Koronavirüs Aşısı

Koronavirüs Aşısı

Son dakika koronavirüs aşısı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan koronavirüs aşısı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan koronavirüs aşısı haber sayfamızda...

Koronavirüs Aşısı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.308 koronavirüs aşısı haberi bulunmuştur.
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptıİtalya'da Covid-19 aşısı olmamak için takma kolla aşı merkezine giden bir kişi yakayı ele verdi. Ülkenin kuzeyindeki Piedmont bölgesinde yaşayan 50 yaşındaki şahıs sahtekarlıktan dolayı savcılığa sevk edildi.
3.12.2021Dünya
Duyurdular! Bir ülkede daha koronavirüs aşısı zorunlu oluyor
Duyurdular! Bir ülkede daha koronavirüs aşısı zorunlu oluyorÇekya Sağlık Bakanı Adam Vojtech, Çekya’nın 60 yaş ve üstü kişileri ile bazı meslek gruplarında Covid-19’a karşı zorunlu aşılama uygulamasına başlanacağını duyurdu.
3.12.2021Dünya
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktı
mRNA aşıları ile yapılan üçüncü dozun en yüksek koruma sağladığı ortaya çıktıİngiltere'de yedi farklı Covid 19 aşısı üzerinde yapılan bir araştırma, üçüncü aşılar söz konusu olduğunda Pfizer ve Moderna'nın en yüksek korumayı sağladığını ortaya koydu.
3.12.2021Dünya
Son dakika... Yılın fotoğraflarına Türkiye'den tek kare girdi
Son dakika... Yılın fotoğraflarına Türkiye'den tek kare girdiSon dakika haberlere göre, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesiyle yerinden oynayan fay hatları, iklim değişikliğinin dünyanın neredeyse her yerinde yol açtığı felaketler, savaş uçaklarının bombardımanı ve koronavirüs kabusu, 2021 albümüne damgasını vurdu.
2.12.2021Dünya
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Haberler
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana ceza
Koronavirüs aşısı zorunlu oluyor! Yaptırmayana cezaYunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, Covid-19'a karşı aşılamanın gelecek yıldan itibaren 60 yaş üzerindeki vatandaşlar için zorunlu hale geleceğini, kurala uymayanlara ayda 100 Euro para cezası uygulanacağını duyurdu.
30.11.2021Dünya
Avusturya'da zorunlu aşıya direnenlere para ya da hapis cezası geliyor
Avusturya'da zorunlu aşıya direnenlere para ya da hapis cezası geliyorÜlkede aşılamaya direnenler yakında sert cezalarla karşı karşıya kalabilirler. Hazırlanan taslağa göre, aşı olmayan kişiye 7 bin 200 euroya kadar para cezası veya birkaç haftalık hapis cezası verilecek.
30.11.2021Dünya
İtalya'nın ilk Omicron vakası: 'Semptomlarım hafif, aşı mükemmel sonuç verdi'
İtalya'nın ilk Omicron vakası: 'Semptomlarım hafif, aşı mükemmel sonuç verdi'İtalya'da koronavirüsün Omicron varyantı tespit edilen ilk kişi, aşı yaptırdığını ve hastalığı hafif semptomlarla geçirdiğini söyledi.
29.11.2021Dünya
Son dakika.. 'Korkunç' diyerek duyurdular! Wuhan'dan çok farklı...
Son dakika.. 'Korkunç' diyerek duyurdular! Wuhan'dan çok farklı...Küresel çalkantıya yol açan Omicron'un üstündeki sis perdesi henüz aralanamadı, seyahat yasağı ilan eden ülkelere İsrail, Suudi Arabistan ve Avustralya da katıldı. 50'den fazla mutasyon bulunan Omicron'un virüsü yenemeyen tek bir hastadan yayıldığı tahmin ediliyor.
28.11.2021Dünya
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Aşı yaptırmayanlar büyük risk altında
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Aşı yaptırmayanlar büyük risk altındaSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, aşı yaptırmayan ve tamamlamayanların büyük risk altında olduğunu belirterek, “Dikkatli olacağız. Bu süreç biraz daha böyle devam edecek gibi görünüyor. İnşallah en kısa zamanda bu tünelden çıkar ve normal hayata döneriz” dedi.
27.11.2021Gündem
Rektör Çalış’tan 'Turkovac' açıklaması: 2021'de acil kullanım onayı alacağına inanıyorum
Rektör Çalış’tan 'Turkovac' açıklaması: 2021'de acil kullanım onayı alacağına inanıyorumErciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Covid-19'a karşı geliştirilen Turkovac aşısıyla ilgili, “Aşımıza çok güveniyoruz. Acil kullanım izni alacağından hiçbir şüphemiz yok. Bir an önce hem vatandaşlarımıza hem de tüm insanlığa Turkovac aşımız hizmet eder, diye düşünüyoruz. Tam zaman vermek istemiyorum ama her şey yolunda giderse 2021 yılı içinde acil kullanım onayı alacağını ve tüm insanlığın hizmetine sunulacağına inanıyorum” dedi.
26.11.2021Gündem
Doğum yaptıktan sonra Öğretmenler Günü'nde koronavirüsten hayatını kaybetti
Doğum yaptıktan sonra Öğretmenler Günü'nde koronavirüsten hayatını kaybettiİzmir’in Kemalpaşa ilçesinde öğretmenlik yapan Nurseven Elbasan korona virüs tedavisi gördüğü hastanede 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yaşamını yitirdi. Elbasan’ın koronavirüs aşısı olmadığı ve vefatından 4 gün önce ise bir kız çocuğu dünyaya getirdiği öğrenildi.
25.11.2021Gündem
Almanya'da koronavirüs kuralları sertleştirildi
Almanya'da koronavirüs kuralları sertleştirildiAşısızlar pek çok alandan dışlanırken aşılı ve iyileşmişlerin de yoğun kalabalığın olduğu mekanlarda negatif test sonucu ibraz etmesi gerekecek.
24.11.2021Dünya
Çin'e dava açan avukat, koronavirüsten öldü
Çin'e dava açan avukat, koronavirüsten öldüAnkara'da, geçen yıl, koronavirüsün ilk ortaya çıkıp, tüm dünyaya yayıldığı Çin Halk Cumhuriyeti Devleti'ne karantina tedbirleri kapsamında kapatılan ticari işletmelerin aylık cirosu üzerinden yüksek tutarda 'kar mahrumiyeti' davası açan avukat Melih Akkurt (37), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
22.11.2021Gündem
Kenya'da koronavirüs aşısı olmayanlara devletin kapısı kapanıyor
Kenya'da koronavirüs aşısı olmayanlara devletin kapısı kapanıyorDoğu Afrika ülkesi Kenya'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayan vatandaşlarına yüz yüze devlet hizmeti sunulmayacağını açıkladı.
22.11.2021Dünya
Koronavirüs aşısı yaptırmayan Işıl hemşire yaşamını yitirdi
Koronavirüs aşısı yaptırmayan Işıl hemşire yaşamını yitirdiİzmit Seka Devlet Hastanesinde görevli hemşire Işıl Dalgın, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Işıl hemşirenin koronavirüs aşısı yaptırmadığı öğrenildi.
21.11.2021Gündem
Bakan Koca: İki doz aşı olanların sayısı 50 milyonu geçti
Bakan Koca: İki doz aşı olanların sayısı 50 milyonu geçtiSağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki doz aşı yaptıranların sayısının 50 milyonu geçtiğini duyurdu, çağrıda bulundu.
20.11.2021Haberler
Kovid-19 aşısı olmayan tenisçi Avustralya Açık'a katılamayacak
Kovid-19 aşısı olmayan tenisçi Avustralya Açık'a katılamayacakSezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'a koronavirüs aşısı yaptırmayan sporcular katılamayacak.
20.11.2021Tenis
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indi
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indiAvustralya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı karşıtları ve aşı karşıtlarının aşırı sağcı ırkçıların kontrolünde olduğunu ileri süren gruplar, eyalet başkentlerinde karşılıklı gösteri düzenledi.
20.11.2021Dünya
Çarpıcı koronavirüs raporu! Riski dört kat artırıyor
Çarpıcı koronavirüs raporu! Riski dört kat artırıyorGelen son dakika haberine göre; ABD’de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan hamilelerde ölü doğum riskinin normalden yüksek olduğu, Delta varyantının ise riski dört kata kadar artırdığı açıklandı.
19.11.2021Dünya
Almanya aşısızlara karşı önlemleri artırmaya hazırlanıyor
Almanya aşısızlara karşı önlemleri artırmaya hazırlanıyorCovid vakalarının rekor düzeye çıktığı Almanya, aşısızlara karşı yeni kısıtlamalar getirmeye hazırlanıyor. Başbakan Angela Merkel ve 16 eyaletin lideri 'kriz toplantısında', hastaneye yatışların belirlenen eşiği aştığı yerlerde aşısızlara yeni kısıtlamalar getirilmesinde uzlaştı. Buna göre Covid aşısını olmamış kişilerin bazı kamusal alanlara girişlerine izin verilmeyecek.
19.11.2021Dünya
Aşı tereddüdü liseli Nehir'i hastanelik etti: Zor bir süreçten geçtim
Aşı tereddüdü liseli Nehir'i hastanelik etti: Zor bir süreçten geçtimİzmir’de ailesinin tereddüt yaşadığı için Covid-19 aşısını yaptırmadığı MPS Tip 1 hastası 14 yaşındaki Nehir Dülgeroğlu koronavirüse yakalandı. Zorlu bir tedavi sürecinin ardından hastalığı atlatan Nehir, "Hastalık, kusma şikayetiyle başladı. Zor bir süreçten geçtim. Çok yoğun bir şekilde kol ve bacak ağrısı çektim" dedi.
17.11.2021Gündem
Üç yıl sonra İstanbul’da
Üç yıl sonra İstanbul’daPandemi dönemini Kıbrıs’ta geçiren Cihan Ünal, Akmerkez’deydi.
17.11.2021Cadde
Saadet Partisi ilçe başkanı koronavirüsten hayatını kaybetti
Saadet Partisi ilçe başkanı koronavirüsten hayatını kaybettiTokat'ta koronavirüs tedavisi gören Saadet Partisi Erbaa İlçe Başkanı Abdullah Han (58) hayatını kaybetti. Han’ın koronavirüs aşısı yaptırmadığı belirtildi.
15.11.2021Gündem
Venezuelalıların yüzde 74'ü aşılandı
Venezuelalıların yüzde 74'ü aşılandıDevlet Başkanı Nicolas Maduro, nüfusun yüzde 74'ünün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı aşılandığını bildirdi. Devlet televizyonu VTV'ye açıklamalarda bulunan Venezuela lideri Maduro, yıl sonuna kadar halkın yüzde 90'ına Kovid-19 aşısı yapmayı hedeflediklerini belirterek, "Nüfusun yüzde 74'üne aşı uyguladık, yüzde 80'e doğru gidiyoruz. Ülke nüfusunun yüzde 95'ine yetecek kadar doz var." ifadesini kullandı.
15.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Koronavirüs Aşısı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.