Çocukları sakatlık veya ölüme neden olan tehlikeli hastalıklardan korumak ancak bağışıklıkla mümkün. Dünya üzerinde milyonlarca çocuk ebeveynlerinin bağışıklığın yararı konusunda bilgisizliği yüzünden erken ölüm riski taşıyor.  Dünyada uzmanlar, çocuklarda enfeksiyonlara karşı bir kalkan olarak bağışıklığı yükseltici bakteriyoterapi yöntemlerine başvuruyorlar.

Demegro Sağlık Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oktay Demircioğlu, “Medical device teknolojisi ile geliştirilen formüllerle oluşan “bakteriyoterapi” bileşimleri ile bağışıklık sistemi kuvvetlendirilebiliyor. Gıda takviyesi olan  “İmmunotrofina d” ile bağışıklık sistemini en etkili şekilde güçlendirirken çocukların sağlıklı büyümelerine de destek oluyoruz.  Bağışıklığı güçlendirdiğinizde hastalığa yakalanma riski azalıyor, sağlık ekonomisinde ilaca harcanan bütçe azalıyor. Zaman ve maliyetten tasarruf sağlanırken, sağlığınızı bağışıklık kazanarak kalıcı olarak koruyabiliyorsunuz. Bağışıklığı destekleyen ürünlerle maliyetleri daha da azaltıyor, aynı zamanda da sağlıklı olmayı destekliyoruz” dedi.

Dr. Oktay Demircioğlu, “Geçirilen her üst solunum yolu enfeksiyonu ve tedavi amaçlı kullanılan özellikle antibiyotikler burunun doğal bakteri dengesini bozuyor. Böylece özellikle orta kulak enfeksiyonlarının kronikleşmesi ciddi bir sağlık problemi olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda İtalya’da devrim niteliğinde sonuçlar alınan bakteriyoterapi ile burun doğal florasının restore edilmesini sağlıyoruz. Böylece tekrarlayan orta kulak enfeksiyonlarını önlüyoruz. Yakın zamanda Türkiye’de de kullanıma sunulacak bu yeni formülümüz ile bakteriyoterapi kavramını çok sık duyacağız “ dedi.

Dr. Oktay Demircioğlu