Morgan Freeman, Tommy Lee Jones ve Rene Russo’nun yer aldığı komedi “Daha Yeni Başladık / Just Getting Started”, bir tehdide karşı bir araya gelen eski bir FBI ajanı ve bir avukatın macerasını konu alıyor. İyi eleştiriler almayan film, gişede de hayal kırıklığı yarattı.

Marvel’dan bir kez daha mizah

- Güney Afrika yapımı korku filmi “Saplantı / Siembamba”, çocuğunu doğaüstü bir varlıktan korumaya çalışan bir anneyi odağına alıyor.

- Haftanın yerli filmlerinden biri yönetmenliğini Volkan Gültekin ve Özlem Kayhan’ın üstlendiği ve komedi türündeki “3 Vakte Kadar”. Durmuş Akbulut’un imzasını taşıyan ve maden ocağında çalışan genç bir adama odaklanan dram türündeki “Kiraz Mevsimi” de haftanın yerli filmleri arasında bulunuyor. Fuat Yılmaz’ın yönettiği “Mezarlık” ise intikam peşindeki bir adama odaklanan bir korku. Onur Tan’ın imzasını taşıyan “Bal Kaymak” da komedi türünde bir yapım.

- Ross Venokur’un yönettiği animasyon “Yakışıklı Prens”, çocuklara hitap ediyor.

Marvel’dan bir kez daha mizah