Geri Dön
EgeSağanak ve fırtına yıktı, geçti!

Sağanak ve fırtına yıktı, geçti!

Ege’yi fırtına ile karışık sağanak yağış ve dolu vurdu. Sıcak havanın etkili olduğu İzmir’de önceki gün saat 15.00 civarında kuzey ilçelerinde denizde başlayan fırtına, Karaburun, Urla ve Foça ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi.

Sağanak ve fırtına yıktı, geçti!

Ege’yi fırtına ile karışık sağanak yağış ve dolu vurdu. Sıcak havanın etkili olduğu İzmir’de önceki gün saat 15.00 civarında kuzey ilçelerinde denizde başlayan fırtına, Karaburun, Urla ve Foça ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Bazı ilçelerde binaların çatıları uçtu, çok sayıda ağaç devrildi. Gaziemir 9 Eylül Mahallesi pazar yerinde bir kadın, başına çadır direği çarpması sonucu hafif yaralandı. Kemalpaşa ilçesinde Kuyucak Camisi’nin minaresi bir evin bahçesine yıkılırken Ravza Camisi’nin minaresinin de üst bölümü koptu.
Bergama’da dolu yağışı nedeniyle 3 bin dönüm tarım alanı zarar gördü. Aydın’ın Germencik ilçesinde, aniden çıkan ve 15 dakika süren fırtınada onlarca çam ağacının dalları kırılırken, bir çam ağacı da kökünden çıktı. Telefon ve elektrik direklerinin kırıldığı fırtınada bazı mahallelerde elektrik, telefon ve internet kesintisi yaşandı, bir kişi de yaralandı. Balıkesir’in Edremit ilçesinde ise hava güneşliyken, denize girmek için sahile gelenler, aniden başlayan kuvvetli yağmur nedeniyle eşyalarını toplayıp, ayrıldı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler