Cildinize Leke Sürdürmemenin Püf Noktaları

İster açık ister koyu bir tene sahip olun, cilt lekeleri hepimiz için rahatsız edicidir. Bazı lekeler var ki, yüzümüzün en göze çarpan noktalarında sinir bozucu şekilde aynadan bize göz kırpar. Aşağıdaki püf noktalara göz atarak lekeleri önleyin ki hayatınızda büyük bir problem olmaktan çıksın!

Sigara İçmeyin

Sigaranın insan sağlığına zararının yanında bir de cilde verdiği zararları var. Sigaranın neden olduğu yüzdeki hızlı yıpranma ve oluşan lekeler güzelliğine düşkün kadınlar için büyük dert oluyor.

Çok fazla güneşte kalmayın

Cilt, kendini güneşin zararlı ışınlarından koruyabilmek için hücreler fazla miktarda melanin yani cilde rengini veren renk pigmentini salgılamaya başlar. Bu melanin birikintileri bazı bölgelerde yoğunlaşır ve maalesef kahverengi lekeler olarak görülür.

Kalitesiz makyaj malzemelerinden
uzak durun

Güzelliğinize güzellik katan makyajı yaparken kullandığınız malzemelerin kalitesine önem vermeniz çok önemli. Aksi takdirde cildinizin yapısını bozabilir ve lekeler ortaya çıkabilir. Özellikle makyajın alt yapısını oluşturan pudra, fondöten gibi makyaj malzemelerinin kaliteli ve içeriğinin güvenli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Düzenli cilt bakımı yapın & doğru cilt bakım ürünü kullanın

Cildinizdeki lekeleri gidermede en etkili yöntemlerden biri sabah ve akşam, düzenli olarak cildinizi temizlemektir.
Bio-Oil içeriğindeki doğal bitki özleri ve özellikle A ve E vitaminleri sayesinde cilt renginde açılmaların ya da güneşe aşırı maruz kalmanın sebep olduğu ton farklılıklarının görünümünü düzeltmeye yardımcı oluyor. Cilt lekeleri ve ton farklılıklarına karşı etkili Bio-Oil ile ilgili bilgi almak için tıklayın