Geri Dön
DünyaKöpekbalığı saldırısından kurtulan adam: Dünyanın en şanslı kişisiyim

Köpekbalığı saldırısından kurtulan adam: Dünyanın en şanslı kişisiyim

ABD'de cumartesi günü Kuzey California'daki bir plajda yengeç aramak için şnorkelle yüzerken bir büyük beyaz köpekbalığının saldırısına uğrayan 38 yaşındaki adam, hayatta kalıp bu hikayeyi anlatabilmesi sebebiyle "dünyanın en şanslı kişisi" olduğunu söylüyor.

Köpekbalığı saldırısından kurtulan adam: Dünyanın en şanslı kişisiyim

KTVU'nun haberine göre Nemanja Spasojevic, "Sivrisinek ısırığı benzeri bir acı ve hafif bir itme hissettim" dedi.

"Bacaklarımı toplayınca köpekbalığının yüzünü gördüm. Köpekbalığına yüzeyden baktığım için beyaz karnını göremesem de burnunu ve siyah gözlerini görebiliyordum."

Spasojevic iç güdülerinin devreye girmesiyle Gray Whale Cove plajı kıyısına doğru yüzdü. Fakat Spasojevic, dalgıç giysisinin içine giren suyu hissetmesine rağmen "hiç acı" hissetmediğini söyledi.

"Bu noktada, köpüklü suyun içindeydim, acı ya da durumun ciddiyetine dair farkındalık yoktu. Küçük bir şey olduğunu düşündüm ama dalgıç giysisinin yırtıldığını ve içeri soğuk suyun girdiğini hissedebiliyordum."

38 yaşındaki adam kıyıya vardıktan sonra yaraların ciddiyetini fark edince arabasını kullanarak hastaneye gitme planından vazgeçti. Bir balıkçıdan yardım istedi.

Spasojevic KPIX'a, "Balıkçıya, 'Hey! İmdat! Köpekbalığı saldırısı!' diye bağırdım" dedi.

"Dikkatini çekmek biraz zaman aldı ve beni gördüğünde kuma yığılıverdim."

Balıkçının, ilk yardım ekipleri gelene kadar yanında kaldığı Spasojevic, doktorların bacağındaki köpekbalığı ısırığı kaynaklı 10 derin yarayı tedavi ettiği San Francisco Genel Hastanesine kaldırıldı.

Fakat köpekbalığının dişlerini bacağına geçirmesine rağmen, Spasojevic kendisinin dünyanın "en şanslı kişisi" olduğunu düşünüyor.

NBC Bay Area'ya yaptığı açıklamada, "Bir büyük beyazdan darbe alıp aynı gün hastaneden yürüyerek çıktığım için muhtemelen dünyanın en şanslı kişisiyim" dedi.

"Bacağımı çırpmadı. Hafifçe ısırıp bıraktı."

Ne var ki saldırı, plajın hafta sonunda kapanmasına yol açtı. Gray Whale Cove plajı, saldırıdan iki gün sonra pazartesi günü yeniden açılsa da plajda az kişi vardı.

Kaynak: Independent Türkçe 

İstanbul'da sahte koronavirüs ilaçları ele geçirildiİstanbul'da lüks rezidansa yapılan bir operasyonda sahte koronavirüs ilaçları ele geçirildi. 500 bine yakın sahte ilacın ele geçirildiği operasyonun detaylarını CNN Türk muhabiri Tugay Saday aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner