Geri Dön
DünyaMahalle sakinleri bayrakla birbirine meydan okudu! Büyük hamleyi kimin yaptığı bilinmiyor

Mahalle sakinleri bayrakla birbirine meydan okudu! Büyük hamleyi kimin yaptığı bilinmiyor

Mahalledeki komşular arasında adeta 'bayrak savaşı' yaşanıyor. Kendilerini bir anda Rusya-Ukrayna savaşında taraf olarak bulan mahallelilerin yaptıkları ise tartışma yarattı. Mahallenin ortasında bir anda beliren bayrağı görenlerin ne yapacağı merak konusu.

Kanada'nın British Columbia kentinde yaşayan 20 yaşındaki Izabelle Stevens komşusunun evinde kırmızı, beyaz ve mavi renkte bir bayrağın asılı olduğunu gördüğünde olacaklardan habersizdi. İlk başta bunun bir tesadüf olduğunu düşünen genç kadın, kısa bir süre sonra komşusunun sosyal medya hesabını kontrol etmeye karar verdi ve komşusunun Putin'i destekleyen paylaşımlar yaptığını gördü. Komşusunun paylaşımlarından rahatsız olan Izabelle Setevens, 'bir şey yapmalıyım' diye düşündü. 

Izabelle, Ukrayna'da meydana gelen korkunç olayları takip ettiği için Putin'i destekleyen birini görmeye dayanamadı. Konuyla ilgili yayınladığı TikTok paylaşımında, yakınında yaşayan birinin bu yanlış davranışının önüne geçmek istediğini söyledi.

Mahalle sakinleri bayrakla birbirine meydan okudu Büyük hamleyi kimin yaptığı bilinmiyor

Bir Kanadalı olarak bu durumu olabildiğince kibar bir şekilde çözmek gerektiğine inanan Stevens, önce mahallede yaşayan komşularıyla iletişim kurdu. Koca bir mahallede tek bir kişinin Rusya bayrağı asmasının bütün mahalleyi ilgilendiren bir sorun olduğunu düşünen mahalle sakinleri de Izabella gibi düşündü ve toplu bir hamle yapmaya karar verdiler.  Mahalle sakinleri, Rusya bayrağı asan komşularına karşılık teker teker evlerine Ukrayna bayrağı asmaya başladı.

BİR HAMLE DAHA!

Bir sabah bütün mahallenin Ukrayna bayrağı astığını gören Rusya'yı destekleyen komşu da karşı bir hamle yapmaya karar verdi ve daha büyük bir Rusya bayrağı astı. Ancak birkaç gün sonra Rusya'yı destekleyen komşunun bir anda geri adım atarak bayrağı indirdiği görüldü. Tüm olay da belki o noktada başladı çünkü Rusya bayrağı indikten sonra başka bir gelişme daha oldu. 

Mahalle sakinleri bayrakla birbirine meydan okudu Büyük hamleyi kimin yaptığı bilinmiyor

Izabelle Stevens yaşanan bu olayı adım adım TikTok hesabında paylaştıktan sonra videolar sosyal medyada kısa bir sürede yayıldı. Ukrayna bayraklarıyla dolu mahalleyi görenler bu mahalleye akın etmeye başladılar. Mahalle bir anda turistik bir yer haline geldi.

Ziyarete gelenlerden birkaçıyla konuştuğunu söyleyen Stevens, "İnsanlar buraya sadece bayrakları görmek için geldiklerini söylüyorlar" dedi.

TAM BİTTİ DERKEN BU KEZ BÜYÜK GİZEMLİ BAYRAK

Tüm mahalle sakinleri evlerinin önüne Ukrayna bayrağı astığında Rusya'yı destekleyen komşu Rusya bayrağını indirdi. Ancak çok geçmeden bir sabah mahallenin ortasında devasa yükseklikte gizemli bir bayrak görüldü.

Mahalle sakinleri bayrakla birbirine meydan okudu Büyük hamleyi kimin yaptığı bilinmiyor

Izabelle Stevens bayrağın herhangi bir gruba ait olabileceğini düşündü ve araştırmaları sonucunda bunun Rusya Sosyalist İşçi Partisi'nin bayrağı olduğunu gördü. Bu bayrağı oraya kimin ne için astığı ise bilinmiyor. Bu video serisinin devamı gelir mi? Mahalle sakinleri yeni bayrağa karşı ne yapacak tüm bunlar merak konusu...