Geri Dön

İzmir, İEF'yi bekliyor!

Bu yıl 85’inci kez düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda eğlence Kültürpark Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’ndaki Folkart sponsorluğundaki müzikal, sahne şovları ve tiyatrolar ile taçlanacak.

İzmir, İEF'yi bekliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenecek olan 85. İzmir Enternasyonal Fuarı, birbirinden keyifli tiyatro, müzikal ve şovlara sahne olacak. Eğlencenin ve ticaretin vazgeçilmez noktası İEF, bu yıl kültürel etkinlikleriyle sanata verdiği değeri pekiştirecek. Folkart sponsorluğundaki Kültürpark, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu gösterimleri ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Suat Derviş’in "Fosforlu Cevriyeö romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan Fosforlu Müzikali, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda 27 Ağustos’ta perdelerini açacak. Eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir sevda öyküsünü anlatan oyun, platonik aşk hikayesiyle izleyenleri büyüleyecek. Serkan Üstüner’in yönettiği müzikalde; Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Cem Güler, Mert Carim ve Ece Duran sahne alacak.

DÜNYACA ÜNLÜ TARARAM TÜRKİYE’DE
Dünyada, EXPO 2000 ve 2004 Yaz Olimpiyatları gibi önemli organizasyonlarda sahne alan Tararam Ritm-Dans Gösterisi, Türkiye’de ilk kez 85. İEF’ye konuk olacak. Teknik ve ritmik olarak ileri seviyedeki bir grup dansçı ve perküsyoncu olan Tararam, çeşitli ve buluşçu repertuarlarının bir ürünü olan Extazira adlı gösterisiyle fuar ziyaretçilerinin karşısına çıkacak. Şov, 28-29 Ağustos 2016 tarihlerinde izlenebilecek.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI İZMİR’DE
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenen Cibali Karakolu, 30-31 Ağustos 2016 tarihlerinde Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Nedret Denizhan’ın yönettiği oyunda, Berrin Koper, Cem Uras, Deniz Yeşil Mavi, Derya Kurtuluş Oktar, Doğan Altınel, Ertan Kılıç, Eylül Soğukçay, Hülya Arslan, Hüseyin Kefeli, İbrahim Ulutaş, Murat Bavli, Murat Derya Kılıç, Müge Çiçek Türkoğlu, Nacı Taşdöğen, Şehnaz Bölen Taftalı, Tarık Şerbetçioğlu, Tuğçe Açıkgöz ve usta oyuncu Zihni Göktay rol alıyor. Öğrenilmiş kadın erkek ilişkileri başta olmak üzere, paranın ilişkilerdeki etkisi, çeşitli kurumlardaki eksikliklerin neden olduğu yetersizlik, toplumsal ve politik yaşama dair eleştirilerle biçimlenen oyun, güldürürken yeniden cevaplanması gereken pek çok soruyu da beraberinde getiriyor.

ERGEN GENÇLERİN HİKAYESİ
N.H. Kleinbaum’un aynı isimli romanından derlenen Ölü Ozanlar Derneği, Hakan Altıner’in yönetmenliğinde, 1 Eylül’de izleyiciyle buluşacak. Can Gürzap’ın bir edebiyat öğretmenini canlandırdığı oyunda; Tayfun Yılmaz, Sadi Özen, Efe Yeşilay, Metin Hasgül, Berkay Şanveren, Can Türkdoğan, Emre Çoldur, Mekin Sezer, Enes Daniş, Onur Yaldız, Alev Sezer, Gökhan Dost, Hande Djavadi, İrem Uğural ve Banu Batur rolleri paylaşacak. Ergenlik çağındaki birkaç gencin aşırı disiplinli bir yatılı okulda geçen hikayesinde, okul ve aileler tarafından üstlerine yüklenen başarılı olma sorumluluğu, ailelerinin onlar için seçtiği geleceği yaşamakla kendi istediklerini yapabilmenin önündeki engeller ve bunlarla başa çıkma yöntemleri anlatılıyor.

KAYMAKAM SAHTE MÜFETTİŞE KARŞI
Nikolay Gogol’ün klasikleşmiş ölümsüz eseri Müfettiş’te, başta büyük usta Haldun Dormen olmak üzere; Anıl Yülek, Hakan Altıner, Selda Özbek, Savaş Bayındır, Emre Büyükpınar, Barış Kıralioğlu, Tayfun Yılmaz, Burcu Akyürek, Caner Tör ve Efe Yeşilay sahne alacak. Cenk Tunalı’nın yönetmenliğini üstlendiği oyun, 2 Eylül’de Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda izleyenler ile buluşacak. Oyunda, yönettiği kente gelen bir kişiyi müfettiş sanan kaymakam ile sahte müfettiş arasındaki olaylar dizisi anlatılacak.

GÜÇLÜ KADRODAN BİR KLASİK
Fransızca yazılan Frankenstein adlı romandan tiyatroya derlenen ve bugüne dek dünyada pek çok sahnede sergilenen oyun, 3 Eylül’de tiyatro severlerle buluşacak. Oyunun yönetmen koltuğunda Şakir Gürzumar bulunurken, rolleri Kerem Alışık, Cansel Elçin, Deniz Uğur, Engin Gürmen, Yılmaz Gruda, Feride Ceyda Elkaya, Batuhan Pamukçu, Ömür Kayakırılmaz, Burcu Görek, Merve Erdoğan, Şahin Adıgüzel, Nalan Deliormanlı, Ozan Akif Serman, Gürkan Ezer ve Ali Keçeli paylaşacak. Oyunda, toplum dışına itilen, kendi savaşını veren ve bu savaşta yenilen farklı insanların acıklı öyküsü anlatılıyor.

UYGURLAR TAM KADRO
Süheyl & Behzat Uygur Tiyatrosu, Nejat Uygur’un uzun yıllar başarıyla oynadığı Marko Paşa oyununu yeni bir yorumla müzikal olarak 4 Eylül’de sergileyecek. Uğur Babürhan’ın yönetip Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Önder Keskin, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz ve Nejla Uygur’un sergilediği oyun, farklı yaş gruplarından birçok kişiye hitap edecek. Marko Paşa, 15 farklı şarkıyla ve danslarla zenginleştirilerek tuluat ve modern tiyatronun harmanlandığı bir operet tadında seyirciye sunulacak.

Fuar ziyaretçileri için ücretsiz olacak Atatürk Açıkhava Tiyatrosu gösterimleri saat 20.45’te başlayacak.

Magazin Haberleri Bülteni (18 Eylül 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber