Geri Dön

TRT EBA TV canlı yayın bilgileri! 27 Nisan- 1 Mayıs haftalık yayın akışı ve frekans bilgileri

Uzaktan eğitim dersleri TRT EBA TV üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor. Üç farklı kanal üzerinden gerçekleştirilen canlı yayın dersleri ile İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri takip edebiliyor. 09:00'da başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra tekrar dersleri ile devam ediyor. Peki 27 Nisan 1 Mayıs haftalık yayın akışında hangi dersler işlenecek. İşte haftalık ders programı ve TRT EBA TV frekans bilgileri...

TRT EBA TV canlı yayın bilgileri! 27 Nisan- 1 Mayıs haftalık yayın akışı ve frekans bilgileri

EBA TV üzerinden canlı ders yayınları devam ediyor. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri için hazırlanan üç farklı kanal üzerinden gerçekleştirilen canlı ders yayınlarını öğrenciler frekans ayarlamalarını yaptıktan sonra TV ekranı üzerinden veya internet sitesi üzerinden online olarak takip edebiliyor. 09:00'de başlayan canlı ders yayınları öğleden sonra tekrar yayınları ile devam ediyor. İşte EBA TV frekans bilgileri ve haftalık ders programı...

EBA TV İLKÖĞRETİM CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

EBA TV ORTAOKUL CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

EBA TV LİSE CANLI DERS YAYINI İÇİN TIKLAYINIZ

İLKÖĞRETİM HAFTALIK DERS PROGRAMI

TRT EBA TV canlı yayın bilgileri 27 Nisan- 1 Mayıs haftalık yayın akışı ve frekans bilgileri

ORTAOKUL HAFTALIK DERS PROGRAMI

TRT EBA TV canlı yayın bilgileri 27 Nisan- 1 Mayıs haftalık yayın akışı ve frekans bilgileri

LİSE HAFTALIK DERS PROGRAMI

TRT EBA TV canlı yayın bilgileri 27 Nisan- 1 Mayıs haftalık yayın akışı ve frekans bilgileri

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber