Hamilelik

Tüp bebek doktoru kendi spermini kullanmışTüp bebek kliniğinin başında bulunan Dr. Donald Cline, kadın hastalarından aldığı embriyolara eşleri yerine kendi spermini enjekte ettiği ortaya çıkınca tutuklandı
Gebelikte çiğ balık tehlikesiKadın hastalıkları ve doğum uzmanı Opr.Dr.Aslı Alay konu hakkın da bilgiler verdi.
Garip 3 boyutlu ultrason fotoğraflarıBebeklerini görme heyecanıyla doktora gidip ultrasonda bu görüntüleri gören ebeveynlerin korkmuş olabileceğini tahmin ediyoruz.
Gebelikte yenmemesi gereken besinlerKadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, hamilelikte uzak durulması gereken besinler hakkında bilgi verdi.
Gebelikte sakatlık taramalarıHamilelik boyunca yapılan tarama testleri neden önemli?
Hamilelikte basur ve tedavisiUzmanlar, hamilelikte hemoroid şikayetlerinin arttığına dikkat çekti. Basur olarak da bilinen hemoroid nasıl anlaşılır, nasıl tedavi edilir?
Hamilelikte kabızlığa ananasUzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, anne adayları için ananasın faydaları hakkında bilgi verdi.
Erkekler hamilelikte aldatır mı?Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, gebelikte kadınlardaki endişelerin ve aldatılma korkusunun arttığını söyledi.
Hamilelikte yüzmek bunlara iyi geliyorHamilelik döneminde yüzmek birçok rahatsızlığa iyi geliyor. Ancak uzmanlar yüzülen yerlerin temizliği hakkında çok titiz olunması vurgusunu yapıyor...
49 hamilede Zika virüsü çıktıNisan ayından bu zamana kadar 3 bin 400 hamileden, 49'unda Zika virüsü bulunan New York'ta önlemlere başlanıldı.
Kız kardeşinin yumurtasıyla çocuk sahibi olacakHomoseksüel bir çiftin, ikisinin genlerini de taşıyan bir çocuk dünyaya getirmek için seçtiği yöntem tartışma yarattı.
Anne adayları dikkat! Erken doğuma sebep oluyor...Havadaki sıcaklık seviyesi arttıkça uzmanlardan anne adayları için uyarılar da geliyor. Gebelik döneminde sıcaklara aşırı şekilde maruz kalmak hem anneyi hem bebeği olumsuz etkiliyor.
Hamilelikte diş bakımıHamilelikte vücut ise, fizyolojik açıdan pek çok değişikliğe uğruyor. Prof. Dr. Aslıhan Üşümez, hamilelikte diş bakımı hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
Hamilelerin sık sık tüketmesi gerekenler!Anne sütünün bebekler için mücizevi etkisi olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki anne sütü arttırmak için nasıl beslenmeliyiz?
Gebelikte kaşıntıya dikkat!Gebelik kolestazı masum bir kaşıntı değil! Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Cengizhan Kolata, gebelik kolestazı hakkında önemli bilgiler verdi.
En garip ultrason fotoğrafları"Acaba benim de başıma gelir mi?" diye düşündürten ve aileleri şoka sokan birbirinden garip ultrason fotoğrafları...
Kadın kuaförlerin dikkatine!Yıllardır merak edilen "hamilelikte saç boyanır mı?" sorusunun cevabı Perinatoloji Uzmanı Doç. Oluş Api'den aldi. Hamile kadınların yanı sıra mesleği kuaförlük olan kadınlar içinde önemli açıklamalarda bulundu...
Hamilelikte yoga çok önemli!Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı jinekolog Op.Dr. Aslı Alay, hamile kadınlara yoga yapmaları tavsiyesinde bulundu.
Hamileyken fast food yiyenleri bekleyen tehlike!Fast food tüketimi son yıllarda büyük artış gösteririken özellikle hamile kadınlar ve sonrasında üç nesil için byük tehlike taşıdığı ortaya çıktı...
Yaz hamileleri için seyahat önerileriKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Cengizhan Kolata, hamilelikte seyahat hakkında merak edilenleri anlatıyor.
Hamileler 6 fıncandan fazla içmeyin!Hamileyken içilen kahve miktarıyla ilgili önemli açıklamalar geldi. Peki günlük miktar ne olmalı?
Hamileyken kullanılan bu ilaçlar para israfıİlaç ve Tedavi Bülteni'nde yayımlanan çalışmada, gebelik sırasında multi vitamin takviyelerinin, annelerin ve bebeklerin sağlığına katkı sağlamadığı ortaya konuldu.
Bebeğiniz kız mı olacak erkek mi?Anne ve baba adaylarının en çok merak ettikleri şeylerden biri de bebeklerinin cinsiyetidir. Peki ultrasona girmeden önce bebeğinizin cinsiyet,ni öğrenmek ister misiniz?
Akubası sabah bulantısına iyi geliyorHamilelerin şikayet ettiği bulantı ve kusma, akupunktur noktalarına parmakla baskı yapılması yöntemi "akubası" ile rahatlatılabilir
Hafta HaftaGebelik