Bağışıklık

Bağışıklık

Son dakika bağışıklık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bağışıklık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bağışıklık haber sayfamızda...

Bağışıklık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.525 bağışıklık haberi bulunmuştur.
Uçuk moralinizi bozmasın! Kulak çöpüne birkaç damla damlatıp sürün, uçuk derdinden kurtulun
Uçuk moralinizi bozmasın! Kulak çöpüne birkaç damla damlatıp sürün, uçuk derdinden kurtulun Dudak ve burun kenarlarında çıkan uçuk hem can yakıcı hem de görünüş açısından insanları rahatsız edebiliyor. Bağışıklık sisteminin zayıfladığı dönemlerde ortaya çıkan uçuğu evde geçmesini beklemek yerine doğal yöntemlerle tedavi edebilirsiniz.
13.04.2024 Bilgi Rehberi
Aşırı tüketilince vücudu turuncuya boyuyor! Mandalina, havuç  ve kabağın gizli sırrı açığa çıktı
Aşırı tüketilince vücudu turuncuya boyuyor! Mandalina, havuç ve kabağın gizli sırrı açığa çıktı Vücutta antioksidan görevi gören karotenoidler, bağışıklık sistemini korumakla yükümlüdür. Turuncu, sarı ve yeşil renkli yapraklı meyve ve sebzelerde bulunan karotenoidlerin aşırı miktarda vücutta bulunması sapsarı bir cilt tonunu kaçınılmaz yapıyor. Çocuğunuzun bir anda sarardığını gördüyseniz telaşlanmayın. Bunun sebebi karotenoidler olabilir.
11.04.2024 Genel Sağlık
Adeta C vitamini deposu, portakalı solluyor! Baldan tatlı yaz meyvesi meğer şifa kaynağıymış
Adeta C vitamini deposu, portakalı solluyor! Baldan tatlı yaz meyvesi meğer şifa kaynağıymış C vitamini, vücudumuzun sağlıklı işleyişi için hayati öneme sahip bir besin öğesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, antioksidan etkisiyle hücreleri korur, cilt sağlığını destekler ve enerji seviyelerini yükseltir. Ancak bazı besinlerde portakaldan bile daha fazla C vitamini bulunur. İşte günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılayacak harika besinler.
11.04.2024 Genel Sağlık
20 kez doktora gidip yalvardı! Geçmeyen öksürük öldürecekti: 'Kritik süre 3 hafta'
20 kez doktora gidip yalvardı! Geçmeyen öksürük öldürecekti: 'Kritik süre 3 hafta' Sabah uyandığında boğazında tuhaf bir his vardı. Ardından gıcık şeklinde başlayan öksürüğü yerini nöbetlere bırakıp günler, aylar hatta 1 yıl sürdü. Kimileri astım kimileri alerji dedi ancak içgüdülerine göre yaşadığı şey bambaşkaydı. Günden güne daha da kötüleşen genç kadın, doktorları ikna etme sürecinde bakın neler yaşadı.
5.04.2024 Genel Sağlık
Mor sebzelerin ‘sihirli’ gücü
Mor sebzelerin ‘sihirli’ gücü Mor sebzelerin sadece çarpıcı görünümleriyle değil, aynı zamanda zengin besin içerikleriyle de öne çıktığı bildirildi.
5.04.2024 Dünya
Alerji pandemisi!
Alerji pandemisi! Her geçen gün alerjiye maruz kalanların sayısının arttığını belirten Prof. Dr. Şahiner, “Besin alerjileri dört-beş katına çıktı, astım ve atopik egzama neredeyse iki katına çıktı. Doğal ortamımızdan ne kadar uzaklaşırsak bu durum bizi o kadar buluyor” dedi.
31.03.2024 Gündem
Çocukların uykusunu bozan anne-baba hataları! Büyüme hormonlarını etkiliyor
Çocukların uykusunu bozan anne-baba hataları! Büyüme hormonlarını etkiliyor Uyku sırasında salınan büyüme hormonları hücrelerin yenilenmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Uyku sırasında vücuda alınacak faydaların doğru bir şekilde olabilmesi için anne-babaların çocuklarına karşı özenli davranması gerekiyor.
30.03.2024 Ebeveyn
Rüya balayı yarım kaldı, 'bitmeyen kaşıntı' kabusa dönüştü! Doktorlar çaresiz
Rüya balayı yarım kaldı, 'bitmeyen kaşıntı' kabusa dönüştü! Doktorlar çaresiz 'Rüya' balayı tatilleri için gün sayıyorlardı, aniden ortaya çıkan hastalık sayısız semptomla genç kadının hayatını zehir etti. Yapılan sayısız testten sonra, bilim insanlarının neyin sebep olduğunu bilmediği ve tedavisi olmayan nadir hastalığa yakalandığı anlaşıldı.
28.03.2024 Dünya
Bahar ayında vücudu yenilemenin formülü: Ozon ve glutatyon tedavisi
Bahar ayında vücudu yenilemenin formülü: Ozon ve glutatyon tedavisi Bahar ayına girerken vücudumuz da bu dönüşüm sürecine ayak uydurur. Enerji seviyesini artırmak ve bağışıklığı dirençli hale getirmek ise bu evrede büyük önem taşır. Uzm. Dr. Merih Tombul, yazın yaklaşmasıyla vücut yenileme için sıklıkla başvurulan ozon ve glutatyon tedavisine dair merak edilenleri anlattı.
28.03.2024 Genel Sağlık
Tedavisi yok! Kedi tırmığı hastalığı uyarısı: Her yıl giderek artıyor
Tedavisi yok! Kedi tırmığı hastalığı uyarısı: Her yıl giderek artıyor Kedi tırmalaması sonucu ortaya çıkan kedi tırmığı hastalığı hakkında özellikle kanser ve HIV hastalarına uyarılarda bulunan Prof. Dr. Onur Başbuğ, bağışıklık sistemi zayıflamış veya tam olarak gelişmemiş bireylerde hastalığın ciddi şekilde seyredebileceğini söyledi.
25.03.2024 Haberler
Tedavisi yok! Kedi tırmığı hastalığı uyarısı: Her yıl giderek artıyor
Tedavisi yok! Kedi tırmığı hastalığı uyarısı: Her yıl giderek artıyor Kedi tırmalaması sonucu ortaya çıkan kedi tırmığı hastalığı hakkında özellikle kanser ve HIV hastalarına uyarılarda bulunan Prof. Dr. Onur Başbuğ, bağışıklık sistemi zayıflamış veya tam olarak gelişmemiş bireylerde hastalığın ciddi şekilde seyredebileceğini söyledi.
25.03.2024 Gündem
2 aylıkken teşhis konuldu! Minik İkra'nın annesinden yardım çağrısı
2 aylıkken teşhis konuldu! Minik İkra'nın annesinden yardım çağrısı Antalya’da 2 aylıkken Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) teşhisi koyulan ve annesinden yarı uyumlu ilik nakledilen İkra Öner'in (2) vücudu, nakli reddetti. Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren kızının her gün granülosit kana ihtiyacı olduğunu söyleyen Büşra Öner, “A pozitif granülosit kan arıyorum" dedi.
23.03.2024 Gündem
Hedef kanseri % 90 önlemek
Hedef kanseri % 90 önlemek İngiliz bilim insanları, akciğer kanserini durdurmak için bağışıklık sistemini harekete geçiren, tedavi amaçlı ‘LungVax’ adı verilen aşı üzerinde çalışıyor. Aşı ile kanserin yüzde 90 önlenmesi hedefleniyor.
23.03.2024 Dünya
Kalın bağırsak kanserinde işlenmiş gıdanın rolü büyük
Kalın bağırsak kanserinde işlenmiş gıdanın rolü büyük Türk Hepato Pankreato Bilier (HPB) Cerrahi Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. Gürkan Tellioğlu Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında açıklamalarda bulundu.
23.03.2024 Gündem
Meyve-sebzenin ömrünü uzatan doğal yöntem: Yıkayın, fırınlayın, buzluğa atın
Meyve-sebzenin ömrünü uzatan doğal yöntem: Yıkayın, fırınlayın, buzluğa atın Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için meyve ve sebze tüketiminizi artırmak artık her zamankinden daha önemli. Hâl böyle olunca taze bir şekilde alınmış meyve ve sebzelerin uzun süre saklanmasının yolları aranır oldu? Peki, meyve ve sebzelerin tazeliğini korumanın yolu ne?
Kara mürverin mucizesi ortaya çıktı! Vücuttaki iltihabı söküp atıyor
Kara mürverin mucizesi ortaya çıktı! Vücuttaki iltihabı söküp atıyor Kovid-19 pandemisi ile dünyanın dört bir yanında bağışıklık güçlendiren doğal yöntemler daha sık aranır oldu. Son günlerde bağışıklığı güçlendirdiği iddia edilen yeni bir yöntem ortaya çıktı: Kara mürver! Peki nedir kara mürver? Nasıl tüketilmelidir?
19.03.2024 Püf Noktası
Damardan plastik alıyoruz
Damardan plastik alıyoruz Türkiye’de yapılan araştırmada, tıbbi tedavide kullanılan serumlardan kana doğrudan mikroplastik geçtiğini belirlendi. 1 litrelik serumda 65 adet mikroplastik saptandı. Uzmanlar, plastik yerine cam serum kullanılmasını öneriyor.
18.03.2024 Gündem
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
İftar sofralarının vazgeçilmez içeceği için yoğun mesai
İftar sofralarının vazgeçilmez içeceği için yoğun mesai Gaziantep'te, Ramazan ayının vazgeçilmez içeceği meyan kökü şerbetinin iftar ve sahur sofralarına yetiştirilmesi için işletmelerde yoğun mesai başladı. Kentte, 6. kuşak meyan şerbeti üreticisi Halil Gezer şerbetin 1,5 litresini 25 liraya sattıklarını ve pek çok faydası olduğunu söyledi.
13.03.2024 Gündem
Zihni ve bedeni canlandırıyor! Bahar, soğuk duşun tam zamanı
Zihni ve bedeni canlandırıyor! Bahar, soğuk duşun tam zamanı Bahar mevsiminde, havadaki alerjenlerin artmasıyla birlikte bağışıklık sisteminin güçlü olması daha da önemli hale geliyor. Düzenli olarak alınan soğuk duşlar, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudu hastalıklara karşı daha dirençli hale getiriyor. Aynı zamanda vücuttaki stres hormonlarını azaltan ve zihni sakinleştirici bir etki yaratan soğuk duşlar sayesinde bağışıklık sisteminin zayıflamasının ardındaki temel etkenlerden olan kronik stres ile de mücadele etmenizi sağlıyor. Wim Hof Method İrade Nefes Soğuk çalışmaları eğitmeni Doruk Taraktaş, soğuk duşlara nasıl başlanması gerektiğini açıkladı.
12.03.2024 Genel Sağlık
Orucu bozan ve bozmayan şeyler nelerdir? Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet açıkladı...
Orucu bozan ve bozmayan şeyler nelerdir? Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet açıkladı... Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde oruç tutan vatandaşlar oruç bozan durumları, oruç bozan şeyleri bilmek ve buna göre bu hususlara dikkat etmek istiyorlar. Sağlık durumu el veren her müslüman oruç ibadetini yerine getirmekle sorumludur. Peki Diş fırçalamak orucu bozar mı? Orucu bozan ve bozmayan şeyler nelerdir?
11.03.2024 Gündem
Gazze'de insanlık dramı: Halkın açlık ve susuzlukla mücadelesi sürüyor
Gazze'de insanlık dramı: Halkın açlık ve susuzlukla mücadelesi sürüyor  İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü Gazze’de yetersiz beslenme ve susuzluk sebebiyle can kayıpları artarken Deyr El Balah şehrinde yüzlerce kişi dağıtılan yardımlarla yaşamlarını idare etmeye çalışıyor. Özellikle çocuklar Deyr El Balah’taki gıda dağıtım noktalarında saatlerce sıranın kendilerine gelmesini beklemek zorunda kalıyor.
9.03.2024 Dünya
‘Demir Adam’
‘Demir Adam’ Almanya’da 62 yaşındaki bir erkeğin 217 kez Kovid-19 aşısı olduğunun ortaya çıkması sonrası, bilim insanları söz konusu denekte aşırı aşılamanın bağışıklık sisteminin bozulmasına neden olup olmadığını araştırdı.
7.03.2024 Dünya
Almanya'da bir kişi 217 kez Covid aşısı oldu
Almanya'da bir kişi 217 kez Covid aşısı oldu Almanya’da 62 yaşındaki bir erkeğin, doktorların aksi yöndeki tavsiyelerine karşın 217 kez Covid aşısı olduğu belirtildi.
6.03.2024 Dünya
Gizli cevher: Ay çekirdeği! Tiroid sorunu olanlar her gün bir avuç tüketmeli
Gizli cevher: Ay çekirdeği! Tiroid sorunu olanlar her gün bir avuç tüketmeli Bir avuç ay çekirdeği sadece lezzetli, besleyici ve doyurucu bir atıştırmalık değil, aynı zamanda lif, sağlıklı yağlar ve hatta proteinle dolu besleyici bir seçenektir. Üstelik tüketilmesi halinde sağlığa olan etkisi sayamayacak kadar çoktur. İşte tüm yönleriyle ay çekirdeği.

Benzer Haber Etiketleri

Bağışıklık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.