Akman’ın vedasını RTÜK veto etti

Türkiye’deki Deniz Feneri soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen eski RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın RTÜK’ü ziyaret edeceği ancak son anda bundan vazgeçildiği ortaya çıktı. RTÜK yönetiminin, siyasi kanattan “yanlış olur” uyarısı aldıktan sonra Akman’ın VIP salonunda karşılanması ve personele veda törenini iptal ettiği öğrenildi

Akman’ın vedasını RTÜK veto etti

Edinilen bilgilere göre, Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan Akman, serbest bırakıldıktan sonra RTÜK yönetimi ve çalışanlarına veda etmek istedi. RTÜK Başkanlığı, bu çerçevede RTÜK üyeleri ile çalışanlarını uyararak Akman’ın başkanlık binasına gelerek veda edeceği yönünde bilgilendirdi. Bu çerçevede, dün saat 12.00’de RTÜK’e gelmesi planlanan Akman, önce VIP Salonu’na alınarak RTÜK üyeleri ile yemekli toplantıda bir araya gelecekti. Ardından saat 13.30’da aşağı inerek personelle vedalaşacaktı.
Ancak Akman’ın RTÜK’e yapacağı ziyaretten haberi olan siyasi kanadın, bu girişime sıcak bakmadığı ve sonuçları itibariyle kuruma zarar vereceği yönünde uyarıda bulunduğu öğrenildi. Bunun üzerine RTÜK Başkanlığı, Akman programının ertelendiğini duyurdu.
Bu arada Akman’ın tahliye olduğu gün Sincan Cezaevi çıkışına birçok RTÜK çalışanının gittiği bildirildi.

Pencereden atlayan kadını yakalamak isterken...Zeytinburnu'nda psikolojik sorunları olduğu belirtilen 32 yaşındaki Fulya B., pencereden atladı. Esnaf İbrahim Türkeli düşen kadını havada yakalamak isterken ağır yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber