Geri Dön
DünyaNükleer görüşmeler için trafik yeniden hızlandı

Nükleer görüşmeler için trafik yeniden hızlandı

ABD’nin 2018 yılında ayrıldığı İran’la nükleer anlaşmaya yeniden dönüş için gerçekleştirilen diplomatik temaslar yeniden hızlanmaya başladı.

Nükleer görüşmeler için trafik yeniden hızlandı

İran, Çin, Rusya, Fransa, Almanya ve İngiltere arasında dün gerçekleştirilen çevrim içi görüşmede, ABD’nin anlaşmaya geri dönme olasılığı ve bunun tüm taraflarca etkili bir şekilde nasıl uygulanacağı tartışılırken, Washington, “Viyana’daki nükleer görüşmelerde İran’la doğrudan görüşmeye hazırız” mesajı geldi.
İranlı ve Avrupalı yetkililer, İran nükleer anlaşması olarak bilinen Ortak Kapsamlı Eylem Planı’nı (JCPOA) yeniden görüşmek üzere, 6 Nisan Salı günü Avusturya’nın Viyana kentinde bir araya gelineceğini duyurdu. Toplantıda ABD’li ve İranlı yetkililerin de bulunacağı ancak iki taraf arasında doğrudan görüşmenin gerçekleşmeyeceği ifade edildi. AA’ya açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Amerika’nın doğrudan görüşme fikrine açık olduğunu söyleyerek, görüşmelerden hemen somut bir çıktı beklemediklerini ve zorlu müzakereler olacağını ifade etti.

‘Görüşme gereksiz’

Öte yandan Amerika’nın açıklamalarına Twitter’dan hemen yanıt veren İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, 6 Nisan görüşmelerini doğruladı ancak İran ve ABD yetkilileri arasında herhangi bir doğrudan görüşme planlanmadığını açıkladı, bunu “gereksiz” olarak niteledi.

'Her şeyi göze alıyorum' diyerek yerde tekmelediği kadını dakikalarca darbettiSosyal medyada bir kullanıcı, annesi ve kendisinin 2 yıldır şiddete ve tehdite maruz kaldığını öne sürüp, darp görüntüleri paylaştı. Görüntülerde bir kadını tokat ve tekmelerle darp eden saldırganın, "Seni öldürsem de ben ceza yemem. Haberin olsun. Alacağım ceza en fazla 3-5 ay. Her şeyi göze alıyorum" sözleri dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet