Geri Dön

Avrupa’yı kasırga vurdu

Avrupa’yı kasırga vurdu

İspanya, Portekiz, İtalya ve Fransa’da hafta sonu şiddetini arttıran Elsa ve Fabien kasırgaları nedeniyle 9 kişinin öldüğü açıklandı. Saatteki hızı 160 km’ye ulaşan kasırgadan en şiddetli etkilenen İspanya’da 7, Portekiz’de 2 kişi olmak üzere toplam 9 kişi hayatını kaybetti. Ağaçların devrilmesi nedeniyle elektrik hatlarının zarar gördüğü Güney Fransa’da ise 110 bin evin elektriksiz kaldı. Sel ve fırtına nedeniyle ulaşımın durma noktasına geldiği bölgelerde kırmızı alarm verildi ve balıkçıların denize açılması yasaklandı.

Nehir taştı

Fırtınanın dev dalgalar oluşturduğu Portekiz’de aşırı yağış nedeniyle Mondego
Nehri taştı.

Film gibi kurtarış

İtalya’ya bağlı Sardunya Adası’nda bir gemi, şiddetli fırtına nedeniyle Sant’Antioco sahilinde pazar günü karaya oturdu. 108 metrelik “Cdry Blue” adlı ticari gemide bulunan 12 kişi güçlükle kurtarıldı. Operasyon gece gerçekleştirilemeyince pazar sabahı, bir helikopter ve iki kurtarma botuyla gemideki tüm mürettebat üyeleri kurtarıldı.

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlamaSakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında dün sabah 11.15'te patlama meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olay yerine gitti. Meydana gelen patlama sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu, o anları böyle kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber