Geri Dön
EğitimHayvanat Bahçesine Hayvanlar Nasıl Getirilir Ve Nasıl Beslenir?

Hayvanat Bahçesine Hayvanlar Nasıl Getirilir Ve Nasıl Beslenir?

Günümüzde birçok kişi hayvanat bahçesini ziyaret ederek pek çok hayvan türünü yakından görme fırsatı bulmuştur. Özellikle ülkemizde belli başlı büyük şehirlerde bulunan hayvanat bahçeleri oldukça ilgi gören mekanlardan biridir. Ayrıca bu hayvanat bahçelerine hayvanların nasıl getirildiği ve beslendiği konusu da oldukça merak edilir. Sizin için Hayvanat bahçesine hayvanlar nasıl getirilir ve nasıl beslenir detayları ile derledik.

Hayvanat Bahçesine Hayvanlar Nasıl Getirilir Ve Nasıl Beslenir?

 Hayvanat bahçeleri yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan yerlerden biridir. Hayvanat bahçesinde dünyanın her kıtasından hayvanla karşılaşmak mümkündür.

 Hayvanat Bahçesine Hayvanlar Nasıl Getirilir?

 Hayvanat bahçesi birçok hayvan türünü bünyesinde barındıran yerlerdir. Hayvanat bahçelerinde genellikle hayvanın doğal ortamındaymış gibi hissetmesi için olabildiğince bu hayvanlara doğal ortamlar hazırlanmaktadır. Bunun yanı sıra bu doğal ortamlarında iyi beslenmeleri de önem arz eden konulardan biridir.

 Hayvanat bahçelerinde flamingolardan tutun da fillere kadar pek çok hayvanı görmek mümkündür. Bu hayvanlar genellikle hayvanat bahçelerinde korunaklı bir şekilde yaşarlar. Ayrıca hayvanat bahçesi bu hayvanların sergilendiği bir parktır. Bu bakımdan oldukça turist çeken yerlerdir.

 Dünyanın her kıtasında ve her bölgesinde ayrı türlerde hayvanlar yaşamaktadır. Bu hayvanların hayvanat bahçesine gelmesi uzun bir süreçtir. 

 Hayvanat bahçesine gelecek hayvanlar belirlenip Türkiye sınırına kadar geldikten sonra sınırda belli başlı birtakım hastalık testleri yapılır. Belli bir süre sınırda kafeslerinde bekletilen hayvanlar test sonuçlarının olumlu olması sonucu ülkemize kafeslerinde giriş yaparlar. 

 Hayvanat Bahçesindeki Hayvanlar Nasıl Beslenir?

 Hayvanat bahçesinde bulunan kaplanlar, aslanlar ve yırtıcı kuşlar piyasadan tedarik edilen etlerle beslenirler. Otobur hayvanların veya kedi ve köpeklerin yemleri ise kamyonlarla hayvanat bahçesine getirilmekte ve hayvanat bahçesi görevlileri tarafından maske ve eldivenler takılarak verilmektedir.