Astrolog Hakan Kırkoğlu 17 Şubat burç yorumlarında yine tüm burçlar için tavsiyeler veriyor. Bugün yapmamız ve yapmamamız gereken şeyleri özellikle vurgulayan Kırkoğlu aynı zamanda günlük tüm durumlarımızı da değerlendiriyor.

17 Şubat burç yorumlarında Koç, Boğa, Aslan, Saka, Başak, Oğlak, Akrep, Yengeç, Balık, Yay, İkizler, Terazi burçlarının hepsini ayrı ayrı değerlendirerek astroloji dünyasından önemli noktaları aktaran Hakan Kırkoğlu aynı zamanda maya takvimi yorumunu da açıklıyor.

R.Hakan Kırkoğlu haftalık yazısı için tıklayın


İşte R. Hakan Kırkoğlu’nun 17 Şubat burç yorumu

Konsantrasyon gerekiyor

Bugün ne yapılabilir ? Bugün ilişkilerimizde daha yoğun bir gün yaşayabiliriz. Ancak bazı engeller ya da olayları daha karmaşık hale getiren koşullar da olabilir. Eğer bir konu üzerinde çalışıyorsak konsantre olmak zor olmayacak. Olaylara, insanlara daha farklı yaklaşmanın yollarını aramalıyız.

Nelerden kaçınmalı ? Akşam saatlerinde karar vermek daha yorucu olabilir. Duygularımız ve aklımız arasında bocalayabiliriz. Günlük işlerde karmaşa olabilir. Saat 18:35-19:48 arasında ani kararlardan ya da öfkeli çıkışlardan kaçınmak iyi olacak.


Mars Koç Burcu Geçişi Burçları Nasıl Etkileyecek?


KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)   
Gün içinde kendi görüşlerinizi daha çok vurgulamak isteyebilirsiniz. Otorite figürleri ile görüşmeler yapmanız gerekebilir. Endişe duyduğunuz konularda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu durum sizi strese sokabilir. Eğitimle ilgili konularda kararlar almanız gerekebilir. İş hayatınızdaki teknik konularla uğraşabilirsiniz.  

 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)   
Bugün ikili ilişkileriniz gündeme gelebilir. Eşinize kendinizi ifade etmek önemli olabilir. Yaşayacağınız olaylarla ilgili dengede kalabilirsiniz. Sizi uğraştırabilecek konulara karşı dikkatli olmalısınız. Sorumlu olduğunuz işlerinize başkalarını dahil etmek önemli olabilir. İşlerinizde iletişim büyük önem kazanabilir.  Yazışmalarınıza dikkat edin.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)
Çalışma arkadaşlarınızla ortak payda da buluşabilirsiniz. Başarılı olmak için mücadele verebilirsiniz. İletişim konularında değişimler olabilir. Paylaşım içinde olmak işlerinizi kolaylaştırabilir. Sizi yoran konulara karşı dikkatli olmanızda fayda var. Hizmet aldığınız kişiler gündeminizi meşgul edebilir. Kardeşlerinizle ilişkinizi sıcak tutmak isteyebilirsiniz.

 

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)
Bazı işlerinize hız kazandırmak için yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. İlişkilerinizde rahat olduğunuz, kendinizi ifade edebileceğiniz bir gündesiniz. Güzel olan şeyler için harcama yapabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda daha kolay risk alabilirsiniz. Çocuklarınız sizi oylayabilir. Evdeki teknik konularla ilgilenebilirsiniz.

 

 ASLAN  Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Gün içinde ailevi konular sizi etkileyebilir. Ev hayatınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konuları iyi hale getirmek için çabalayabilirsiniz. Üstlerinizle konuşmalarınız gündeminizi farklı yönlendirmenize neden olabilir. Bazı konularda alternatif planlar yapabilirsiniz. Kardeşlerinize zaman ayırabilirsiniz.

 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)
Bugün gündeminiz hareketli olabilir. Konuşma ve yazışmaların sizi etkilediği bir gündesiniz. Sorumlu olduğunuz konularda eğitim alabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilere daha fazla yoğunlaşabilirsiniz. İlgilendiğiniz konularda başarılı olmak sizin için önemli olabilir. Gün içindeki değişikliklere ayak uydurmaya çalışmalısınız.

 

 TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)
Gün içinde gelirlerinizle ilgili değişiklikler gündeminize gelebilir. Harcamalarınızı kontrol altında tutmak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda desteklendiğiniz konular olabilir. Yeteneklerinizi kullanacağınız işlerinize daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Gün içindeki değişiklikler sizi rahatsız edebilir. Kontrol edemediğiniz konuları akışa bırakmaya çalışın.

 

 AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)
Bugün kişisel açıdan önem verdiğiniz konuların üzerinde zaman harcayabilirsiniz. İşlerinizle ilgili yeni niyetleriniz olabilir. Teknik konularla ilgilenebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konuda en iyisini yapmak için çaba gösterebilirsiniz. Alternatif yollar bulmak için çaba gösterebilirsiniz. Gün içinde kendinizi keyif aldığınız konulara yönelebilirsiniz.

 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)
Gün içinde gizli kalmış koşullar sizin dengenizi bozabilir. Bazı olayları akışına bırakmanız gerekebilir.  Savunduğunuz fikirleri paylaşmadan önce düşünmelisiniz. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Gün içinde sakin kalmaya özen gösterin. Sorumlu olduğunuz konularda başarılı olmak için fazla çaba sarf etmeniz gerekebilir.  


 OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)
Bugün gelecek beklentilerinizle ilgili mücadele verebilirsiniz. Hayatınızla ilgili planlar yapabilirsiniz. Gün içinde fikirlerinizi ifade etmek sizin için önemli olabilir. Sosyal konular gündeminizi meşgul edebilir. Ani değişiklik gösteren programlarınız olabilir. İşlerinizle ilgili etrafınızdaki insanlar tarafından desteklendiğinizi hissedebilirsiniz.

 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)
Bugün iş hayatınızda başkalarıyla gelecek planları için bir araya gelebilirsiniz. Görünür olmak için daha aktif olabilirsiniz. İşlerinizi yeniden harekete geçirmek isteyebilirsiniz. Üstlerinizle iletişiminiz önem kazanabilir. Sorumlu olduğunuz konularda fikrinizi sonuna kadar savunmak isteyebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken konular olabilir.

 
BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bugün kendinizi yeniliklere açık hissedebilirsiniz. Daha fazla şey keşfetmek için yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla organizasyon yapabilirsiniz. İş hayatınızda sorumlu olduğunuz işler için mücadele vermeniz gerekebilir. Teknik konular gündeme gelebilir. Gün içinde düşüncelerinizi paylaşmak önem kazanabilir.


MAYA TAKVİMİNDE BUGÜN
Galaktik ton 2/Fırtına    İlişkilerimize bakmakta fayda var. Maya takvimi Tzolkin’e göre bugün Yönetici günündeyiz. İdealize ettiğimiz konular öne çıkarken, bağımsız hareket etmek arzusu önem kazanmakta. Kendimizle ilgili yüksek beklentiler ve çok gerçekçi olmayan değerlendirmelerden uzak duralım.