Havuz egzersizleri

Havuzda hem serinleyip hem de spor yapabilirsiniz. İşte pratik havuz egzersizleri

Havuz egzersizleri
72. Cannes Film Festivali: Kırmızı Halı72. Cannes Film Festivali dün, "The Dead Don't Die" filminin gösterimiyle başladı. Türkiye'den Dilan Çiçek Deniz ve Meryem Uzerli'nin de yer aldığı açılış seramonisinde dünyaca ünlü yıldızların şıklık yarışı vardı.
Cazibeli olduğunuzu kanıtlayan özelliklerBaşkaları tarafından nasıl göründüğünüzü düşündüğünüz olmuştur. Çevrenize daha çekici görünebilmek için vücudunuzda çeşitli değişiklikler yapmaya çalışmışsınızdır. Ancak büyük gözler, uzun bacaklar ve dolgun dudaklar her zaman güzelliğin en önemli kriterlerinden biri değildir...
Ergenlikte sanal ortamda yaşanan ilişkilerGünümüzde, teknolojinin ilerlemesiyle, internet kullanımı pek çok alanda yaygınlaştı. Ancak her konuda bilgiye hızlı ve kolay erişim sağlayıp yaşamımızı kolaylaştıran internetin yanlış kullanımı da bazı sorunları beraberinde getirmekte. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney konu hakkında bilgiler verdi.
Mevsim geçişleri bulaşıcı hastalıkları artırıyorEnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, mevsim geçişlerinde zayıflayan bağışıklık sisteminin bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirdiğini söyledi. Kılıç, “Bulaşıcı hastalıklar mevsim geçişlerinde artıyor” dedi.
Günün sahur menüsü: 19. gün19. gün sahur menüsünde çok beğenilen milföy yufkalı börek ve salçalı sosis tarifini paylaştık. İçecek olarak ise midenizi rahatlatacak reyhanlı ayran tarifi sizi bekliyor. İşte 19. gün sahur menüsü...
Faydalarını ve zararlarını bilmediğimiz besinlerSağlıklı yiyecekler tüketmek, giderek daha popüler bir hale geliyor. Marketlerdeki raflara baktığımızda ve yediğimiz her şeyin içeriğini incelediğimizde, hangi yiyeceklerin vücudumuz için daha kullanışlı, hangilerinin daha zararlı olduğunu görmek oldukça basit. Ancak bilimsel çalışmalar, sağlıklı olduğunu düşündüğümüz yiyeceklerin içerisinde bulunan çokça kimyasaldan söz ediyor.
Evliliği bitiren sebepler2014 yılında Türkiye’de 600.000 evlilik gerçekleşirken, aynı yıl 130.000 boşanma gerçekleşmiştir. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd.Doç.Dr.Rıdvan Üney boşanmanın en sık görülen nedenlerini açıkladı.
Beyaz sirkeyle temizlememeniz gereken 5 yerTemizlik söz konusu olduğunda, beyaz sirkenin faydalı etkileri hakkında çok fazla konuşulur. Ancak, her şey gibi, beyaz sirkenin de olumsuz yanları vardır. Eğer temizlik yaptığınız yerleri mahvetmek istemiyorsanız, beyaz sirke ile temizlememeniz gereken yerlere dikkat etmelisiniz. İşte beyaz sirke ile temizlememeniz gereken 5 yer...
4 adımda deodorant lekerinden kurtulunÇoğu deodorantların oluşturduğu kalıntılar kurutulması zor lekelere dönüşebilir. Kıyafetlerinizin koltuk altlarında oluşan deodorant lekelerinden kurtulmak için 4 yöntemden bahsettik. İşte deodorant lekelerinden kurtulmak için 5ipucu...
1/8
Yaz sıcaklarının hayatımızı zorlaştırması karşısında şimdilerde serinlemek isteyenlerin tercihi havuzlar, aynı zamanda kolay egzersiz yapmak için de ideal. Üstelik bu egzersiz yöntemiyle kendinizi ferahlamış hissederken bir yandan da kasları güçlendirmek, sıkılaşmak mümkün.

Selülitlerden kurtulmak için de birebir olan havuz egzersizleri tüm kaslarda güçlenme ve dolaşımda hızlanmayı gerçekleştiriyor. Sports International eğitmeni Sedat Işık  havuzda serinlerken kolayca form tutmayı sağlayacak etkili egzersizleri ve kolay uygulama yöntemlerini anlattı: “Havuzda egzersiz yaparken eklemlere yük bindirmeden aynı anda tüm kas gruplarını farklı açılarla çalıştırabilirsiniz.

Suyun ağırlığı ve direnişi kasları çalıştırırken aynı zamanda  kalp hızının yükselip etkili bir kardiyo yapılmasına yardımcı olur. Egzersizlere başlamadan önce ısınma hareketi olarak mutlaka  5-10 dakika yüzmek önemlidir. Unutulmamalıdır ki havuzda egzersiz sadece yaz sıcaklarında değil, dört mevsim kapalı havuzlarda uygulanabilecek bir sağlıklı yaşam formülüdür. İşte size havuz ferahlığında gerçekleştirebileceğiniz en etkili egzersizler”
 

Pembe & Kırmızı Uyumu