Geri Dön
EkonomiMemur enflasyon farkı ne oldu? 2021 Memur zam oranları nedir?

Memur enflasyon farkı ne oldu? 2021 Memur zam oranları nedir?

Memur enflasyon farkı ve zam oranları ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Ağustos ayı enflasyon rakamları bugün açıklandı. Enflasyon rakamları sonrasında ise gözler memur enflasyon farkına çevrildi. Peki 2021 memur enflasyon farkı nedir ve zam oranı ne kadar?

Memur enflasyon farkı ne oldu? 2021 Memur zam oranları nedir?

Enflasyon rakamları son dakika gelişmeleri bugün belli oldu. Enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra ise memur enflasyon farkı ve memur maaşı zam oranları araştırılmaya başlandı. Peki memur enflasyon farkı nedir ve zam oranı ne kadar 2021?

Memurlar geçtiğimiz temmuz ayında maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı aldılar. Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına 2022'nin ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7, 2023'ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.

ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre %1,12, bir önceki yılın Aralık ayına göre %11,65, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,25 ve on iki aylık ortalamalara göre %15,78 artış gerçekleşti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Erdoğan'dan Muhtarlar Günü mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlar Günü dolayısıyla video mesaj yayınladı. Erdoğan, "Muhtarlar demokrasi piramidinin tabanını oluşturuyor. Muhtarlarımız mahalle ve köy halkının devletteki temsilcisi. Muhtarlarımız kendilerine olan güveni boşa çıkarmadı." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler