Geri Dön
EkonomiAyasofya parası nedir, nasıl alınır? Ayasofya Camisi hatıra parası nereden alınır?

Ayasofya parası nedir, nasıl alınır? Ayasofya Camisi hatıra parası nereden alınır?

Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılmasına özel tedavül para ve hatıra para basıldı. Bugün piyasaya sürülen Ayasofya Camisi özel parasına yoğun ilgi var. Peki, Ayasofya parası nasıl, nereden alınır? Gümüş hatıra para ne kadar?

Ayasofya parası nedir, nasıl alınır? Ayasofya Camisi hatıra parası nereden alınır?

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açıldığı günün anlam ve önemine binaen Darphane'nin özel çalışması tamamlandı.

Ayasofya Camisi'nin yeniden ibadete açılması anısına tedavüle verilecek 1 TL küpürlerinin arka yüzüne Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin resmi basılarak üretim yapılacak ve 24 Temmuz itibariyle piyasaya sürülecek.

Koleksiyonerlere yönelik açılış tarihine özel piyasaya sunulacak en fazla 5 bin adet gümüş ve 10 bin adet bronz hatıra para basıldı.

AYASOFYA PARASI NASIL ALINIR?

Gümüş hatıra paralar 185 TL karşılığında, bronz hatıra paralar 55 TL karşılığında sertifikaları ile birlikte kurumun Beşiktaş'ta bulunan genel müdürlük binasındaki mağazadan ve internet üzerinden kurumun e-mağazasından satın alınabilecek.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Darphanemiz tarafından basılan #AyasofyaCamii özel paramızla tarihe bir not daha düşüyoruz.” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Neşet Ertaş'ı vefatının 9'uncu yılında andıCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türk Halk Müziği'nin usta ismi, "Bozkırın Tezenesi" Neşet Ertaş'ı vefatının 9'uncu yılında andı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler