Geri Dön
MerkezTrabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya ödül

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nden DHA'ya ödül

Selay SAYKAL/TRABZON(DHA) - TRABZON Gazeteciler Cemiyeti tarafından (TGC) düzenlenen '2020 Yılının Başarılı Gazetecileri Yarışması'nda, Demirören Haber Ajansı (DHA) Trabzon Bürosu'ndan Selçuk Başar, ‘Orhan Kaynar En İyi TV Görüntü Haber Ödülü’ne layık görüldü.

TGC 2020 Yılının Başarılı Gazetecileri Yarışması'nın ödül töreni, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Vali İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile ilçe belediye başkanları, Trabzonspor yöneticisi Ömer Sağıroğlu, Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

TGC Başkanı Ersen Veda Küçük, gazetecilerin mesleki başarılarının ödüllendirilmesi, heyecanlarını taze, motivasyonlarını yüksek tutmayı amaçlayan başarı ödüllerinin bu yıl 13 dalda sahiplerini bulduğunu söyledi.

Jüri üyeleri tarafından 30 başvurunun değerlendirildiği yarışmada, ‘Ölmeden kendine türbe gibi mezar yaptırdı’ başlıklı haberin görüntüsüyle DHA muhabiri Selçuk Başar  ‘Orhan Kaynar En İyi TV Görüntü Haber Ödülü’ne layık görüldü. Başar’a ödülünü Ortahisar Belediye Başkan Vekili Fevzi Baytar  verdi.

Gecede "Spor Özel Ödülü" ise 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya elde eden milli boksör Busenaz Sürmeneli, olimpiyat ikincisi milli boksör Buse Naz Çakıroğlu ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda masa tenisi branşında altın madalya kazanan Abdullah Öztürk'e verildi. Törene sporcular katılamazken Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Busenaz Sürmeneli'nin ödülünü annesi Songül Sürmeneli'ye sundu.

‘Turgut Özdemir En İyi Spor Fotoğrafı’ dalında ödül kazanan Günebakış gazetesi muhabiri Nurgül Günaydın, ödülünü Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı’dan aldı. Sunucunun ‘hocamızdan bir şampiyonluk sözü alır mıyız’ ifadesi üzerine Abdullah Avcı, “10 Kasım’da gelmiştim. Yaklaşık 20 gün sonra 1 seneyi dolduracağım. Geldiğimden beri çok güzel duygular yaşıyoruz. Karşılıklı örtüşen bir çok şey var. Ben de bu yörenin insanıyım. Burayı ve sizleri çok seviyorum. Umarım bu dilekleri, duyguları hep beraber yaşarız. Bu şehir bunu istiyor ve hak ediyor” dedi.

Tören, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber