Geri Dön
Ekonomie-Devlet pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları öğrenme? 1000 TL yattı mı, ne zaman verilecek?

e-Devlet pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları öğrenme? 1000 TL yattı mı, ne zaman verilecek?

Corona virüsün dünyayı etkisi aldığı günlerde hükümet derhal 1000 TL sosyal yardım parasını devreye soktu. Dar gelirli vatandaşlar için büyük bir imsakn sağlayan pandemi destek yardımlarında 3. faza geçildi ve ödemeler yapılmaya başlandı. Şimdi yüz binlerce kişi 'Pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları öğrenme? 1000 TL yattı mı, ne zaman verilecek?' sorusuna cevap arıyor.

e-Devlet pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları öğrenme? 1000 TL yattı mı, ne zaman verilecek?

Corona virüs nedeniyle dünya zor duruma girdi. Milyonlarca kişi salgın nedeniyle evlerinden dışarı çıkamadı ve işlerine gidemedi. Türkiye de bu durumdan etkilenirken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı acil olarak dar gelirli vatandaşlar için Pandemi 1000 TL sosyal yardım parası yardımında bulunmaya başladı. 3. faz da geride kalırken binlerce kişi 'e-Devlet Pandemi 1000 TL sosyal yardım parası sonuçları öğrenme? 1000 TL yattı mı, ne zaman verilecek?' sorularına cevap arıyor.

3. FAZ SOSYAL YARDIM PARASI YATTI MI?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Sosyal Yardım ödemeleri kapsamında başvurular devam ediyor. 6 milyonun üzerinde başvuru yapıldığını açıklayan Bakan selçuk ödemelerin peyder pey gerçekleştirileceğini ve ödemelerin başladığını duyurdu.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU EKRANI

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı.

Değerlendirmeler kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak. Yani bir haneden sadece bir kişi başvurup 1000 lirayı alabilecek. Aynı haneden birden çok başvuru olursa sadece biri dikkate alınacak.

Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.

SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı,

Silikozis Aylığı,

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Öksüz Yetim Yardımı,

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,

Şartlı Eğitim Yardımı,

Şartlı Sağlık Yardımı,

Çoklu Doğum Yardımı,

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

SOSYAL YARDIM PARASI NEREYE YATACAK?

Vatandaşlar, başvuru süreçlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek. Desteğe ilişkin ödeme zamanı ve şekli daha sonra açıklanacak. Bakanlık, ön başvurulara ilişkin incelemeler sonucunda, desteğe ihtiyacı olduğu belirlenen hanelere ödemeleri yapacak.

CNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber yangındaki son durumu anlattıCNN TÜRK muhabiri Mustafa Berber , Kemerköy Termik Santrali çevresindeki yangına dair "Rüzgar biraz daha şiddetini yitirdi. Bu da sevindirici bir haber. Alevlerin daha hızlı kontrol altına alınması umuluyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler