Geri Dön
SözlükKalıtsal Ne Demek? Kalıtsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kalıtsal Ne Demek? Kalıtsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?

Kalıtsal kelimesi günlük hayatta oldukça fazla kullanılmakta olan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de gün içerisinde sıklıkla karşılaştığınız kalıtsal kelimesinin anlamı ile ilgili olarak daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Kalıtsal ne demek? Kalıtsal TDK sözlük anlamı nedir tüm detayları ile derledik.

Kalıtsal Ne Demek? Kalıtsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?


Kalıtsal kelimesi, dilimizde sıfat olarak kullanılmakta olan bir kelimedir. Kalıtsal kelimesi oldukça fazla kullanılmakta olan kelimeler arasında yer almaktadır. Özellikle de ders kitaplarında sıklıkla kullanılmakta olan kalıtsal kelimesi, kalıtımsal manasında kullanılmakta olan bir kelime olarak bilinmektedir.

Kalıtsal Ne Demek?

Kalıtsal kelimesi, anne ve babadan geçen özellikler manasında kullanılmaktadır. Kalıtsal kelimesinin eş anlamlısı ve sözlük anlamı ise kalıtımsal olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda ırsi olarak da bilinmektedir.

Kalıtsal TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kalıtsal kelimesinin sözlük anlamı kalıtımsal olarak bilinmektedir. Kalıtımsal kelimesi ise ırsi olarak da ifade edilebilen bir anlama sahiptir. Türk Dil Kurumu'na göre ise kalıtsal kelimesi, kalıtımsal manasına gelmektedir. Anne ve babadan çocuğa geçen genleri ifade etmek için kullanıldığını da söylemek mümkün olmaktadır.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler