Geri Dön
MerkezTuncelili besicilere süt sağım makinesi ve soğutma tankı desteği

Tuncelili besicilere süt sağım makinesi ve soğutma tankı desteği

Tuncelili besicilere süt sağım makinesi ve soğutma tankı desteği

Tuncelili besicilere süt sağım makinesi ve soğutma tankı desteği

Serhat Ozan YILDIRIM/ TUNCELİ, (DHA)-TUNCELİ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce çiftçilerin daha hijyenik ortamda süt sağımı yapmaları amacıyla besicilere süt sağım makinesi dağıtıldı.

DAP ve Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğince çiftçilerin daha hijyenik ortamda süt sağımı yapmalarına yönelik sürdürülen ‘Sağlıklı Süt Üretim’ proje kapsamında il genelindeki besicilere değeri 541 bin lira olan 100 adet süt sağım makinesi ve 25 adet süt soğutma tankı törenle dağıltı.

Tunceli’de göreve başladıklarında bir hedeflerinin ve hayallerinin Tunceli’yi tarım kenti yapmak olduğunu söyleyen Vali Mehmet Ali Özkan, “Biz Tunceli’nin doğal güzelliklerinin yanı sıra Tunceli’yi tarım ve turizm kenti yapmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda da Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Bakanlıklarımızın desteği ile arkadaşlarımız, çiftçilerimiz, söz yerindeyse hepimiz gayretle çalışmaya devam ediyoruz. 100 üreticimize süt sağım makinesi, soğutma tankı teslimlerini gerçekleştiriyoruz. İnşallah bugün burada yapacağımız teslimat ile birlikte üreticilerimiz daha rahat daha konforlu çalışma ortamına sahip olacaklar. Tarım kenti olma yolunda sulama projelerimiz, İl Özel İdaremiz, DAP İdaremiz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, Orman İl Müdürlüğümüz bu noktada çalışmaya gayretle devam ediyorlar. Bakanımız, yayla yollarının yapımında, üreticinin oraya daha kolay ulaşması konusunda tekrardan bize kaynak aktardılar, bu konuda da çalışma yapıyoruz. Bizim yaptıklarımızdan, yapacaklarımızdan ötesinde sizlerin alın teri, gayreti son derece önemli. Doğru modellerle, doğru işleyişle çalışmanız ve verimli hale getirmeniz hem sulu tarımı hem kuru tarımı hem de hayvancılığı son derece önemli” dedi.

Konuşmaların ardından çiftçilere süt sağım makinesi ile soğutma tanklarının dağıtımı yapıldı.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber