Geri Dön

MICE sektörü çalıştay yaptı, ‘istekleri var’

Uluslarararası MICE Endüstrisi Derneği, Kovid-19 pandemisi ile tamamen durma noktasına gelen ‘kongre, toplantı ve etkinlik’ sektörünü çatısı altında toplayan MICE endüstrisinin, aldığı hasarı tespit eden ve sektörün geleceği konusunda detaylı bir çalıştay raporu hazırladı.

MICE sektörü çalıştay yaptı, ‘istekleri var’

Raporun sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında I-MICE Başkanı Hüseyin Kurt, 4 gün boyunca gerçekleştirilen Ulusal MICE Çalıştayı’nın 14 farklı oturumunda sektör paydaşlarını bir araya getirdiğini söyledi.

Kurt, beklentilerini şu şekilde sıraladı:

“Kısa çalışma ödeneği ve ücretsiz izin uygulaması pandemi bitiminden sonraki 3 aya kadar devam etmeli; SGK ve stopaj gibi ödemelerin desteği sürmeli; aylık olarak verilen geçici izinler acentelerin kira maliyetlerini ortadan kaldırmadığından, acenteler evden veya sanal ofislerden çalışabilmesine olanak sağlanmalı.”

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (14 Temmuz 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan Türkiye'nin günlük coronavirüs tablosunu açıkladı.Türkiye'de son 24 saatte 992 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 20 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 214 bin 993, can kaybı 5 bin 402 oldu. Son 24 saatte 1049 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 196 bin 720 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber