Mercan

Mercan

Mercan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mercan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Mercan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mercan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.342 mercan haberi bulunmuştur.

Sakaryada acı bekleyiş
Sakarya'da acı bekleyişSakarya'nın Karasu ilçesinde denize girdikten sonra kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor.Denize girmek için dün ağabeyi ve kuzenleriyle ilçeye gelen 19  yaşındaki Özgür Sevinç'i, suya girdikten sonra dalgaların arasında gözden  kaybolduğu Doğu Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkisinde arama çalışmaları devam  etti.Bölgeye intikal eden sahil güvenlik ve polis dalgıçlar, denizde arama  faaliyeti yürütüyor.Çalışmaları izleyen gencin annesi Gülay ve babası İsa Sevinç ile  yakınlarının sahildeki endişeli bekleyişi sürüyor.Bu arada Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Karasu Kaymakamı Aziz  Mercan olay yerine gelerek gencin yakınlarıyla görüştü.Gencin dedesi Mustafa Özoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada,  torununun, yeni terhis olan ağabeyi ve amcasının çocuklarıyla yüzmeye geldiğini  anlattı.Torununun hala bulunamadığını belirten Özoğlu, "Kuzenlerinden birisi  İstanbul’da yoğun bakımda. Dün saat 14.00'ten beri arama çalışmaları sürüyor. Bartın ve İzmit’ten ekip geldi, iki koldan aranıyor. Bu akşam da bulunamazsa  yarın helikopterle radarla aranacak, bize öyle söylediler. Valimiz, Kaymakamımız  geldi, bizlere yardımcı oluyorlar. Yarın geniş çaplı arama yapılacak." diye  konuştu.Karasu ilçesinde dün Özgür Sevinç, ağabeyi ve iki kuzeniyle Doğu  Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkisinde suya girdikten bir süre sonra dalgaların  arasında gözden kaybolmuş, çevredekilerin ihbarı üzerine jet ski ve botların  desteğiyle arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.Boğulma tehlikesi geçiren 2 kişi cankurtaran ekiplerince kıyıya  çıkarılarak Karasu Devlet Hastanesine kaldırılmış, Özgür Sevinç'i arama  çalışmalarından ise sonuç alınamamıştı.
1.07.2019Haberler
Ayı uçurumdan itti 3 helikopter havalandı
Ayı uçurumdan itti! 3 helikopter havalandıTunceli'de ayının kayalıklardan aşağı iterek ayağının kırılmasına neden olduğu dağcının jandarmaya ait helikopterlerle kurtarılma anı kameralara yansıdı. Edinilen bilgiye göre,dün Orta Doğu Arama-Kurtarma, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (ORDOS) üyesi 4 kişilik profesyonel dağcı grubu, Ovacık ilçesi Mercan Kayalıkları Kepir Sırtları bölgesinde rota belirlemek için tırmanış gerçekleştirdi. Bu sırada dağcı grubu bir ayının saldırısına uğradı. Saldırıda dağcılardan Serhan Poçan aldığı darbe ve düşme sonucu ayağından yaralandı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine Vali Tuncay Sonel'in talimatıyla bölgeye jandarmaya ait kobra ve Skorsky tipi helikopterler sevk edildi. Yaralı dağcı ve arkadaşları helikopterlerle alınarak Tunceli Devlet Hastanesine götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan dağcının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada da," Ovacık İlçesi Kepir Sırtları Bölgesine fotoğraf çekmek ve gezmek maksadıyla giden 4 kişilik dağcılık grubu ayı saldırısına uğramış,ayı saldırısı sonucu Serhan Poçan’ın kayalıklardan düşme neticesinde sağ ayağından yaralandığı bilgisi alınmıştır.Bölgenin dağlık ve kayalık olmasından dolayı karadan ya da araçla tahliye imkanı olmadığından yaralanan şahıs İl Jandarma Komutanlığımızca 2 Kobra tipi helikopter eşliğinde, 1 skorsky tipi helikopter ile bölgeden tahliye edilerek Tunceli Devlet Hastanesi'ne getirilmiş ve tedavisine başlanılmıştır"denildi.
22.06.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar