Geri Dön
EğitimŞampiyonlar Adana’dan çıktı

Şampiyonlar Adana’dan çıktı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof.  Dr. Halis Aygün, YKS şampiyonlarını çıkaran illeri açıkladı. Aygün’ün verdiği bilgilere göre TYT, Sayısal ve Sözel’de Türkiye birincileri Adana’dan çıktı.

Şampiyonlar Adana’dan çıktı

 

MİNE ÖZDEMİR GÜNELİ - TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un kızı Saliha Gülru Şentop da YKS Eşit Ağırlık’ta Türkiye 32.’si oldu.

Adana Kozan Fen Lisesi öğrencisi Ali Eren Çakıcılı, hem TYT’de hem de AYT Sayısal’da Türkiye birinciliğini elde etti. Sınava 7 gün 24 saat ders çalışarak hazırlandığını belirten Çakıcılı, “Çalışmamın haddi hesabı yok. Bilgisayar mühendisliği istiyorum” dedi.

Hedefi CEO olmak

Adana Final Okulları öğrencisi Hasan Mert de AYT Sözel’de Türkiye birincisi ve TYT’de 5. oldu. Sınavda emeğinin karşılığını almaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Hasan Mert, “Üniversite tercihi konusunda tam karar veremedim. Hayalim CEO olmak. Bunun için hangi bölümü okumalıyım bilmiyorum ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum” dedi.

Adana Fen Lisesi öğrencisi Hatice Nur Gürbüz ise AYT Sayısal’da Türkiye ikinciliğini elde etti.

Kitap hazırladı

Konya’da Pema Koleji Fen Lisesi’nden mezun olan Melike Demirbağ ise AYT Eşit Ağırlık’ta Türkiye birincisi oldu. Sıkı bir çalışmayla başarıya ulaştığını anlatan Demirbağ, sınava hazırlık sürecinde sürekli yürüyüş yaptığını, deneme ve şiir türünde yazılar kaleme aldığını, kitap hazırladığını dile getirdi. Demirbağ, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü hedefliyor.

YDT’de başarılı iller

Balıkesir Bilnet Okulları Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Aytekin, YDT Almanca’da Türkiye 1.’si oldu. “Bu başarı çok çalışmamın ürünü. Emeğimin karşılığını aldığımın kanaatindeyim. Herkesin kendi çalışma yöntemini bulması lazım, ben kendiminkini bulduğum için başarılı oldum” diyen Aytekin, tıp fakültesini hedefliyor.

YDT’de birinciler Almanca’da Balıkesir, Arapça’da Konya, Fransızca’da İstanbul, İngilizce’de İstanbul, Rusça’da Bursa illerinden çıktı.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler