Geri Dön
DünyaUganda'da restoranda gerçekleşen patlama terör eylemi olabilir

Uganda'da restoranda gerçekleşen patlama terör eylemi olabilir

Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, dün akşam  restoranda gerçekleşen patlamanın "terör eylemi" olabileceğini bildirdi.

Uganda'da restoranda gerçekleşen patlama terör eylemi olabilir

Patlama sonrası Twitter hesabından açıklama yapan Museveni, başkent  Kampala yakınlarında meydana gelen patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 5  kişinin de yaralandığı bilgisini paylaştı.

Museveni, "Edindiğim bilgiye göre, 3 kişi bir paket bıraktı ve sonra  patlama yaşandı. Bu, terör eylemi gibi görünüyor ama failleri yakalayacağız."  ifadesini kullandı.

Patlamayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Museveni,  Ugandalılara sakin olmaları çağrısı yaptı. Uganda'daki saldırının, İngiltere'nin, ülkede terör saldırısı  olabileceğine dair uyarısı sonrası gelmesi dikkat çekti.

Ülkedeki son terör saldırısı 12 Haziran 2010'da dünya kupasını  izleyenlere yönelik düzenlenmiş ve 74 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Bakan Koca: “50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik”Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sevindirici olan yeni bir müjdeyi vermek istiyorum. Özellikle proje çalışmalarını tamamladığımız 50 bin metrekare büyüklüğünde olan Aşı Ar-Ge Üretim Merkezimizin projesini bitirdik, önümüzdeki günlerde ihalesini yapacağız” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler