Geri Dön
EğitimEKPSS tercih sonuçları sorgulama 2022: Engelli kamu personeli (EKPSS) atama puanları

EKPSS tercih sonuçları sorgulama 2022: Engelli kamu personeli (EKPSS) atama puanları

Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 5-14 Ocak tarihleri arasında tercihleri alınan 2022 EKPSS tercih atama sonuçları erişime sunuldu. Sonuçlar sonuc.osym.gov.tr adresinden sorgulanabiliyor. İşte, EKPSS atama puanları...

EKPSS tercih sonuçları sorgulama 2022: Engelli kamu personeli (EKPSS) atama puanları

ÖSYM, 2022 EKPSS tercih sonuçlarını duyurdu. Sınav ile tercih sonuçlarının ardından kura ile yapılan tercih sonuçları da 17 Şubat günü adaylarla paylaşıldı. 14 Ocak'ta tercih işlemleri tamamlanan EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) atama sonucu sorgulama sayfası haberimizde!

ÖSYM, sonuçlara ilişkin yaptığı duyuruda; 05 - 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yayımlanan 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına kura usulü ile engelli kamu personeli yerleştirme işlemleri noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.''

Adaylar, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecekler.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA

EKPSS NEDİR?

EKPSS, engelli bireylerin eğitim durumlarına göre farklı düzeylerde yapılan ve alınan sonuçlar neticesinde devlet memuru olarak kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmasını mümkün kılan merkezi sınav sistemidir.

2022 EKPSS ATAMA PUANLARI