Geri Dön
DünyaSon dakika... Sarkisyan Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı kovmasını reddetti

Son dakika... Sarkisyan Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı kovmasını reddetti

Ermenistan'daki krizde yeni perde açıldı. Ordu Başbakan Paşinyan'ın istifasını istedi, Paşinyan Genelkurmay Başkanı'nı görevden aldı. Ancak Cumhurbaşkanı Sarkisyan söz konusu belgeyi imzalamadı.

Son dakika... Sarkisyan Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı kovmasını reddetti

Dağlık Karabağ savaşındaki hezimetin ardından suların durulmadığı Ermenistan'da, hafta içi ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını istemesiyle büyük bir kriz patlak verdi.

Bir darbe girişimiyle karşı karşıya olduğunu belirten Başbakan Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ı görevden alarak orduya yanıt verdi.

Hem iktidar hem de muhaliflerin sokaklara indiği ülkede Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın kararı bekleniyordu. Sarkisyan, Paşinyan'ın talebini reddetti ve Genelkurmay Başkanı'nı görevden alan kararnameyi imzalamadı.

Ülkedeki tüm siyasi aktörlerle görüşmeler yapan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, hafta içinde Genelkurmay Başkanı Gasparyan'la da bir araya gelmişti.

Yerel medya, Ermenistan'daki siyasi krizde yeni ve büyük bir adım atıldığı yorumunu yapıyor. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü 23 Nisan'ı kortejle kutladıİstanbul Emniyet Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda "23 Nisan Polis Korteji" geçişi düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet