Ege 24. Altın Güvercin’in büyük jürisi belli oldu

24. Altın Güvercin’in büyük jürisi belli oldu

03.09.2021 - 07:00 | Son Güncellenme:

12 Eylül akşamı kazananların açıklanacağı yarışmanın jürisi, duayenlerin de yer aldığı 12 isimden oluştu. altinguvercin.com.tr’deki dijital oylamanın sonuçları da 13’üncü jüri olarak değerlendirmeye alınacak

24. Altın Güvercin’in büyük jürisi belli oldu

Türkiye’nin pop müzik alanında düzenlenen ilk ve tek beste yarışması olan Altın Güvercin Beste Yarışması’na sayılı günler kala jüri üyeleri belirlendi. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) işbirliğinde 6-12 Eylül tarihleri arasında 24. kez düzenlenecek yarışmanın jüri başkanlığını, prodüktör ve Altın Güvercin Beste Yarışması Koordinatörü Ali Rıza Türker yapacak. Jüride; Ahmet Güvenç, Ayhan Sicimoğlu, Baha Boduroğlu, Gültaç Eviz, Işın Karaca, İskender Paydaş, İzzet Öz, Mine Mucur, Oğuzhan Uğur, Serenad Bağcan ve Vedat Sakman yer alacak. 12 kişilik büyük jüri, 12 Eylül akşamı Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da ön jüri tarafından belirlenen 10 finalisti canlı olarak dinleyerek değerlendirmede bulunacak. Bu yıl da, dijital oylamanın sonuçları 13. jüri olarak değerlendirilecek.

Haberin Devamı

Oy verenlere ödül

altinguvercin.com.tr adresi üzerinden devam eden oylamada, 10 finalist besteyi dinleyerek oy vermenin mümkün olduğunu belirten Belediye Başkanı Ömer Günel, “Katılanlar arasında yapılacak çekilişle iki kişiye hediye verilecek. Çekiliş sonucunda bir kişi Ramada Otel’de iki kişilik, iki gecelik
tatil yapma şansı yakalarken; bir kişi ise 2022 yılında Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek tüm konserlerde geçerli olacak iki kişilik Altın Bilet kazanacak” bilgisi verdi.

Birinciye 100 bin lira

Bir TV kanalından canlı yayınlanacak olan büyük final gecesinde açıklanacak sonuçların ardından ödüller sahiplerine halkın huzurunda verilecek. Yarışmada birinci olan besteciye Altın Güvercin ve 100 bin lira, ikinciye Gümüş Güvercin ve 50 bin lira, üçüncüye ise Bronz Güvercin ve 25 bin lira para ödülü verilecek.

Haberin Devamı

ONUR ÖDÜLÜ DURU’NUN

24. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük final gecesinde Türk pop müziğinin duayen isimlerinden Nükhet Duru sahne alacak. Sunuculuğunu ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in yapacağı gecede, geleneksel Onur Ödülü sevilen sanatçı Nükhet Duru’ya takdim edilecek.

ZEYNEP BASTIK, HALK KONSERİNDE SAHNEDE

6 Eylül tarihinde Kervansaray’da gerçekleşecek bir gala etkinliği ile başlayacak olan 24. Altın Güvercin Beste Yarışması kapsamında Altın Güvercin Belgeseli de ilk kez seyirci ile buluşacak. Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in kendine has üslubuyla seslendirdiği ve Altın Güvercin’in tarihini konu alan belgeselin prömiyeri 8 Eylül’de Kervansaray’da gerçekleşecek. Belgesel 9 ve 10 Eylül tarihlerinde de tekrar Kervansaray’da gösterilecek. Yarışma kapsamında 11 Eylül’de Kuşadası Altın Güvercin Amfi Tiyatro’da pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık sahne alacak.

Bu bir ilandır.