17 Mart gülük burç yorumları Hakan Kırkoğlu’nun sizin için hazırladığı burç değerlendirmelerinden oluşmaktadır. Genel olarak yaptığı değerlendirmelerin yanı sıra bir de tek tek her burcu değerlendiren Hakan Kırkoğlu 17 Mart günlük burç yorumlarından sonra maya takvimini de değerlendiriyor.

Engelleri aşabiliriz

Bugün ne yapılabilir ? Pek kolay bir gün olmayabilir ancak göstereceğimiz kararlılık ve dayanıklılık sayesinde çok şey yapabiliriz. Bugün yorucu koşullar, ilerlemek açısından test edici durumlar var. Korku ve endişe ettiğimiz konularla yüzleşelim. Ailevi konular, iş hayatında yöneticilerle ilişkiler daha fazla iş ve sorumluluk gerektirebilir.

Nelerden kaçınmalı ? Özellikle günün ikinci yarısında daha sabırlı davranmalıyız. Bitirilmesi ve yenilenmesi gereken konular var. Saat 16:10-17:09 arasında dalgalı, değişken durumlar kararsızlık yaratabilir. Hafta sonu yaklaşırken duygusal açıdan önem verdiğimiz, bağlı olduğumuz düşünceleri daha fazla paylaşmak isteyebiliriz.

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)   
Bugün endişe duyduğunuz konularda tedbirli davranabilirsiniz. Ortaklı konularda başarılı olmak için ortak payda da birleşmeniz zor olabilir. Çalışma hayatınızda vereceğiniz mücadeleler sizi yorabilir. Finansal konularda yenilenme içinde olabilirsiniz. Gün içinde rahatlamak için kendinize fırsat tanımalısınız.

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)   
Eşinizle ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. Gün içindeki değişim içinde olduğunuz konular sizi duygusal olarak etkileyebilir. İşlerinizde yeniden harekete geçmek için mücadele verebilirsiniz. Fikirlerinizi yaymak gün içinde size zor anlar yaşatabilir. Yaşadığınız olaylarda karar almanız gerekebilir. Kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)
Çalışma hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. İşlerinizi iyi hale getirmek için çaba göstermeniz gerekebilir. Gelecek yönünde yaptığınız planları sınırlamak zorunda kalabilirsiniz. İşle ilgili konularda kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Duygusal yönden kendinizi rahat bırakmanızda fayda var. İşlerinizde bürokratik engellerle karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)
Gün içinde kendinizi parlatmak istediğiniz işlerde kısıtlandığınızı hissedebilirsiniz. İşleriniz istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Keyif aldığınız konulara zaman ayırmak size iyi gelecektir. Çocuklarınızla zaman geçirebilirsiniz. Hayal ettiğiniz konularda düşünceleriniz sizi engelleyebilir. Gerçekçi davranmanızda fayda var.

 ASLAN  Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Bugün ev hayatınıza zaman harcayabilirsiniz. Toparlanması gereken işleri bitirmek için uygun bir gündesiniz. İş hayatınızdaki işleriniz için mücadele gerektiren süreçler olabilir. Maddi konularınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. İşlerinizde yeniden hayata geçirmeniz gereken konular gündeme gelebilir. Bürokratik engeller keyfinizi kaçırabilir

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)
Bugün fikirlerinizi yaymak isteyebilirsiniz. İş hayatınızda sözleşmeler gündeme gelebilir. Yazışma ve konuşmalarınızın tarzına dikkat etmenizde fayda var. Kendinizi doğru ifade ettiğinizden emin olun. Gün içinde önemli kişilerle iletişim halinde olabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki değişimlerden etkilenebilirsiniz. Sorumluluklarınız aratabilir.

 TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)
Bugün parasal kaynaklarınızla ilgili konularda yeniden harekete geçebilirsiniz.   Yetenekli olduğunuz konularda daha fazla sorumluluk almak zorunda kalabilirsiniz. Gelecek yönünde planlar gündeme gelebilir. Tutkulu olduğunuz konularda stresler yaşanabilir. Sorumlu olduğunuz konularda duygusal olarak kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz.  

 AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)
Bugün kişisel konularla ilgilenebilirsiniz. Hassas olduğunuz olaylarda daha tepkisel olabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde engellendiğinizi hissedebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz konularda verdiğiniz mücadeleler sıkıntılı olabilir. Gün içinde işlerinizle ilgili plan değişiklikleri yapabilirsiniz. Görünür olduğunuz konulara kısıtlamalar gelebilir.

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)
Bugün elinizde olmayan nedenlerden dolayı sıkışmış hissedebilirsiniz. Uğraştığınız işlerinizde daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir. Öğrendiğiniz konuları başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Planlama yapmanız gereken işlerde harekete geçebilirsiniz. Duygusal konularda baskı altında hissedebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınızla mücadele içinde olabilirsiniz.

 OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)
Bugün geleceğiniz ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. İşlerinizi paylaştırmanız sizin için daha iyi olabilir. Yeniden gündeme gelen işlerde başkalarının katılımını sağlayabilirsiniz. Aşk hayatınızda mücadele gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Gün içinde kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Duygularınızı paylaşmak isteyebilirsiniz.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)
Bugün iş hayatınızla ilgili konularla başkalarıyla daha fazla paylaşım içinde olabilirsiniz. Sorumluluklarınızı paylaşmanız rahatlatabilir. Bazı işlerinizde sorumluluklar artabilir. İkili ilişkilerinizde çatışmalar olabilir. Duygusal anlamda yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Bugün olaylara gerçekçi bakmanız gerekebilir.
 
BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)
Bugün yabancılarla ilgili konular gündeme gelebilir. İşlerinizle ilgili konularda karar almakta zorlanabilirsiniz. Gün içinde engellendiğinizi hissedebilirsiniz. İşlerinizi toparlamak için fırsat yaratabilirsiniz. Yeniden başlattığınız işlere başkalarını da dahil edebilirsiniz. Sorumluluklarınızdaki artış sizi yorabilir. Kendinize zaman ayırmaya çalışın.

MAYA TAKVİMİNDE BUGÜN
Galaktik ton 4/Geyik Kararlı olmalıyız. Mayalara göre Geyik günündeyiz. Bu gün burcu hassasiyeti, sanatı, işbirliğini ve cömertliği anlatır. Başkalarına hizmet ve yardım edebileceğimiz bir gündeyiz.  Duygusal alanda daha mutlu ve olumlu ilişkiler geliştirebiliriz.