YÜKSEK GERİLİM HATTI

Mayıs ayına kısa bir bakış

Jüpiter’in Balık burcuna ilerlemesi moral kazanmak yönünde bize bir rahatlama ve akışta kalma imkanı kazandıracak.

Bu yazıda sizlere, en son gerçekleşen Akrep burcundaki dolunay ile, 11 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşen dolunayın önümüze koyduğu işaretlerden yola çıkarak bazı yorumlarda bulunacağım. 27 Nisan’da Akrep burcunda gerçekleşen dolunay bizi duygusal alanda güvensiz ya da kriz halinde bırakan konuları en üst seviyeye çıkartmakta. Akrep burcundaki dolunaylar fırtınalı zamanlardır. Dolunaylar süregelen koşulların en üst seviyeye ulaştığı zamanlar olduğu için, Akrep gibi mücadeleyi, riskli durumları, krizleri anlatan bir burçta, özellikle de Uranüs ile karşıt açıda duran bir dolunay, pek çok açıdan ani durumların, kopmaların ve değişimin bir işaretçisi.

Dolunay haritasında Boğa burcunun yükselmesi ve Satürn’ün de sert açılarla oyuna katıldığı bu dönemde koşullar istikrar, huzur ve güvenlik konularına büyük gerginlikler getirmekte. Dolayısı ile kendimizi yüksek gerilimli, aniden boşalan değişiklikler içinde buluyoruz. 11 Mayıs’a kadar olan dönemde olaylara direnç göstermek yerine, değişime katılmak ve bizi yıpratan duygusal kalıplardan alışkanlıklardan kurtulmaya çalışmalıyız. Akrep bize arınmak, kendi gerçeklerimize bakmak ve zor da mücadele ederek kendimizi yenilemek yönünde bir imkan sunmakta. Evet güven ve istikrar da önemli ancak değişen koşulları da hesaba kattığımızda, kendi iç huzurumuzu dengede tutabilmek için hiçbir şeyin aynı kalmadığını da görmek durumundayız.

 

 

YÜKSEK GERİLİM HATTI

11 Mayıs sonrasında neler var ?

11 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay haritasında değişken Yay burcu yükselirken, Merkür ve Venüs’ün de İkizler’de olduğunu görüyoruz. Özellikle Merkür, kuzey ay düğümü ile birlikte, alçalan dereceye yakın duruyor. Bu dönemde daha fazla görüşme, iletişim ve esneklik içeren bir ortam var. Ayrıca 14’ünden itibaren Jüpiter’in de Balık burcuna ilerleyecek olması ruhsal anlamda iyileştirici, geliştirici, bizi daha hareketli ve yeni şeyler öğrenmeye açık kılan koşulların önem kazanacağını gösteriyor. Böyle bir süreçte, daha olumlu düşünme, esneklik geliştirme ve aynı zamanda artan iletişimden yararlanma şansımız olacak.

Yaz aylarında, 29 Temmuz’a kadar Jüpiter’in Balık burcunda kalacak olması daha koruyucu ve özellikle de manevi açıdan, moral kazanmak yönünde bize bir rahatlama ve akışta kalma imkanı kazandıracak. Jüpiter 2020’den bu yana zorlandığı burçlardan geçti, özellikle Oğlak’ta çok zor durumda idi. Ancak şimdi uzun zamandan sonra yeniden kendi yöneticisi olduğu Balık burcuna ilerleyerek bize hayatı anlama, anlamlandırma ve şükretme yönünde güzel bir atmosfer sağlayacak. En azından yaz aylarında ruhsal yönde gevşeme ve ümit sağlayan bir süreçten geçeceğiz.

Astrolojik haritalarında yükselenleri değişken burçta (İkizler, Başak, Yay ve Balık) Jüpiter’in şimdilik bu kısa süreli transitini daha fazla hissedebilirler. Haritalarında bu burçlarda gezegenleri olanlar da bu farkı görmeye başlayabilirler.