Geri Dön
EkonomiAlışveriş Kredisi Nedir? Alışveriş Kredileri İle Neler Satın Alınabilir?

Alışveriş Kredisi Nedir? Alışveriş Kredileri İle Neler Satın Alınabilir?

Kredi kartında yaşanan taksitlendirme sınırlaması ile beraber, günümüzde alışveriş kredisi ön plana çıkmış durumda. Tabii bunun ne olduğu konusunda da internet üzerinden araştırma yapan oldukça fazla insan bulunuyor. Peki alışveriş kredisi nedir? Alışveriş kredileri ile neler satın alınabilir? İşte bu kredi üzerine merak edilen bilgiler.

Alışveriş Kredisi Nedir? Alışveriş Kredileri İle Neler Satın Alınabilir?

Özellikle daha rahat bir şekilde alışveriş yapabilmek için son dönemlerde alışveriş kredisi dikkatleri üzerine topladı. Kredi kartını kullanmak istemeyen ya da daha fazla taksit yapmak isteyen kişiler için, önemli bir avantaj olarak değerlendirilmektedir.

 Alışveriş Kredisi Nedir?

 Herhangi bir alışveriş mağazası üzerinden taksitlendirme yaparken, anlaşmalı bankalar kapsamında kredi çekme işlemine alışveriş kredisi denir. Yani bir ürün alırken bunun için taksitlendirme yapılmak istendiğinde, bu ürün adına banka üzerinden kredi çekimi gerçekleşir.

 Verilen kredi sadece ilgili ürün içindir ve bu doğrultuda amaca uygun kullanılır. Alınan alışveriş kredisi hem peşin olarak hem de taksit şeklinde kullanılabilmektedir. Tabii bu kredi anlaşmalı bankalar kapsamında alınır ve belli oranda faizi bulunur.

 Alışveriş Kredileri ile Neler Satın Alınabilir?

 Birçok farklı marka üzerinden ya da bankaların anlaşmalı olduğu e - ticaret siteleri kapsamında alışveriş yapılabilmektedir. Bu bağlamda teknolojik ürünlerden gıda ürünlerine, beyaz eşyadan akla gelebilecek birçok ürün için alışveriş kredisi kullanılabilmektedir. Aynı zamanda market alışverişi de yine bu kapsam dahilinde kullanım imkanı tanır.

 Özellikle çok pahalı olan teknolojik ürünler açısından alışveriş kredisi yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bunlar arasında cep telefonları, televizyonlar, beyaz eşyalar ya da tablet gibi daha sayısız ürün yer alıyor. Hem birebir olarak fiziki alışveriş mağazaları üzerinden hem de e-ticaret siteleri kapsamında alışveriş kredisini kullanmak mümkün. Böylece daha uzun vadede taksitlendirme yaparak birçok ürün güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Kanser hastası kadın, tedavi parasını yangında kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorAntalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında evi kullanılamaz hale gelen ve tedavisi için biriktirdiği parasını da kaybeden kadın, yaşananları çaresizce izledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler