Geri Dön
SözlükBulvar Ne Demek? Bulvar Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Bulvar Ne Demek? Bulvar Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Türkçe kökenli olmamasına rağmen dilimize geçmiş ve özellikle resmi alanlarda bile sıkça kullanılan kelimeler bulunmaktadır. Bahsedilen yabancı kökenli kelimeler arasında bulvar kelimesi de yer alıyor. Bulvar kelimesini herkes en azından bir kez de olsa duymuştur. Ancak kelimesinin tam anlamını çoğu kişi bilmemektedir. Bulvar ne demek? Bulvar TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Bulvar Ne Demek? Bulvar Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Bulvar kelimesi Fransızca kökenli bir kelime olmakla birlikte boulevard kelimesinden türetilerek dilimizde kullanılmaya başlanmıştır. Bulvar kelimesi şehir içindeki ağaçlı ve geniş cadde anlamına gelmektedir.

Bulvar Ne Demek?

Özellikle adres tariflerinde veya televizyon haberlerinde çok fazla karşımıza çıkan kelimelerden birisi olan bulvar kelimesi, sanılanın aksine Türkçe kökenli olmayıp Fransızca kökenli bir kelimedir. Bulvar, şehir içinde bulunan ağaçlı ve geniş cadde demektir. İnsanlar bulvar kelimesinin detaylı bilgisini almak adına TDK sözlük sitesinden yardım almak istemektedir.

Bulvar TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Ülkemizdeki en önemli ve resmi internet sitelerinden birisi olan TDK sözlük sitesinde akla gelebilecek olan tüm kelimeler için bilgilendirme yapılmaktadır. TDK sitesinde bulvar kelimesi içinde detaylı bilgilendirme yer almakta ve şu şekilde açıklanmaktadır:

- Şehir içindeki ağaçlı ve geniş cadde.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler