Geri Dön
EgeKansere inat yaşasın hayat!

Kansere inat yaşasın hayat!

Pankreas kanseri olan Badminton Milli Takım Antrenörü Aygül Aydoğmuş, sporcular yetiştirmeye devam ediyor.İzmir’de de Olcay Maşa, ikinci kez hayatta kalmayı başardı

Kansere inat  yaşasın hayat!

Manisa’da yaşayan Badminton Milli Takım Antrenörü Aygül Aydoğmuş, yakalandığı pankreas kanserine teslim olmadı, sporcularını yetiştirmeye devam etti. İzmir’de de Olcay Maşa, lenf kanserini yendi; geçen yıl 30 Ekim’de meydana gelen depremden kurtulup hayata tutundu. Manisa Yunusemre’de yaşayan Aygül Aydoğmuş, şubat ayında karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede pankreas kanseri olduğunu öğrendi. İradesi ve çevresindeki sporcuların desteğiyle pes etmeyen Aydoğmuş, hastalığının her geçen gün artarak devam etmesine rağmen sporcularını çalıştırmaya devam etti. Temmuz ayında 2 sporcusu Türkiye şampiyonu oldu ve milli takıma seçildi.
Sporcuları için ayakta
Sporcularını gördüğünde hastalığını unuttuğunu ve sporla hastalığını yeneceğini belirten Aydoğmuş, “Hastalığı öğrendiğimde sporcularım gözümün önüne geldi. Vazgeçersem, onlar için de kötü olacağını ve hayata küseceklerini düşündüm. Federasyon başkanım da destek verdi” dedi. İki sporcusunun da aynı anda milli takıma girdiğini kaydeden Aydoğmuş, “O an ‘Hiçbir zaman olumsuz olmamalıyım, bu iş burada bitmeyecek’ dedim. Hastalığım artarak devam ediyor ama şu kapıdan içeri girdiğimde, çocuklarla birlikte zaman geçirdiğimde hastalığı hiç düşünmüyorum” şeklinde konuştu.
İzmir’de geçen yıl meydana gelen depreme Rıza Bey Apartmanı’nda yakalanan Olcay Maşa da, ikinci kez hayata tutundu. Seferihisar’da oturan kız kardeşi Seda Maşa Özüdoğru (35) ile görüntülü konuştuğu sırada depremi yaşayan Maşa, 37 kişinin yaşamını yitirdiği binadan yara almadan kurtuldu. 1995 yılında, 2 yıl tedavi görüp lenf kanserini yenen Maşa, böylece ikinci kez ölümden kurtulduğunu söyledi, “Basamakları ikişer, üçer indim. Duvarlar patır patır açılıyordu. Üzerimize molozlar düşüyordu. Depremden sonra 10 gün uykusuzdum, dedim ki; ben bir mucizeyim. Olcay kendini düşün. Onlar için çok büyük bir acı ama bu şekilde kendimi toparlayamayacağımı gördüm. O anlar, arada aklıma geldiğinde hemen silmeye çalışıp güzel şeyler düşünüyorum” diye konuştu.