Bağışıklık

Bağışıklık

Son dakika bağışıklık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağışıklık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağışıklık haber sayfamızda...

Bağışıklık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.540 bağışıklık haberi bulunmuştur.
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyor
Portakal kadar C vitamini içeriyor! Kolejen üretimini destekliyor, dokuları onarıyorC vitamini, vücut için hayati öneme sahip olan suda çözünen bir vitamin olup, birçok sağlık faydası sağlar. Portakal en çok c vitamini içeren besinlerin başında yer alır. Ancak bu meyve neredeyse portakal kadar C vitamini içeriyor.
28.02.2024Püf Noktası
Ananas kabuklarını çöpe atan çok pişman olacak! Artık asla ziyan etmeyeceksiniz
Ananas kabuklarını çöpe atan çok pişman olacak! Artık asla ziyan etmeyeceksinizDoğanın bize sunduğu nimetlerin bazıları, görünürde kullanılan kısımlarıyla sınırlı gibi görünse de, daha derinlemesine bakıldığında, birçok yararlı özelliği barındırır. Ananasın kabukları da bu duruma örnek teşkil eder. Eğer sizler de çöpe atanlardansanız artık atmayın.
28.02.2024Püf Noktası
Çocuklarda omega-3 balık yağının faydaları
Çocuklarda omega-3 balık yağının faydalarıOmega-3 vücudumuzda üretilemez. Bu nedenle hamileler ve çocuklar için son derece önemli ve faydalıdır. Peki, çocukların bağışıklık sistemi için hayati öneme sahip olan Omega-3 hangi besinlerde daha çok bulunur ve balık yağı olarak nasıl tüketilir?
26.02.2024Ebeveyn
Kedi tırmığı hastalığı uyarısı! Görme kaybına yol açabilir
Kedi tırmığı hastalığı uyarısı! Görme kaybına yol açabilirKedi tırmalaması sonucu insana bulaşabilen bir bakterinin sebep olduğu kedi tırmığı hastalığı konusunda Doç. Dr. Merih Oray uyarılarda bulundu.
26.02.2024Gündem
‘Arı vız vız vız’ şimdi çok dertli
‘Arı vız vız vız’ şimdi çok dertliBirçok ürünün üretiminde payı olan arılar, tehdit altında.
26.02.2024Gündem
Yeni yöntem: Piezo tüp bebek
Yeni yöntem: Piezo tüp bebekAnne ve baba olmak isteyenler için yeni bir yöntem olan Piezo ile tüp bebek tedavisinde sperme ve yumurtaya elektrik verilerek daha kaliteli bir embriyo oluşumu sağlanıyor.
24.02.2024Pazar
Alper Gezeravcı öğrencilerle bir araya geldi: Bundan sonra yolumuz açık
Alper Gezeravcı öğrencilerle bir araya geldi: Bundan sonra yolumuz açıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Selçuk Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
22.02.2024Gündem
Canan Karatay 'Safra kesesi alınanlar yemesin' dedi! Bağırsakları mahvediyormuş
Canan Karatay 'Safra kesesi alınanlar yemesin' dedi! Bağırsakları mahvediyormuşDüzenli bir sindirim sistemine sahip olmak için öncelikli olarak birçok organın iyi çalıştığından emin olunması gerekir. Prof. Dr. Canan Karatay eksik organların bağışıklık sisteminde ne gibi sorunlara yol açabileceğini ve alınabilecek önlemleri tek tek anlattı.
21.02.2024Genel Sağlık
Kovid-19 aşıları ritmimizi bozdu
Kovid-19 aşıları ritmimizi bozdu8 ülkede 99 milyon kişi üzerinde yapılan inceleme, Kovid-19 aşılarının kan, kalp ve nöroloji hastalıklarında beklenenden fazla risk yarattığını gösterdi.
21.02.2024Dünya
Her öğün taze sebze ve meyve şart! Çocuklarda güçlü bağışıklık sisteminin 8 kuralı
Her öğün taze sebze ve meyve şart! Çocuklarda güçlü bağışıklık sisteminin 8 kuralıKış mevsiminde havaların soğuk olması ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınması nedeniyle çocuklar soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına daha kolay yakalanabiliyorlar. Mikroplardan korunmaları veya hastalığı kolay atlatabilmeleri için çocukların bu dönemde güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları ayrı bir öneme sahip. Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için ebeveynlerin dikkat etmeleri gereken beslenme kurallarını anlattı.
18.02.2024Genel Sağlık
Ballı süt yaparken bu adımlara dikkat! Yanlış yöntem resmen faydasını hiç ediyor
Ballı süt yaparken bu adımlara dikkat! Yanlış yöntem resmen faydasını hiç ediyorÖksürük, boğaz şişkinliği yaşadığımızda ilk tercih edilen karışımlardan biri de ballı süttür. Fakat bazı yanlış uygulamalarla bu karışımı bedenimiz için zararlı bir duruma sokabiliriz. Balın besleyici özellikleri yok eden hataları Diyetisyen Elif Akçeken tek tek sıraladı.
16.02.2024Genel Sağlık
Kırıkkale'de 'yasak aşk' cinayeti! 4 kişi tutuklandı
Kırıkkale'de 'yasak aşk' cinayeti! 4 kişi tutuklandıKırıkkale'de karısıyla birlikte "yasak aşk" yaşadığını öne sürdüğü 25 yaşındaki genci bıçakla öldüren zanlı ile cinayetle ilgisi olduğu belirlenen 3 kişi tutuklandı.
16.02.2024Gündem
Kütahya’da fuhuş operasyonu! Yakalanan kişide HIV (AIDS) virüsü tespit edildi
Kütahya’da fuhuş operasyonu! Yakalanan kişide HIV (AIDS) virüsü tespit edildiKütahya’da fuhuş yaptığı tespit edilen yabancı uyruklu üniversite öğrencisinin AIDS taşıdığı tespit edildi.
16.02.2024Gündem
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalar
Kırmızı et kadar besin değerleri var! Et yemiş kadar yapan o gıdalarProtein açısından en zengin besinler arasında yer alan kırmızı et tüketemeyenlerin ete alternatif olarak tüketebileceği protein deposu yerine geçen besinler var. Et yemiş kadar vücudu proteine doyuran bu besinler ulaşılması kolay, hemen hemen herkesin evinde bulunan yiyecekler.
15.02.2024Sağlık
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısı
Çocuklarda nezle, grip ve soğuk algınlığı için ‘önlem’ uyarısıAra tatilin sona ermesi ile özellikle nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların çocuklarda artmasını beklediklerini belirten uzmanlar, mutlaka önlem alınması gerektiğine dikkat çekti.
13.02.2024Sağlık
Kedilerden bulaşan ölümcül virüs! ABD'li yetkililer: Patojeni belirleyemedik
Kedilerden bulaşan ölümcül virüs! ABD'li yetkililer: Patojeni belirleyemedikTarihte ilk kez sokak kedilerinden insanlara bulaşan bir virüs ölüme neden oldu. Bilim insanları virüsün patojenik olarak kayıtlarda yer almadığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
13.02.2024Dünya
Ateşler içinde yandı, derisi pul pul döküldü! Kendine alerjisi varmış, Türkiye'de artıyor
Ateşler içinde yandı, derisi pul pul döküldü! Kendine alerjisi varmış, Türkiye'de artıyorDans etmek vazgeçilmeziydi ancak 11 yaşında, hayatı bir anda değişti. Tüm bedeni alev gibi yanıyor, derisi pul pul dökülüyordu. Doktorlar ise gördüğü tablo karşısında şaşkındı. Erkenden tedavisine başlandığı için ailesi çok mutlu olsa da küçük kız yaşadığı şeyin şokunu henüz atlatamadı. İşte Türkiye'de de gittikçe artan rahatsızlığın sebebi.
13.02.2024Genel Sağlık
Alper Gezeravcı Türkiye'ye döndü! Erdoğan'la bir araya geldi
Alper Gezeravcı Türkiye'ye döndü! Erdoğan'la bir araya geldiUluslararası Uzay İstasyonu'nda görevini tamamlayan Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı yurda döndü. Gezeravcı, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Gezeravı bundan sonraki süreçte 81 ili ziyaret edecek.
12.02.2024Ekonomi
Çernobil’de kansere karşı direnç geliştirdiler! Kaçın kurdu bunlar?
Çernobil’de kansere karşı direnç geliştirdiler! Kaçın kurdu bunlar?26 Nisan 1986’da Sovyetler Birliği’ne bağlı Ukrayna’nın Pripyat şehri yakınındaki Çernobil Nükleer Santrali’nde çok büyük bir patlama olmuş, o sırada 31 kişi ölmüş, bölgede yaşayanlar tahliye edilmişti. Ama sonra bölgeye yayılan radyasyonun neden olduğu kanserden ölümler de dahil edilince can kaybı 100 bine yaklaşmıştı.
12.02.2024Dünya
Fazla vitamin hasta edebilir
Fazla vitamin hasta edebilirYüksek dozda C vitamini böbrek taşına, sık alınan E vitamini de inmeye neden oluyor. Çok kullanılan A vitamini ise karaciğere hasar veriyor. Tabağınızda protein, tahıl, sebze-meyve ve süt ürünleri varsa bu vitaminlerin takviye olarak alınması önerilmiyor.
12.02.2024Gündem
Ağız sağlığı neden önemli?
Ağız sağlığı neden önemli?Vücudumuzun genel sağlığına açılan bir penceredir ağız sağlığı. Bilimsel araştırmalar, ağız ve diş sağlığının kanser, koroner kalp gibi hastalıklarla ilişkili olduğu da gösteriyor.  Bu konuda aklımda beliren soruları Dr. Cemre Geze’ye yönelttim
9.02.2024Pazar
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruz
Bakan Bolat: Güçlü markalara sahip olmayı amaçlıyoruzTurquality-Marka Uzmanlık ve Vizyon Programı’nın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, markalaşmanın önemine dikkat çekti. Bakan Bolat, "Güçlü markalara sahip olmayı, talep edilen malları üretmeyi, birim ihracat değerini artırmayı amaçlıyoruz" dedi.
9.02.2024Ekonomi
Ebeveynler dikkat! Çocukları soğuk hava değil, mikroplar hasta ediyor
Ebeveynler dikkat! Çocukları soğuk hava değil, mikroplar hasta ediyorKış aylarında enfeksiyonların bulaş riski kalabalık ve kapalı ortamlarda daha fazla zaman geçirilmesinin de etkisiyle çok daha fazla oluyor. Yetişkinlere göre bağışıklık sistemi çok daha zayıf olan çocuklar öksürük, hapşırık ve konuşma esnasında havaya yayılan damlacıklardaki virüs ve bakteriler nedeniyle hastalanıyor. Son günlerde çocukların en sık kapısını çalan hastalıkları; nezle, grip, akut bronşiyolit ve farenjit olarak sıralayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elida Yüksel, bu hastalıkların belirtilerini ve korunmanın yollarını anlattı.
İspanyollar teşhis, ABD'li doktorlar çare bulamadı! Akılalmaz hastalığa yakalandı, Türk doktorlar ayağa kaldırdı
İspanyollar teşhis, ABD'li doktorlar çare bulamadı! Akılalmaz hastalığa yakalandı, Türk doktorlar ayağa kaldırdıABD'li ve İspanyol doktorların çaresini bulamadığı gizemli bir bakteriyel enfeksiyona yakalanan şahıs çözümü Türkiye'de buldu. ABD'li doktorların yürümesinin bile en az iki sene süreceğini düşündükleri hasta üç ayda hastaneden taburcu oldu.
5.02.2024Dünya
Çocuğun sağlığını tehdit ediyor! Yüksek ateşte kaçınılması gereken 7 hata
Çocuğun sağlığını tehdit ediyor! Yüksek ateşte kaçınılması gereken 7 hataÇocuklarda görülen solunum yolu enfeksiyonları kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte artış gösteriyor. Enfeksiyonların en yaygın belirtilerinden biri olan ‘yüksek ateş’ ise ebeveynlerin yoğun kaygı duymalarına neden olabiliyor. Oysa yüksek ateş çocuklar için genellikle tehlikeli bir durum oluşturmuyor, tam aksine bağışıklık sisteminin enfeksiyonla savaşmasına katkı sağlıyor. Paniğe kapılan ebeveynlerin yüksek ateşi düşürmek için yaptıkları bazı hatalı uygulamalar ise yarar sağlamadığı gibi çocuğun sağlığını da tehdit ediyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehtap Acar, çocukların ateşi yükseldiğinde ebeveynlerin kaçınmaları gereken 7 hatayı anlatarak önemli uyarılarda bulundu.

Benzer Haber Etiketleri

Bağışıklık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.