Akçaabat Erol Günaydın Tiyatro Günleri başlıyor

Erol Günaydın Tiyatro Günleri başlıyor

27.02.2020 - 16:04 | Son Güncellenme:

Erol Günaydın Tiyatro Günleri başlıyor

Erol Günaydın Tiyatro Günleri başlıyor

Selçuk BAŞAR-Aleyna KESKİN/AKÇAABAT, (Trabzon), (DHA)- AKÇAABAT Belediyesince bu yıl 10’uncusu düzenlenen Erol Günaydın Tiyatro Günleri 2 Mart Pazartesi günü Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan ‘Boyacı’ adlı tiyatro oyunu ile başlayacak.

Trabzon Akçaabat Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erol Günaydın Tiyatro Günleri başlıyor. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Erol Günaydın Tiyatro Günleri’ne Erzurum, Giresun, Bulancak, Ordu, Samsun ve Trabzon'daki tiyatro grupları katılacak. 2-11 Mart tarihleri arasında yapılacak olan tiyatro günleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan ‘Boyacı’ adlı tiyatro oyunu ile başlayacak. ‘Tiyatroyla Buluşmayan Çocuk Kalmasın’ sloganı ile yola çıkan Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü minik tiyatro severler için de 8-9-10 Nisan tarihlerinde de Çocuk Tiyatroları Şenliğinin 4'üncüsünü gerçekleştireceğini duyurdu.

‘BÜTÜN OYUNLAR ÜCRETSİZ OLUP, DAVETİYELİ’

10’uncu Erol Günaydın Tiyatro Günleri kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenleyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yapılan tiyatro günlerinin ve diğer sosyal faaliyetlerin; kültürel gelişmeye katkı sağlamak, insanlara toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına düzenlendiğini söyleyerek, “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz tiyatro günlerine, 1999 yılında kurulan Akçaabat Belediye Tiyatromuzun yanı sıra, çeşitli tiyatro grupları da katılacaktır. Bu yılki Tiyatro Günlerine Erzurum, Giresun, Bulancak, Ordu, Samsun ve Trabzon'daki tiyatro grupları katılacak.   İlk gün Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunun hazırladığı ‘Boyacı’ adlı oyunla açılış yapılacak. Tüm oyunlar Erol Günaydın Sanat Merkezinde saat 19.30’da sahnelenecek ve bütün oyunlar ücretsiz olup, davetiyelidir. Davetiyeler, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'müzden temin edilebilir. Erol Günaydın Tiyatro Günlerimiz ile birlikte; tiyatronun eğitici, eğlendirici, düşündürücü ve birleştirici unsurlarını sanatseverlerle buluşturmayı istiyoruz. Geçmiş yıllarda deneyimledik ve kapasitemizin üzerinde bir doluluk oranına sahibiz. Tiyatro davetiyelerimiz dağıtıma çıktıktan kısa bir süre sonra bitiyor. Bu bizim için büyük bir memnuniyet. Bu vesileyle, tüm tiyatro severleri tiyatro günlerimize davet ediyoruz” diye konuştu.

2-11 Mart 2020 tarihlerinde 10’uncusu düzenlenecek olan "Erol Günaydın Tiyatro Günleri" kapsamında; 2 Mart Pazartesi günü Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda ‘Boyacı’, 3 Mart Salı günü Trabzon Sanat Tiyatrosu’nda ‘Her Hırsız Haydut Değildir’,4 Mart Çarşamba günü Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’, 5 Mart Perşembe günü Akçaabat Belediye Tiyatrosu’nda ‘Evlendirme’, 6 Mart Cuma günü Trabzon Şehir Tiyatrosu’nda ‘Büyü Dükkânı, 7 Mart Cumartesi günü Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu’nda ‘Yeşilçam’, 8 Mart Pazar günü Erzurum Medya Sanat Evi ‘Woyzeck’in Cadıları’, 9 Mart Pazartesi günü Bulancak Sanat Tiyatrosu’nda ‘Vahşi Komedi’, 10 Mart Salı günü Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu ‘Koleksiyoncu’, 11 Mart Çarşamba günü Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda ‘Son Söz’ adlı oyunlar sahnelenecek.