Geri Dön
DünyaDanimarka’da ineklere klasik müzik ziyafeti

Danimarka’da ineklere klasik müzik ziyafeti

Danimarka’nın Stevns kentindeki İskandinav Çello Okulu’ndan öğrenciler, Louise Haugaard’ın çiftliğindeki ineklere, sakinleşip etlerinin yumuşak olabilmesi için haftada bir klasik müzik konseri veriyor.

Danimarka’da ineklere klasik müzik ziyafeti

New York Times’a göre, birkaç yıl önce çiftliğin yakınında ofis açan okulun kurucusu Jacob Shaw, Haugaard ve eşine Japonya’nın ünlü Wagyu ineklerinin daha yumuşak etlerinin olması için tüm yaşamları boyunca nasıl şımartıldığını anlatarak klasik müziğin, bu şımartmanın önemli bir bileşeni olduğunu söyledi. Böylece sığır üreticileri bu yöntemi denemeye karar verdi. Haugaard, “Bunun hayvanlar için iyi olduğuna inanıyoruz. Rahatlayıp bundan çok keyif aldıklarını tahmin ediyoruz” dedi.

Ayrıca, Haugaard ineklerin müziği beğendiğinde müzisyenlere yaklaştığını da sözlerine ekledi.

Koronavirüs önlemleriyle birlikte aynı zamanda insanlara da konser veren öğrencilerin etkinliği geniş çaplı yankı uyandırırken, söz konusu konserlerden birine Danimarka Kültür Bakanı Joy Mogensen’in de katıldığı belirtildi.

İzmir'de ele geçirildi! Piyasa değeri 1 milyon liraİzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir evin çatı katında, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olduğu değerlendirilen, gümrük kaçağı 3 bin 810 cep telefonu, bataryalar ve şarj aletleri ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet