Geri Dön
Masal OkuKüçük Prens Hikayesi Oku: Küçük bir prens varmış…

Küçük Prens Hikayesi Oku: Küçük bir prens varmış…

Kitabın kahramanı, küçük bir çocukken fil yutmuş bir yılan resmi çizmiş. Bu işte çok iyi olduğunu düşünmüş ama kimse onu ve bu hevesini anlamamış.

Küçük Prens Hikayesi Oku: Küçük bir prens varmış…

Yıllar geçmiş kahramanımız bir pilot olmuş. Uçağıyla Afrika kıtası üzerinde uçarken bir arıza olmuş ve çöle zorunlu iniş yapmış. Burada yapayalnızmış ve yardım isteyecek kimseyi bulamamış.

Bir süre sonra uyuklamaya başlamış. Tam o sırada ince sesli ve minik biri belirivermiş karşısında. Adının Küçük Prens olduğunu söyleyen bu küçük adam, kendini tanıtmış hemen.

Üzerinde lav akıtan üç yanardağı olan gezegeninden buraya geldiğini söylemiş. Ayrıca çok da güzel, eşsiz bir çiçek yetiştirdiğini söylemiş.

Prens, pilottan ona bir koyun resmi çizmesini istemiş. Kahramanımız küçükken çizdiği fil yutan yılan resmini çizmiş tekrar ama Küçük Prens bunun istediği resim değil fil yutmuş bir yılan olduğunu söylemiş. Tekrar bir resim çizmiş pilot. Prens çok beğenmiş ve kendi hikayeleri ve gezdiği yerleri anlatmış ona.

Sohbetlerinin sonunda da bir tilkinin ona verdiği sırrı açıklamış: İnsanlara yüreğinin gözü ile bakmalısın! Sonra da kendi gezegenine dönmüş, pilotumuz da uçağı tamir edip evine dönmüş.