Geri Dön
SüloğluSüloğlu’nda artan vakalara karşı vatandaşlar uyarıldı

Süloğlu’nda artan vakalara karşı vatandaşlar uyarıldı

Süloğlu’nda artan vakalara karşı vatandaşlar uyarıldı

Süloğlu’nda artan vakalara karşı vatandaşlar uyarıldı

EDİRNE,(DHA)-EDİRNE’nin Süloğlu ilçesinde koronavirüs vakalarının arttığı belirtilerek, vatandaşlar izolasyon tedbirleri ve salgın kurallarına uymaları konusunda uyarıldı.

Süloğlu Kaymakamı Özgür Kaya başkanlığında, vaka sayısında yaşanan artışlara yönelik alınması gereken önlemlerin değerlendirildiği toplantı yapıldı. Toplantıda, ilçedeki vaka artışı ve halk sağlığının korunması için alınması gerekenler önlemlerle görüşüldü, tedbir kararları alındı.

Vatandaşların, izolasyon tedbirleri ve salgın kurallarına uymaları istenerek, “Kaymakamımızın başkanlığında, vaka sayısında yaşanan artışlara yönelik alınması gereken önlemlerin yeniden değerlendirildiği toplantı gerçekleştirildi. Toplantında halkımızın genel sağlığının korunması için ikametinde izolasyonda olan vatandaşlarımızın kolluk kuvvetleri ve sağlık personelince izolasyona uyup uymadıklarının denetlenmesine, sosyal devlet anlayışı gereği izolasyondaki vatandaşlarımızın izolasyon sürecinde ihtiyaçlarıyla imkanlar dahilinde ivedilikle ilgilenilmesine, izolasyon tedbirlerine uymayan vatandaşlarımızın tespit edilmesi halinde gerekli idari cezaların uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber