Geri Dön
TarsusYaralı hayvanların kurtarıcıları

Yaralı hayvanların kurtarıcıları

Yaralı hayvanların kurtarıcıları

Yaralı hayvanların kurtarıcıları

Okan ÇALIŞKAN/TARSUS (Mersin), (DHA)- MERSİN'in Tarsus ilçesinde yaralanan sokak hayvanları Tarsus Belediyesi sayesinde hayata döndürülüyor.
Kaza veya insanların verdiği eziyet ve işkence gibi zarar gören sokak hayvanlarının ilk müdahalesi Tarsus Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüne bağlı Tarsus Hayvan Barınağında yapılıyor. 4 veteriner hekim ve 10 personel ile hayvan barınağında bulunan 250 adet sahipsiz sokak köpeklerine 7 gün 24 saat hizmet veren personeller, hayvanlara eziyet edilmemesini dile getiriyorlar. Günlük kaza yada insandan zarar gören hayvanlar ise tedavilerinin ardından sahiplenmek isteyen vatandaşlara da veriliyor.
'7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERİYORUZ'
Veteriner hekim Mehmet Demir, "Trafik kazası yada yaralanmış veya insandan zarar görmüş hayvanlarımızı ilk burada müdahaleye alıyoruz.  Tüm bu işlemler burada yapılıyor. Gördüğünüz gibi az önce bir hayvanımız alman kurdu geldi darbe almış, yaptığımız ilk müdahaleden sonra hayvanımız nefes almaya başladı. Cerrahi müdahalelerimiz kısırlaştırma dışında günlük 10 yada 15'i bulan operasyonlar oluyor. Kısırlaştırma dahilinde ise günlük elliyi bulan operasyonlarımız oluyor" diye konuştu.
'HAYVANSEVERLER KÖPEKLERİ SAHİPLENEBİLİYOR'
Barınak yöneticisi Esra Bişi ise, “Geçici bakım barınağımızda dört veteriner hekim ve 10 personelimiz ile hizmet veriyoruz. Ziyaret saatlerimiz 14.00 ile 16.00 saatleri arası. Vatandaşlarımız istedikleri ama yasaklı ırklar hariç köpekleri sahiplenip evlerine götürebiliyorlar. İlk aşılarını da bizler temin ederek ücretsiz yaparken çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor" dedi. Barınağı ziyareti sırasında sevimli bir Kangal yavruyu sahiplenen baba kızın mutlulukları görülmeye değerdi. 


FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber