Geri Dön
DünyaReuters’ta ilk kez bir kadın, genel yayın yönetmeni oluyor

Reuters’ta ilk kez bir kadın, genel yayın yönetmeni oluyor

Merkezi Londra’da bulunan dünya çapındaki haber ajansı Reuters’ın 170 yıllık tarihinde ilk kez bir kadın, genel yayın yönetmenliği görevine geliyor.

Reuters’ta ilk kez bir kadın, genel yayın yönetmeni oluyor

Reuters, editörlerinden biri olan Alessandra Galloni’nin genel yayın yönetmenliğine getirileceğini duyurdu.

Yüzlerce ödülü var

170 yıllık uluslararası haber ajansı Reuters’ın ilk kadın genel yayın yönetmenliğini üstlenecek olan Galloni’nin ne zaman iş başı yapacağı ise belirtilmedi. Roma doğumlu 47 yaşındaki İtalyan gazeteci Galloni, on yıl boyunca haber müdürlüğü yaptıktan sonra bu ay emekli olan Stephen J. Adler’in yerini alacak.Alessandra Galloni’nin 7 Pulitzer Ödülü de dahil olmak üzere yüzlerce gazetecilik ödülü bulunuyor. 4 dil bilen ve daha önce ABD gazetesi Wall Street Journal’da da çalışan Galloni’nin, ‘haber ajansı birtakım zorluklarla karşı karşıyayken’ dümeni devraldığı belirtildi. Reuters’de
2 bin 450 gazeteci görev yapıyor.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet