Geri Dön
BulmacalarŞaman Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Şaman Yanıtları

Şaman Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Şaman Yanıtları

Kare ya da çengel bulmaca söz konusu olduğu vakit pek çok kişi bulamadığı sözcükleri internet üzerinden aramaktadır. Bu konuda merak edilen kelimeler içerisinde ise şaman geliyor. Peki, şaman bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada şaman yanıtları üzerine merak edilenler.

Şaman Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada Şaman Yanıtları

Soldan sağa ya da yukarıdan aşağı doğru birçok farklı bulmaca için şaman kelimesi adına eş anlamlı bir sözcük bulunmaktadır. Aynı anlamı taşıması ile beraber bu kelime yerine değerlendirecek belli bir sözcük öne çıkıyor.

Şaman 3 Harfli Bulmaca Cevabı

Şaman kelimesi için karşılık olarak bulmacalarda kullanmak amaçlı 3 kelimeli bir cevap öne çıkıyor. Bu doğrultuda değerlendirilecek olan kelime, ‘Kam’ sözcüğüdür. Özellikle eski Türklerde doğaüstü güçler ile iletişim kurma yeteneğine sahip din insanları şaman olarak ifade edilirdi.

Oldukça eski dönemlerde kullanılan ve günümüzde birçok farklı eserlerde ya da bulmacalarda çıkan kelimelerden biri olarak ifade etmek mümkün. Bu doğrultuda hem şaman hem de kam kelimesi aynı anlam üzerinden ifade edilmektedir. Farklı bulmacalar üzerinden şaman kelimesine karşılık olarak değerlendirmek mümkün.