Yanak gamzesi estetiği

23 Haziran 2020

Gamze Estetiği (Dimpleplasty) Nedir?

Gamze, anne karnındaki gelişim esnasında yüzdeki zigomatikus kasının kısa kalması sonucu, yani aslında bir kusur olarak ortaya çıkar. Genellikle iki yanakta birden mevcut olan gamzeler, bazen de tek yanakta ya da çenede ortaya çıkar.

Gamze estetiği lokal anestezi altında, ağız içinden yapılan ortalama 20-40 dakika kadar süren bir operasyondur. Ameliyat öncesinde gamzenin nereye yapılacağı muayene ile belirlenir ve işaretlenir. Sonrasında lokal anestezi yapılıp bir miktar beklendikten sonra gamze estetiği ameliyatı gerçekleştirilir. Ameliyatta, mimik kasları yanağın istenilen bölgesine gamze oluşturacak şekilde dikilir. Ameliyat sonrasında hafif bir şişlik olacak, yaklaşık bir hafta sonra şişlikler düzelecektir. Dikişler ağız içinde kendiliğinden eriyecektir.

Operasyon sonrası ameliyat bölgesinde biraz şişlik oluşacak, buda genellikle bir hafta içinde düzelmektedir. Bununla beraber ağız içindeki dikişler kendi kendine eriyecek ve gülerken gamzeler de kendini belli ederek ortaya çıkacaktır.

Gamze Estetiği Kimlere Yapılır?

Hemen her türlü yüz şekline uygulanabilen gamze estetiği, hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok tercih edilen, popüler bir işlemdir. En etkili sonuçlar, dolgun yüz hatlarına sahip kişilerde alınırken, çok zayıf yanaklarda tatmin edici sonuçlar elde edilememektedir. Erkekler, yanak gamzelerinden daha çok çene gamzesi tercih etmektedir. Gamze estetiği yaptıranlar genellikle Miranda Kerr, Rachel McAdams, Julia Roberts, Brad Pitt, Jude Law gibi dünyaca ünlü isimlerin gamzelerinden esinlenir.

Gamze Estetiği Cerrahisi Zor mudur, Ne Kadar Sürede Gerçekleştirilir?

Gamze estetiği, yanakta işaretleme sonrası ağız içinden yapılan 3-4 mm. lik bir kesi ile ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. İşlem süresi tek taraf için 10 dakikayı geçmez. Ameliyat sonrası hastadan istenen tek kısıtlama 2 gün boyunca yemek sonrası ağız gargarası ve ağız hijyenine dikkat etmesidir. Hasta, ertesi gün işe dönebilir, spor yapabilir ve seyahate çıkabilir.

Yazının devamı...

Yuvarlak silikon mu, damla silikon mu?

21 Mayıs 2020

Estetik ameliyatlar arasında meme büyütme estetiği en başarılı ve en mutlu eden sonuçlar sağlayan işlemlerden biridir. Hayal edilen göğüslere daha kısa sürede ulaşarak ve kesin sonuçlar veren bu işlem günümüzde göğüs boyutundan rahatsız olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sayede meme büyütme estetiğinde meme boyutundaki asimetriler, küçük memeden rahatsız olan kadınlar uzun süreli ve sağlıklı bir sonuca ulaşmış olurlar. Kişinin vücut hatlarının orantısını sağlayan aynı zamanda daha çekici ve daha estetik görünmesini sağlayan bir cerrahi müdahaledir. Meme dokusu içerisine istenilen boyutta görünüm sağlanması için çeşitli büyüklükte silikonlar yerleştirilir. Silikonların istenilen ebatta farklı boyutları vardır. Yerleştirilen silikonların yeni teknoloji ile üretiminden sonra yüzeylerinde de değişiklikler meydana gelmiştir pürtüklü ve pürtüksüz yüzey olaraktan farklılık gösteren silikonlar vardır. Boyutların ve silikon yüzeyinin haricinde de protezin şeklide meme protezi yaptıracak kişi tarafından çok önemlidir. Meme silikonlarında iki çeşit tür vardır biri yuvarlak silikonlar bir diğeri ise damla şeklinde olan silikonlardır. Meme büyütme estetiğinde koyulacak silikonun boyutuna karar verildikten sonra sıkça sorulan sorulardan biri de yuvarlak silikon mu tercih etmeliyim damla silikon mu?

Bu sorunun cevabı her kadında farklılık gösterebileceği için hekiminizin muayenesinde kontrol edeceği birkaç unsur vardır. Kullanılacak silikonlar hastanın deri yapısına, derisinin kalınlığına, meme dokunuzun kalınlığına, meme ve omuz arasındaki uzunluğa, hastanın boyu ve kilosuna, nasıl bir görünüm istediğine, memede doğuştan olan asimetriye, memenin sarkıklık derecesine ve memenin boyutuna göre kişiden kişiye değişebilmektedir.

Meme Büyütme Estetiğinde Yuvarlak Silikon

Yuvarlak silikon yarım daire şeklinde olan içerisinde bulunan silikon jelin homojen bir şekilde her tarafta yayvan durmasını sağlan bir protez çeşididir. Damla silikona göre en büyük avantajı göğüs dekoltesinde üst kısmının daha dolgun görünmesini sağlamasıdır. Bu sayede ameliyattan önce kullanılan destekli sutyenler rafa kaldırılmış oluyor. Memede ortalama sarkma olan kişilerde de yuvarlak silikonlar kullanıldığında sarkma önlenmiş oluyor. Daha büyük daha dolgun ve dikkat çekici göğüslere sahip olmak isteyen kadınların ilk tercihi yuvarlak protez oluyor. Genellikle göğüsün altından açılan bir kesi ile kas altına yerleştirilen yuvarlak silikonlar kadınların %70 tarafından tercih ediliyor.

Neden Yuvarlak Silikon Tercih Etmeliyim?

Meme üst polü yani dekolte bölgesini damla silikona göre daha fazla doldurur

Dekoltesi açık kıyafetleri tercih edenler için yuvarlak protez daha hoş bir görüntü oluşturur, destekli sutyen ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır.

Memesinde bir miktar sarkma olan hastalarda memeyi damla proteze göre daha güzel toparlar

Yazının devamı...

Üçgen yüz estetiği

16 Şubat 2020

 

Son yıllarda oldukça popüler bir uygulama haline gelen bişektomi, özellikle birçok ünlü dünya starı tarafından da tercih edilmeye başlanınca Hollywood Yanağı olarak da anılmaya başlandı. Yanak inceltme estetiği olarak da bilinen bu operasyon yanak ve çevre dokusuna kalıcı şekil verme, inceltme işlemidir. Özellikle tombul yanaklara sahip kişilerin tercih ettiği bu işlemle; malar, yani elmacık kemiği bölgesi ile yanak arasındaki geçişin daha keskin olması ve yanağın inceltilmesi nihai amaçtır.

Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilen işlem ortalama 30 dk kadar sürer. Ağız içi sterilize edildikten sonra yaklaşık 1 cm uzunluğundaki bir kesi aracılığı ile giriş yapılır. Buccal yağ paketçiği olarak adlandırılan fazlalık yağ dokusu yanak içerisinden çıkarılır. Bu noktada her iki taraftan eşit miktarda yağ dokusu çıkarmak ya da hastanın yanaklarında belirgin gözle görülür bir asimetri var ise bu asimetriyle orantılı ölçüde bir miktarda yağ dokusu çıkartmak işlemin en önemli noktalarındandır. Çıkarılan yağ dokusu hastanın beklentisine, hekimin deneyimine ve görüşüne göre belirlenir ayrıca işlem sırasında iki taraftan da çıkarılan yağ dokusu miktarı detaylı bir şekilde hesaplanır. Ardından mevcut kesiler eriyebilen dikişler ile kapatılır.

Ağrı çok olur mu?

Genelde hastalar bize işlem sonrası oluşabilecek ağrı ve ödem riskinden kaygılanarak başvurur. Ancak Bişektomi işlemi oldukça küçük kesiler aracılığı ile yapıldığından ve vücudun onarım hızının en hızlı olduğu bölge olan mukozadan yapıldığından genelde sosyal yaşantıyı bozacak bir ağrı olmaz ve hastalar işlemden hemen sonra dahi sosyal yaşamına geri dönebilir. Ayrıca reçete edilen ağrı kesiciler ile olası minimal ağrılar da engellenmiş olur.

Ödem süreci

Ödem ise bazı hastalarda minimal düzeyde de olsa bir miktar olabilmektedir ancak bunların hemen hepsi ortalama 7 günde yok olacak düzeydedir.

Yazının devamı...

Büyük Göğüsün Sağlığa Etkisi

22 Kasım 2019

Büyük göğüslü kadınlar genellikle göğüslerinin ağırlığı sebebiyle boyun, sırt ve omuz bölgesinde acı veren fiziksel semptomlara sahiptir. Bazı kadınlarda sürekli boyun ağrısı, öne eğik duruş ve disk fıtıklaşmasına bile sebep olabiliyor. Yaklaşık 1,5-2 saat süren bir operasyon ile günlük hayatınıza, spor faaliyetlerine daha aktif olarak katılabilir ve yaşam kalitenizi ciddi oranda arttırabilirsiniz.

Meme Küçültme ameliyatı ile

Sütyen ölçüleriniz küçülecek ve meme ağırlığına bağlı omuzlarda olan ağrı ve sütyen izlerinden kurtulabilir

Meme katlantı yerlerinde neme bağlı oluşan ve renk değişiklikleri küçültme ameliyatları sonrasında kaybolacaktır

Egzersiz yapmanız kolaylaşacak ve daha sportif günlük yaşam tercihleri ise beraberinde daha güçlü, fit ve formda bir bedene ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Ameliyat sırasında özellikle ameliyat öncesinde tanı amaçlı çekilen USG ve/veya mamografilerde saptanan kist ve benzeri tümöral kitleler ameliyatta çıkarılır ve patolojiye gönderilerek değerlendirilir. Meme küçültme ameliyatları sonrasında çıkarılan sağlıklı dokular içinde yakalanan tümöral dokular hayat kurtarıcı olabilir.

Ameliyat Sonrası Emzirme Sorunu

Bebek ve emzirme beklentisi içinde olan kadınlar için koruyucu teknikler sayesinde bu operasyon sonrasında emzirmenize engel bir durum yoktur. Amerika Plastik Cerrahlar Derneği meme küçültme ameliyatı yapılmış hastalar üzerinde yaptığı bir çalışmada meme küçültme ameliyatı olan hastaların %95’inden fazlası ameliyattan memnun olduklarını ve tekrar aynı durum olsa yine ameliyat olacaklarını bildirmiştir. Plastik Cerrahi ameliyatları arasında hasta memnuniyeti en yüksek düzeyde olan operasyondur.

Yazının devamı...

Bacak Estetiği Yöntemleri

5 Kasım 2019

Pek çok bayan bacaklarından memnun olmaması sebebiyle etek ya da şort giyememekte ve bu durum özgüveninizi etkileyebilmektedir Giymek istedikleri kıyafetleri özgürce seçememek sizi ciddi anlamda mutsuz edebilir..

Bacak estetiğinde başlıca sorunlar yaşın ilerlemesine ve kilo alıp vermeye bağlı sarkmaların oluşması, bacağın bazı bölgelerinde fazla yağ birikimlerinin oluşması, ya da bacağın iç bölgesinde yağ dokusu yetersizliği gibi nedenler bacakta şekil bozukluğu oluşturuyor. Bacak estetiğinde amaç bacakları estetik, görsel, uyumlu ve çekici hale getirmek. Bu sebeple fazlalık olan yerlerde doku hacmi azaltılıyor, eksik olan yerlere eklemeler yapılıyor.

Yağ birikiminin fazla olduğu bölgelerde;

Bacakların görüntüsünde şekil bozukluğu yaratan sorunlardan biri yağ birikintilerin olmasıdır. Bu yağ birikintilerinin giderilmesi için kullanılan etkili yöntem ise liposuction ameliyatıdır. Bacaklarınızda bulunan yağ fazlalıklarını liposuction yöntemiyle alınarak düzensiz görünen kısımları en aza indirilebilir. Ayrıca bacağın bazı bölgelerinde yağ fazlalığından dolayı çarpık görünen bacakların yanı sıra bacaklarının kalın olmasından şikâyetçi olan hastaların da bacaklarını liposuction yöntemiyle inceltme imkanı var.

İnce bacaklara sahip olan kişilerin sorunlarının giderilmesinde;

Vücudunuzun bazı bölgelerinde istemediğiniz fazla yağ birikimi bulunmaktadır. Karın bölgesi bel veya basen bölgesi gibi bölgeler de birikin fazla yağların yağ enjeksiyonu ile alınmasıyla beraber ince görünen bacaklarınıza kendi yağınızı enjekte ederek bacaklarınızın istediğiniz kalınlıkta olmasını sağlanılabilir. Ya da bacağa çarpık görünüm veren diz kapaklarınızın geçiş bölgesine yağınızı enjekte ederek düz bir bacak görünümü elde edilebilir.

Çarpık bacakların düzeltilmesi bacak silikonuyla da sağlanabiliyor ;

İnce ve çarpık olan bacaklar yağ enjeksiyonuyla beraber düzeltilmesinin yanı sıra bazı hastaların bacaklarında şekil bozukluğunun fazla olmasından dolayı istenilen görüntü elde edilemeyebilir. Özellikle alt bacak kısmının üst tarafla orantısız olduğu kısımlarda bacak arkasından yapılan ufak bir kesiyle bacak içerisine silikon yerleştirilerek bacakların birbirleriyle olan orantısı sağlanmış olur. Bacak silikonu sayesinde bacaklar istenilen kalınlığa ulaşarak daha çekici bir vücut yapısının olması sağlanıyor.

Yazının devamı...

Tamponsuz Burun Estetiği

1 Ekim 2019

Rinoplasti kısaca burna yeniden şekil verilen bir ameliyattır. Bu operasyon sırasında burunda yer alan biçim bozuklukları düzeltilmekte ve burnun fonksiyonları da yeniden düzenlenmektedir. Daha estetik burun şekli oluşturmak için bazen kemikleri ve kıkırdakları küçültüp şekillendirmek, bazen de tam tersine eksik yerlerini tamamlamak ve şekillerini değiştirmek gerekiyor.
Ameliyat öncesinde yapmam gerekenler?
Burun, kılcal damarların çok yoğun olduğu bir organdır. Bu nedenle, burun ameliyatına başlamadan , damarları büzen bir ilaç ve ağrı kesiciler yapıyoruz. Bu sayede, kansız bir şekilde bu ameliyatını yapmak mümkün oluyor. Ancak, burun estetiği sonrası kanama olamasın diye sizin de dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bu ameliyat öncesi, kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar ve besin destek ürünleri kullanmamanız gereklidir.
Kapalı burun ameliyatında İyileşme süreci artık çok daha kısa...
Kapalı rinoplasti tekniğinde daha az ödem oluşuyor ve hastalarda 1 hafta sonra neredeyse işe dönüş sağlanıyor. Ameliyat sonrasında burun kapatılırken kendiliğinden eriyen iç dikişler atılır. Dışarandan görünen bir dikiş olmaz. Dikiş aldırma derdi neredeyse hiç olmaz. Ayrıca burna ait tüm problemleri(dış eğrilik,burunucu düşüklüğü,nefes almayı engelleyen iç kırıklar) kapalı rinoplasti daha sağlıklı ve doğal bir şekilde düzeltilir.
Tamponlar...
Burun ameliyatı olmaya karar veren kişilerin çoğu zaman korku ile baktığı ve çoğunlukla rahatsızlıkları olduğu halde ameliyattan korkmalarının en önemli nedeni tampondur. Ancak korkmanıza gerek yok. Tamponsuz burun ameliyatlarının sağladığı konforla ameliyat sonrası da sizin için gayet rahat…
Eskiden ameliyat sonunda her iki burun deliğine burun tamponu konmakta idi. Bu durum hastada nefes almayı çok zorlayıp bazen tehlikeli bir şekilde hastanın hava açlığı nedeni ile tamponu çekmesi ve kanamalar oluşmasına sebep oluyordu. Şimdi ise ameliyat esnasında burun içine koyduğumuz dikişler sonrasında tampona ihtiyaç kalmamakta ve ameliyat sonrası normal burun deliklerinden nefes alan hasta çok rahat etmekte ve de bu dikişler kendiliğinden eridiği için alınmaları da gerekmemektedir. Tamponsuz estetiğin avantajlarına bakacak olursak hasta rahatça nefes alabilir, yeme içme sırasında kulakta basınç oluşmaz.. Ameliyat sonrası iyileşme sürecinin rahat ve hızlı geçmesine yardımcı olmaktadır.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi UzmanıOp. Dr. Ekrem KeskinSite:http://www.ekremkeskin.com/Instagram:https://www.instagram.com/drekremkeskin/

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Ekrem Keskin

Site:http://www.ekremkeskin.com/
Instagram:https://www.instagram.com/drekremkeskin/

Yazının devamı...

Badem Göz Estetiği

9 Eylül 2019

Göz yapısı aşağıya doğru olan insanlar; yorgun, üzgün ve mutsuz görünebilirler, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorunun badem göz estetiği ile ortadan kaldırılabilir. Hafif yukarıya kalkık, çekik gözler daha güzel kabul edilmektedir. Badem göz estetiğinin diğer estetik operasyonlardan en önemli farkı orta yaş altı kişilerden çok 25 yaş sınırındakilerin tercih ediyor olmasıdır.
Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?
Badem Göz Estetiği öncesi lokal anestezi yapılır. Uyuşma sonrasında gözün dış üst köşesinden bir kesi açılarak özel cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir. Askı doku kemik zarına sabitlenir. Badem Göz şekline kavuşmuş olunur. 3-4 dikiş atılır, bu dikişler kendiliğinden eriyen dikiş kullanılır ve işlem sonrasında iz kalmaz. Operasyon 30 – 60 dakika arası sürmektedir. Kişinin hastanede yatması gerekmez. Hasta rahatlıkla günlük hayatına devam edebilir.
Operasyon sürecinde hastanın dikkat etmesi gerekenler nelerdir?
Badem göz estetiğinden sonra bandaj kullanılmıyor. Bölgeye sadece ince strip yapıştırılıyor. Badem göz estetiğinin yapıldığı gün hastaların ödem olmaması için öne eğilmesini istemiyoruz. Yüzünüzü 2. günden sonra yıkayabilirsiniz.
Daha genç ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen hastalar için badem göz ameliyatı oldukça başarılı ve uygun bir operasyondur.
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr Ekrem Keskin
Site: http://www.ekremkeskin.com/Instagram: https://www.instagram.com/drekremkeskin/Facebook: https://www.facebook.com/drekremkeskin/?fref=ts

Yazının devamı...