Geri Dön
DünyaSon dakika... Tacizle suçlanan New York Valisi Cuomo "çok utandığını" söyledi!

Son dakika... Tacizle suçlanan New York Valisi Cuomo "çok utandığını" söyledi!

New York Valisi Cuomo, cinsel taciz suçlamalarına ilişkin "kendisini çok kötü hissettiğini ve bundan utandığını" söyledi. Cuomo, istifa çağrılarına karşı "Böyle bir şey yapmayacağım" ifadelerini kullandı.

Son dakika... Tacizle suçlanan New York Valisi Cuomo "çok utandığını" söyledi!

New York Valisi Andrew Cuomo, genç kadınlara cinsel tacizde bulunduğu suçlamalarının ortaya çıkmasının ardından Çarşamba günü tekrar özür diledi ve eyalet başsavcısı tarafından yöneltilen iddiaların gözden geçirilmesiyle birlikte, tamamen işbirliği yapacağını söyledi.

Cuomo basın toplantısında, "İnsanları rahatsız edecek bir şekilde davrandığımı şimdi anlıyorum. Böyle bir niyetim kesinlikle yoktu ve bunun için gerçekten ve derinden özür dilerim" dedi.

New York Valisi, "Bu konuda kendimi çok kötü hissediyorum ve açıkçası bundan utanıyorum" diye konuştu.

"İSTİFA ETMEYECEĞİM"

Taciz iddialarının ardından kendisine yönelik istifa çağrıları hakkında da konuşan Cuomo, "İstifa etmeyeceğim" dedi.

Hiç kimseye "uygunsuz" bir şekilde dokunmadığını belirten New York Valisi, "İnsanlar savcılık raporunu beklesin, bunu görmeden bir kanaat oluşturmasınlar" diye konuştu.

POPÜLERLİĞİ ÇAKILDI 

Öte yandan, Emerson Koleji tarafından yapılan ankette, Kovid-19 salgınıyla mücadelesi nedeniyle ulusal çapta takdir toplayan Cuomo'nun Nisan 2020'de yüzde 71 olan popülerliğinin hakkındaki son cinsel taciz iddialarından sonra yüzde 38'e düştüğü belirtildi. 

Vali Cuomo'un eski danışmanı Lindsey Boylan, 24 Şubat 2021'de "Medium" adlı ınternet sitesinde yayımladığı makalede, Cuomo'nun 2018'de ofisinde kendisine uygunsuz davranışta bulunduğunu iddia etmişti. 

New York Times'a 27 Şubat'ta açıklama yapan Cuomo'nun eski danışmanlarından 25 yaşındaki Charlotte Bennett de 63 yaşındaki Vali'nin geçen baharda kendisine cinsel içerikli bazı sorular sorduğunu öne sürmüştü. 

33 yaşındaki fotoğrafçı Anna Ruch, New York Times'a 2 Mart'ta yaptığı açıklamada, Eylül 2019'daki bir düğünde Cuomo'nun kendisine "şaşırtacak ve utandıracak şekilde yaklaşımda bulunduğunu" iddia etmişti. 

Cuomo’ya yönelik cinsel taciz iddiasında bulunan kadınların sayısının 3’e çıkmasıyla Vali'ye New York eyalet Kongresi ve şehir meclisi içinde kendi partisinden üyeler istifa çağrısında bulunmuştu. 

Cuomo da 28 Şubat'ta yaptığı yazılı açıklamada, bazı davranışlarının "istenmeyen flört" olarak yanlış yorumlandığını, etrafındakilere daha hassas ve mesafeli yaklaşması gerektiğini anladığını belirterek, özür dilemişti.

Korku dolu anlar! Rus turist 4 metreden dereye uçtuAntalya'nın Manavgat ilçesinde üç tekerli elektrikli motosikletle dereye uçan Rus Vera Khestaeva (25) kurtarıldıktan sonra özel bir hastaneye götürülerek, tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet