3 savcı hâkim karşısına çıkacak

Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken görevden alınan Cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz’ün ”görevde yetkiyi kötüye kullanma” suçundan Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nde yargılanmalarına yarın başlanacak.Savcıların yargılanacağı davanın ilk duruşması, Yargıtay Genel Kurul Salonu’nda yapılacak

3 savcı hâkim karşısına çıkacak

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken görevden alınan Cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz hakkında kovuşturma izni verilmesine karar vermişti.
HSYK 2. Dairesi’nin kararı, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmiş, başsavcılık da savcılar hakkında iddianame düzenleyerek, Sincan Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti.
Ağır Ceza Mahkemesi, savcılar hakkındaki iddianameyi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletmişti. Yargıtay 11. Ceza Dairesi de Türkaslan, Yaren ve Tamöz ile ilgili Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gönderdiği iddianameyi kabul etmişti.
Savcı Türkaslan, Deniz Feneri soruşturmasında eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ın da aralarında bulunduğu şüphelilerin malvarlıklarına el konulmasını istemişti.

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber